Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha mostanában komolyabb...

Ha mostanában komolyabb háború törne ki ami fenyegeti akár Magyarországot is, akkor kötelezően behívhatják a legtöbb faital férfit és a nők közül az ápolónőket?

Figyelt kérdés
Mi ugye (még) NATO tagország vagyunk. Ha mondjuk bármilyen háború lenne ami közvetlen fenyegeti Magyarországot, akkor a magyar fiatal férfiaknak és a fiatal ápolónőknek kötelező lenne bevonulni?

2015. márc. 16. 19:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Minek?

2015. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Ez miért kérdéses, nem voltál katona? Olyankor nem pecselnek.
2015. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
Mert ha kitőr egy háború akkor te otthon akarsz ücsörögni és várni, hogy mikor bombáznak le?? Amúgy minden országban, minden háborúban(ami az országot veszélyezteti) kötelező sorozás van... ez nem új találmány, a magyar nemesek is a "vérükkel" adóztak. Az ápoló nőket nem tudom.
2015. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom ki hogy van vele, de jelen helyzetben ha nekem fegyvert adnának a kezembe, előbb mennék az országom (kormányzat) ellen, mint azok ellen, akik megtámadtak.
2015. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Igen, behívnának mindenkit. Én meg azzal a lendülettel mennék is tovább Ausztriába.


2: Szép haiku.

2015. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a háború méreteitől és jellegétől függene.


Én arra azért kíváncsi lennék, hogy ha Oroszország megtámadná Magyarországot akkor valóban ide jönne e a NATO segíteni?


Mert mi van ha nem? Felbomlana a NATO és kész. De nem kerülne több 1000 milliárd dollárba nekik a háború.

2015. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Stainless ***** válasza:
100%
A férfiak közül aki hadra fogható azt behívnák. Az ápolónőket nem hívnák be viszont többet dolgoznának a sok sebesült miatt.
2015. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

Más kérdés, hogy ki menne? Az orvosok biztos jól járnának a sok zsebpénzzel, de ennyi.

Ha annyira háborúskodni akarnak, menjenek az ország vezető aztán szevasz.

2015. márc. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
Nos én fiatal férfi vagyok,de még életembe nem fogtam fegyvert,és eszembe nem jutna az életemmel fizetni néhány ostoba hatalommániás vezetőnek. Azzal a lendülettel elhagynám énis az országot.
2015. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg Magyarországon minden 18. életévét már és 41. életévét még be nem töltött férfi háború esetén hadköteles, tehát behívható! Ez alól kivételt képeznek a három vagy több gyerekes apák, vagy olyan, aki gyerekét egyedül neveli.

Az orvosokat, ápolókat is behívnák természetesen, és igen az ápolónőket is, nem csak a férfi ápolókat, nyilván ők nem hadászati, hanem egészségügyi feladatokat látnának el.

2015. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!