Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A katonaságról szeretnék...

DarthRevan20 kérdése:

A katonaságról szeretnék kérdezni. Olyat olvastam, hogy ha valakinek van középiskolai bizonyítványa, az automatikusan megkapja az Altiszti rangot. Ez mennyire igaz? 20/F

Figyelt kérdés
2022. febr. 28. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
semennyire
2022. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hangzik reálisnak, tekintve hogy most azért már egyre nehezebb olyat találni, akinek nincs érettségije.


Én úgy képzelem, hogy inkább a végzettség azt köti meg, hogy milyen rangot tud maximum elérni. És hát logikus lenne, hisz minek lenne tisztképző, ha anélkül is lehetsz tiszt?

2022. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

iranyasereg.hu:


"A bizonyos megpályázott beosztások mindegyikéhez tartozik előírt iskolai végzettség, amellyel rendelkezni kell, melyek általánosságban, a három nagy állománykategóriát tekintve a következők:


legénységi állománykategóriában legalább 8 általános iskolai végzettség

altiszti állománykategóriában legalább középfokú iskolai végzettség

tiszti állománykategóriában legalább felsőfokú iskolai végzettség



Fontos azonban azzal számolni, hogy a jelentkező nem feltétlenül kapja meg azt a rendfokozatot, melyet végzettségével betölthetne. Például, ha te diplomával rendelkezel, nem feltétlenül kapod meg a kezdő hadnagyi rendfokozatot. Minden beosztás/pozíció rendelkezik egy rendszeresített rendfokozattal, és ettől függ majd a továbbiakban a kapott rendfokozatod is."


Tehát automatikusan nem kapja meg.

2022. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Most olvastam néhány dolgot a kiképzéssel kapcsolatban, és felfigyeltem hogy van Híradó képzés is. Az mit takar?

2022. febr. 28. 10:20
 5/7 A kérdező kommentje:
A dadogás, beszédhiba kizáró ok lehet, ha szeretnék jelentkezni valamelyik Toborzóirodában?
2022. febr. 28. 10:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
érettségivel vagy a nélkül maximum altiszti rendfokozatig mehetsz. Az felett már tiszti akadémiát kell végezned ha azt elvégzed hadnagyként kezdesz
2022. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy értelmezd, hogy ez a maximum amit kaphatsz, nem automatikusan adják. A kiképzést követően, a szolgálatteljesítés során elért érdemeid és a feladatkör alapján kapod a sráfokat.
2022. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!