Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Francia idegen légió,vagy a...

Miauvau kérdése:

Francia idegen légió,vagy a honvédség?

Figyelt kérdés

Igen ez már a második kérdésem a témában de nem baj.

Idegenlegio nagyon izgalmas helynek tűnik, veszélyes és valódi missziokkal, és persze elég jó pénzt is adnak,szívesen mennék is, de zavarna a távollét, nemtudom mennyire menne a visszailleszkedes ha visszajonnek. Meg persze hallottam és olvastam rengeteg dolgot, és a mentális részét a kiképzésnek nemtudom hogy mennyire bírnám, a fizikai szerintem menne, elég jó kondiba vagyok.


Viszont a honvédség is jónak tűnik mostanaban, az utóbbi időben mintha jobban megbecsulnek a katonákat, és ez a fizetesben is meglatszik. Ha a honvédségbe mennék, a kozszolgalatira mennek hogy tisztkent kezdjem a hivatásom, de ennek a pénznek majdnem a duplája egy kezdő légiós illetmenye. De nem akarnám hogs íróasztal mögött üldögélő, az oltobuszokon dolgozó aktakukac legyek, misszióba mennek itt is, nemtudom mennyire van erre lehetőség palyakezdokent. Nyilván előny hogy itt van a családom.


Szóval ezek után ti mit gondoltok, a helyemben mire tennétek le a voksotokat?



2022. jan. 14. 20:32
1 2 3
 1/27 Jeffrey Spender ***** válasza:
86%
Kérdező, a Franciák jelen vannak Nyugat-Afrikában meg Francia Guyana-ban, az elsőben van ellenség, de pacifikálás helyett csak őrzik a földgáz és kőolajfúrókat, nem tesznek ott semmi rendet, aktív harcokat, unalmasan ülnek a FOB-on, és Francia Guyana-ban meg abszolút nincs semmi, Dél-Amerikában.
2022. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Figy' jelentkezz be a honvédséghez és nézd meg hogy egyáltalán ott alkalmas vagy-e mentálisan is, illetve kibírnád-e a hazai kiképzést, az azzal járó fegyelmet, kötöttségeket. Ha az nem megy akkor az annál sokkal keményebb légiós pláne nem fog.
2022. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is, húzz le pár évet a magyar honvédségnél.

eleve sokkal nagyobb eséllyel fognak a légióba felvenni, ha katonai tapasztalattal mész oda.

mert a légió 2 dolgot szeret.

1. tapasztalat katona jelentkezik.

2. fiatal formálható gyerek jelentkezik.


a másik a francia nyelv.

annak a minimális, alapfokú ismerete nélkül neki se vágj, mert ha fel is vesznek, amíg nem beszéled társalgási szinten, addig hülyeként fognak kezelni.

2022. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Naa akkor király, mert arra gondoltam hogy jövőre jelentkezek tartalékos szolgálatra, az érettségin is plusz pont. De gondolom a tartalékos annyira nem komoly mentálisan mintha rendes állományba mennek
2022. jan. 14. 23:55
 5/27 Jeffrey Spender ***** válasza:
18%
2016 óta mindenhol 5 hetes az Alapkiképzés, de a Szigorúság 4 hete az, nekünk bennlakásos, irányított szabadidős és apró mozdulatos volt, sok értelme nem volt, max, hogy Ki az, aki engedelmes, és ki az, aki buta / parancsmegtagadó / nem alkalmas.
2022. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nagyon kikeszitett mentálisan?
2022. jan. 15. 00:07
 7/27 Jeffrey Spender ***** válasza:
32%

# Kérdező


2019-ben voltam Alapkiképzésen, normálisan végigcsináltam, azóta is katona vagyok, de ez egy szükséges rossz, amit máshogy nem lehet kiváltani. A katonai pszichón mindenkit átengednek, legkésőbb másodfokon, akkor majd "Kiképzésen" kell meggyőződni, mennyire hülye / elfogadhatók az újoncok.


