Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történik, ha jelentkeztem...

Mi történik, ha jelentkeztem az NKE-re katonai vezetőnek, de nem megyek el az alkalmasságira?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem az NKE-re, de pár napja egy orvosi vizsgálat során kiderült, hogy van egy olyan egészségügyi problémám, ami alkalmatlanná tesz a katonai pályára. Ilyenkor származik belőle bármi probléma, ha nem megyek el az alkalmasságira? Vagy ilyenkor mi a teendő? Menjek el mégis, hogy ott is közöljék, hogy így sajnos nem mehetek erre a pályára?

2022. márc. 3. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag semmi. Kapsz egy emlékeztetőt hogy nem jelentél meg a vizsgálaton és ekkor meg ekkor tudod pótolni. Jogilag még nem vagy katona, csak egy jelentkező egy felsőoktatási intézménybe. Ettől ha korrekt vagy elmész, vagy írsz nekik egy levelet/e-mailt amihez csatolod az orvosi szakvélemény másolatát és közlöd velük nem fogsz megjelenni az orvosi alkalmasságin és miért.
2022. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmi problémád nem lesz belőle, mivel nem parancsot kaptál a megjelenésre, csak tájékoztatást. Így ha kihagyod az legkisebb mértékben sem jogellenes cselekmény.


Régen a sereg nem tájékoztatással, hanem paranccsal hívta alkalmassági vizsgálatra azokat (is) akik katonai főiskolára jelentkeztek, akkor ha valaki nem ment el az parancs iránti engedetlenség bűntettet követett el.

2022. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!