Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történne, ha Magyarországon...

Mi történne, ha Magyarországon bevezetnék a kötelező katonai szolgálatot, de ezt valaki megtagadná?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mivel körülöttünk sorakoznak fel seregek, elgondolkoztam, hogy lehet besoroznak minket, hogy segítsünk szövetségeseinknek.


Azonban személy szerint nekem ez az ötlet nem tetszik, nem azért mert nem szeretem a hazámat,vagy mert "tunya lusta ember" vagyok, hanem mert egyszerűen értelmetlennek tartom a háborút, a nézeteltéréseket nem ezzel kéne rendezni szerintem, egy vitáért nem kéne sok-sok ezer embernek meghalnia.


Mi történne, ha Magyarországon esetleg megtagadnám a kötelező besorozást/ nem engedelmeskednék ha mégis bevezetnék? Milyen büntetésekre lehetne számítani?



2022. jan. 22. 20:42
1 2
 1/15 anonim válasza:
83%
Én erre semmi esélyt nem látok, ha meg lenne is az emberek 90%-a ellenezné gondolom pénzbírságot kapnának
2022. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ mit tagadsz meg! A fegyveres katonai szolgálatot JOGOD megtagadni! Az más kérdés, hogy ettől még katona leszel csak pl. sofőr vagy raktáros vagy konyhás stb.


De a bevonulás megtagadása bűncselekmény azért börtön jár, legsúlyosabb esetben akár 15 év is!

2022. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Btk. 425. § (1) Az a hadköteles, aki katonai bevonulási kötelezettségének nem tesz eleget, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2022. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
1! Tévedsz, ez annál sokkal súlyosabb bűncselekmény, és rendelet megszegéséért jár bír, törvényszegésért meg büntetés.
2022. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
2022. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Valentino BROssi ***** válasza:
97%
Az átkosban börtön volt a jutalom vagy kényszerrel vittek el. A kulcs a behívó levél volt: ha azt kézhez kaptad, akkor már nem lehetett megtagadni, mert a levél átvétele önmagában kötelezett az orvosi vizsgálaton való megjelenésre, majd bevonulásra. Így sokan azzal próbálkoztak, hogy igyekeztek elkerülni a postást vagy olyan címet adtak meg amire nem lehetett semmit kézbesíteni. Az orvosi alkalmasságin is voltak trükkök nyilván, de onnan már ha nagyon gyenge volt valaki akkor is elvitték legalább krumplit pucolni (s az ilyen alja munkák amúgy sokszor szarabbak voltak, mint a rendes sorkatonaság).
2022. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Mai világban, ahol atomfegyverek ereje, harci drónok és hackerek döntenek el háborúkat, amik amúgy is csak politikusok faszméregetéseiről szólnak és hogy emberek ez mellett kiállnak a világ vicce...
2022. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Politilag kötelező aki behívnak..

Orvos dönti el hogy mehetsz e,vagy nem.

Amúgy minden egészsges embernek köteleő bemenni :D

Jogiag eltángálhatnak,egy jó kis katonai börtöne,és esetleg 15 évet kapol..

2022. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

"Normál ügymenet" (értsd nem háborús helyzet) során aki a behívó alól kibújik azt elzárással (börtönnel) sújtották. Ott már hamar meggondolta magát mindeni hogy mégiscsak jobb lenne a normál szolgálat mint a futkosó.

A hatályos Btk. is tartalmazza a rendelkezéseket. Mindazonáltal ha akkora gebasz van hogy tömegével kelljen behívni az embereket akkor pillanatok alatt átírják ezt és ennél sokkal súlyosabb lesz a büntetése is. Háborús vagy háborús közeli helyzetben nincs pszí meg jogvédősködés.

2022. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

A jelenlegi hatályos jogszabály alapján lelkiismereti vagy vallási okok miatt bárki megtagadhatja a fegyveres sorkatonai szolgálatot, és választhat fegyvertelen sorkatonai vagy polgári szolgálatot.


Ha szerinted a háború értelmetlen, és besoroznak, akkor lelkiismereti okokból jelentkezhetsz polgári szolgálatra, és akkor nem kell bevonulnod.

2022. jan. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!