Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Városi harcban mennyire...

Városi harcban mennyire hatékony egy önkéntes civil?

Figyelt kérdés

1-2 napos gyorstalpaló után. Gondolom nem igazán. Viszont egy iraki veterán megosztott 50 tippet, hogy mit is kell csinálni, és mitől kell ódzkodni. Pl. sose dugd ki a fegyvert az ablakon. Ez mondjuk logikus, de a tapasztalatlan noob első dolga gondolom az lenne, hogy lassan kidugja a fegyvert, aztán még lassabban felemeli a fejét.

De vannak itt még jobb dolgok is. Pl. sose lőjj kétszer ugyanabból az ablakból, ha ablakból lősz, lehetőség szerint a szoba mélyéről tedd, hogy elrejtsd a torkolattüzet, ha visszavonul az ellenség, akkor futás, mert valószínűleg légicsapást kér a pozícióra, stb.


Ha az ilyen tanácsokat betanulja, és alkalmazza egy civil, akkor érhet el sikereket?



2022. márc. 3. 23:40
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Sokat számít.
Számít.
Keveset számít.
Ugyanúgy meghal, max. nem 10, hanem 20 perc alatt.
10 perc alatt meghal ugyanúgy.
24 szavazat
1 2 3
 1/24 Jeffrey Spender ***** válasza:
83%
Ha csak az AK-t / PKM / SzVD-t tudják osztogatni, sok értelmük nincs, de majdnem mindenkire jut RPG-7-es, akkor van korlátozott értelmük.
2022. márc. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1.: Mitől lenne annyira jó az rpg 7 egy civil kezében?


Tényleg a kezébe nyomnak random embernek egy szvd-t, és játszhat snipereset?


Tudom jól, hogy a röppálya számítás, a szél, hőmérséklet, és nem tudom még mik a fontosak a lövéshez, de azért csak van egy olyan táv, amin belül ezek még nem sokat számítanak. Tudtommal AK-val 300 méterről nem nehéz eltalálni egy emberalakot, aki egy kicsit is tud lőni. És az szvd erősebb lőszerével ez mekkora táv lenne? 500 méter?

2022. márc. 3. 23:48
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Persze, érhet el. Lősz egy sorozatot és azonnal eltűnsz onnét. Lehetőleg a fegyver nélkül, mert én MINDENKIT agyonlőnék akinél fegyvert látok és nem olyan egyenruha van rajta, mint rajtam.
2022. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

"játszhat snipereset"


Csak éppen igazi emberéletekkel. Tudod az orosz katonának is van élete, családja, gyerekei. Te meg snipereset játszol és kiloccsantod az agyát. Nem vagy normális!

2022. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
Egymásra lövöldözni azért nem atomfizika... néhány napos kiképzés után aki nem teljesen hülye és kétbalkezes az hasznos lehet, főleg városi harcban.
2022. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

3.: Meglehetne oldani, hogy előre megbeszélt rejtekhelyekre eldugják a fegyvereket, aztán vetésforgóba mindig másikat használni. Az oroszok csak annyit látnának, hogy ide-oda sétálgatnak a civilek :D


Amikor paintbollozni voltunk, akkor az egyik srác zsebre dugott kézzel nyugodtan sétálgatott (a megbeszélt szabályok szerint a kiesetteknek feltartott kézzel kellett elhagyniuk a pályát), és kilőtt kb. mindenkinek, mert azt hitték hogy kiesett XD

2022. márc. 3. 23:59
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
#4: Ő meg azért van ott, hogy engem kinyírjon. Hát már akkor tudom, hogy a fegyver melyik végén legyek.
2022. márc. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

Az oroszok akkoriban a hasonló problémákat Berlinben 203 mm tarackokkal oldották meg olyan 1-200 méterről. Jobb esetben az emelettel, kevésbé jó esetben az épülettel együtt.

[link]


Gondolom azóta fejlődött a technológia.

2022. márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Életemben összesen kétszer voltam lőtéren, és 0.22-essel 85 kört lőttem 50 méterről. Én érhetnék valamit gerilla harcban, vagy ez az eredmény nem számít jónak?


Csak elméleti kérdés, úgysem mehetek ki, és az ukránokat is utálom.

2022. márc. 4. 00:05
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
A 203mm tarackkal szemben? Szerinted?
2022. márc. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!