Papíron a kiképzés napi 8 órás, de gyakorlatban 16 órás, 5:30-as keléstől a 21:30-as villanyoltásig, a szünet is irányított "szabadidő", hogy 5 perc szünetig se lehessen embernek érezni magunkat, szalonnasütésről, szabad félórás beszélgetésről, ismerkedésről a katonatársakkal ne is álmodozzon az ember, örülj, ha tudsz venni 1 kólát a kantinban mint Luxuscikk.


Szigorú, de más irányban, nem azért, mert esőben sárban a szögesdrót alatt kell kúszni, miközben sípszóval motiválnak, ellenkezőleg a Honvédségi Kiképzési Tervből direkt ki is vették, helyettük agyvérzésig alakizás, öltözködési szabályok kimaxolva, napokat készültetnek a lövészet koreográfiájára, a legbutábbakhoz igazított fegyverviselési szabályok, mert a Kiképzőre is ráfogták a fegyvert, amiér Leszerelés járna, de nem, az Illetőnek előre beírják, hogy Megfelelt, és nem lövetnek vele, csak nézi, hogy a Többieknek hogy "megy", irodistákhoz, gépjárművezetőkhöz és hasonlókhoz igazított színleges szigorított nyári tábor az.


6-os voltam.

2022. jan. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

8# gratulálok ahhoz, hogy ilyen hihetően le írtad a hazugságaid már majdnem elhittem, hogy katona vagy.


Valszeg ha az is vagy nagyon a begyébe lehetsz a tiszteknek mert csak azokkal csinálják ezt aki ezt is érdemli.


Én 7 éve vagyok ott de soha nem tapasztaltam ilyet pedig nálam ezerszer szigorúbbak mivel a Szolnokianál vagyok a vegyes dandárba.


De kérdező én tényleg inkább a honvédséget ajánlom neked az erőnlét nem minden az, hogy pl 100 kilóból 99 izom rajtad az nem lényeg én pl 65 kilóval elég sovány testalkattal gond nélkül vittem végig az alapki-t szóval oda akaraterő kell az izom nem azt jelenti, hogy többet is bírsz.


Aztán a légió na most az olyan, hogy tényleg

1. Meg kell tanulnod

franciául

2. A honvágy ahogy írtad is

3. Kitudja mikor lessz

olyan, hogy Magyarország

kilép a NATO-ból és

hozzánk megy ki a légió

magyarokat kéne ölnöd.

4. Ott gyakoroltilag csak

egy zsoldos vagy

megfizetnek de az átlag

ember úgy tekint rád

mint aki csak a pénzért

harcol egy olyan

országért amihez semmi

köze.

5. Ahogy az egyik előttem

lévő írta azok a

veszélyes missziók

gyakorlatilag olyanok

mint itthonn a határon

sétálgató katonáknak

6. Összeségében nem rossz a

légió csak sok az ami

inkább arra sarkal, hogy

ne oda hanem a nemzeti

hadsereghez csatlakozz.



Összeségében tényleg a honvédséget ajánlom

2022. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
46%

Az előzőnek annyit mondanék csak, hogy ha valakinek a szülőországa ellen vetik be a Légiót, akkor megtagadhatja az adott feladat vagy feladatok végrehajtását, ill. az azokban való részvételt. Ez nem egy városi mendemonda, ténylegesen joga van a katonának ehhez.


Kérdező, természetesen én is a Honvédséget javaslom, első körben minimum, de itthon egyébként is olyan kommandósaink (különleges műveletisek) vannak, amiről a Légió maximum álmodhat, tehát nem kell ahhoz kimenni Franciaországba, hogy "komoly katona" legyen belőled. Persze más kérdés, hogy amíg az MH-ban eljutsz ide, az 25 éves korod előtt biztosan nem lesz.

2022. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Es a különleges műveletisekhez hogy lehet bekerulni? Gondolom ők mennek főleg missziókra. A tiszti főiskola után oda tudom magam keretni, vagy ki kell erdemelni?
2022. jan. 15. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!