Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nagyon szeretnék bejutni az...

Nagyon szeretnék bejutni az NKE honvéd tisztképző karára, de nagyon nincs meg hozzá a fizikumom. Hogyan kezdjek rá el edzeni?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok és ahogy néztem a fizikai alkalmasságit, saját magamhoz nézve ez lehetetlen. Tudom rettentő szánalmas de 20 fekvő vagy 10 húzódzkodásnál többet képtelen vagyok megcsinálni, és ilyen eredményekkel esélytelen hogy felvegyenek. Hogyan kezdjek el edzeni, és milyen gyakorlatokkal(+mennyiség)?

2022. jan. 7. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

dr. Kenneth Cooper >>> Cooper teszt


Erre 'fekudj' ra ... ha ez megy, akkor meg fogsz felelni.

2022. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Javallat: edzőterem, edzés. Ha nincs meg a "rutinod" hogyan milyen gyakorlatokat csinálj, milyen ismétlésszámmal, nem tudod az edzésterved felépíteni akkor csak össze-vissza fogod csinálni rendszertelenül és nem, vagy nem megfelelően fejlődsz.

Tipp: kyokushin kai karate, vagy más küzdősport. Ott az állóképességed, fizikai erőnléted is fejlődik és kitartásra, fegyelmezettségre is nevel. Az edzést tartó senpai tudni fogja hogy kell "felhozni" a kezdőket.

2022. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fussal, usszal, kerekparozz vagy massz hegyet. Nem kell semmi kulonlegeset csinalni, csak ki kell lepni a konfortzonadbol es rendszeresen sportolni kell mindenfelet. Sokat kell sportolni es rendszeresen - feszegesd a hataraid - versenyezz sajat magaddal es akarj egyre jobb lenni. Ennyi az egesz :)
2022. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom rettentő szánalmas de 20 fekvő vagy 10 húzódzkodásnál többet képtelen vagyok megcsinálni,"


Az azért van mert a tartó izmaid még túl gyengék, illetve valószínű a technikád is szar ami nem meglepő valószínű sosem csináltad ezt.


Például fekvőt lehet úgy kezdeni hogy a térdeid lent vannak, így biztonságosan sérülés nélkül megedződnek a tartó izmaid, egy hónap és a rendes fekvő is menni fog.


A lényeg a fokozatosságon van. Ne egy nap alatt akard megváltani a világot. Kitartás

2022. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Következetesség, kitartás, rendszeresség, fokozatosság elve. Világos, előre mutató, elérhető célok kitűzése és elérése. Találsz a neten a követelményrendszerre mutató táblázatot, - ami életkorra, nemre lebontva kidolgozott pontrendszer a mozgásformákra.

Mozgásformák:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..


Az 5. és a 7. választ küldtem be ide, de természetesen olvasd el az összeset, ha érdekel!

2022. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!