Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Etiópiában is megindul a...

Ha Etiópiában is megindul a felbomlás, mint egykor Jugoszláviában, akkor mit fognak lépni a nagyhatalmak? Amerika ismét támadni fog?

Figyelt kérdés

Még mindig az USA hadserege lehet a legütőképesebb, meg tudnák szervezni a háborús intervenciót.

A térség korábbi gyarmatosítói, Nagy-Britannia, Franciaország, Olaszország álláspontja is kérdéses.

Manapság már lehet, hogy Kína, Oroszország sem lenne megkerülhető a kérdésben, háborúban, háború utáni rendezésben.



2021. dec. 9. 21:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Tigré mellett Afar, Oromia, Szomáli/Ogaden államokban is erős az elszakadási igény. Etiópia területe harmadára csökkenne, mint volt Jugoszláviával a '90-es évek közepére csak Kis-Jugoszlávia maradt.

De a központi kormány próbálja megakadályozni az elszakadást, habár ezt az egykori jugoszláv és a mostani etióp alkotmány is lehetővé teszi a tagállamok számára, ezért vontam hasonlatot.

2021. dec. 9. 22:43
 12/14 A kérdező kommentje:

#10

Ha Amerika most is a háború mellett döntene, nyilván most is lenne konzultáció, valamilyen együttműködés az európai szövetségesekkel. Viszont nehezítő körülmény lenne, hogy nincs annyi amerikai támaszpont a közelben.

Diego Garcia, Omán, Egyesült Arab Emírségek jöhetne szóba a műveletekhez, illetve Franciaország biztosíthatná Dzsibutit Etiópia szomszédságában.

2021. dec. 9. 22:48
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"illetve Franciaország biztosíthatná Dzsibutit Etiópia szomszédságában"

Dzsibuti a kormányerőket támogatja.

2021. dec. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Az USA utoljára a hidegháború és az első Öböl-háború megnyerését követően volt "na most aztán békét csinálunk mindenhol egy kis intervencióval" kedvében - csúnyán meg is égették magukat Szomáliában. Utána "kicsit" csökkent a lelkesedésük, hogy különösebb geopolitikai hasznon nélkül áldozzák fel a katonáik életét pusztán "mi vagyunk a jófiúk megyünk békét hozni" feelingért.

Líbiába se mentek, pedig Kadhafit tényleg utálták és ott még olaj is van (na jó azé' a líbiai légvédelmet kiütötték - mert az USA-nak volt meg rá a katonai képessége - meg küldtek tanácsadókat és fegyvereket fű alatt). Szíriában elég erős érdekeik vannak, de különösen tartózkodnak attól hogy SWC alakulatokon túl "rendes" szárazföldi csapatokat küldjenek. Jemennek a közelébe se mentek, a Szaúdiakon keresztül intézik az ügyet. Az egykori Kongóban a kisujjukat sem mozdították, pedig ott aztán mentek durva dolgok (egyes becslések szerint 1 millió embert mészároltak le).

Az iraki fél (negyed) siker és az afgán fiaskó után pláne nincs az amcsi közvélemény túl nagy intervenciós kedvében. Főleg egy olyan ország vonatkozásában amelyikről az átlag amcsi választópolgár azt se nagyon tudja hol a szöszben van.

Szóval szerintem kb. lesz.rják, felőlük akár rozsdás szögekkel szurkálhatják le egymást az ott élő törzsek (úgyis ennek a "hobbinak" hódolnak már évszázadok óta). Úgysincs ott semmi olyan ami nekik túlságosan érdekes. Majd küldenek fegyvereket valamelyik szövetséges országon át, meg esetleg pár tanácsadót, hírszerzési, felderítési adatokat és szevasz.

2021. dec. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!