Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Városi harcban mennyire...

Városi harcban mennyire hatékony egy önkéntes civil?

Figyelt kérdés

1-2 napos gyorstalpaló után. Gondolom nem igazán. Viszont egy iraki veterán megosztott 50 tippet, hogy mit is kell csinálni, és mitől kell ódzkodni. Pl. sose dugd ki a fegyvert az ablakon. Ez mondjuk logikus, de a tapasztalatlan noob első dolga gondolom az lenne, hogy lassan kidugja a fegyvert, aztán még lassabban felemeli a fejét.

De vannak itt még jobb dolgok is. Pl. sose lőjj kétszer ugyanabból az ablakból, ha ablakból lősz, lehetőség szerint a szoba mélyéről tedd, hogy elrejtsd a torkolattüzet, ha visszavonul az ellenség, akkor futás, mert valószínűleg légicsapást kér a pozícióra, stb.


Ha az ilyen tanácsokat betanulja, és alkalmazza egy civil, akkor érhet el sikereket?



2022. márc. 3. 23:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ő meg azért van ott, hogy engem kinyírjon"


Akkor még értem az érvelésed, ha a háború jön el hozzád látogatóba, de ha te mész a háborúba, ráadásul mások háborújába, akkor nem.

2022. márc. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Jeffrey Spender ***** válasza:
#2: Úgy, hogy Ukrajnában hullanak a T-72-esek és T-80-asok, és ez eléggé demoralizáló, RPG-7-essel megsemmisítést is lehet elkönyvelni, addig az AK-ból leadott sorozat mire való ?
2022. márc. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"Akkor még értem az érvelésed, ha a háború jön el hozzád látogatóba, de ha te mész a háborúba, ráadásul mások háborújába, akkor nem."


Neked az nem lenne teljesen mindegy orosz katonaként, hogy ukrán, kínai, nepáli, vagy jamaicai katona lő le? Vagy lövés előtt az ukránnak még kifejtenéd, hogy mennyire megérted őt?


Egyébként az oroszok is ugyanúgy jogtalanul vannak ott.

2022. márc. 4. 00:14
 14/24 anonim ***** válasza:
61%
Tankból azért akad úgy 17.000, sok sikert.
2022. márc. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
Persze, golyófogónak jó leszel. Képzetlen vagy, és túl magabiztos. Tuti, hogy hamar véged lenne. Már ha nem elszaladnál az első lövés előtt. Én bevallom, nem tudnék ölni. Van orosz barátom, van ukrán ismerősöm, rokonok meg a világ mondhatni minden táján. Ha lőnének rám, visszalőnék. De egy háborúban inkább vállalnám, hogy emigrálok, mint hogy valakit meg kelljen ölnöm. (Plusz még ugye engem is bármikor megölhetnek.) Nem vagyok puha szívű, mert pl egy bűnözőt simán össze tudnék verni. De nem érzem magam felhatalmazva arra, hogy valaki életét, apját, fiát, férjét elvegyek.
2022. márc. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

15.: Nem vagyok túl magabiztos, eszembe nem jutna rambósat játszani.

Ha ott lennék, becsórnék egy szvd-t, amivel sunnyognék, és csak sebesülteket szállító katonákra vadásznék távolról. A társaim mögött persze.


Csak egy gond van. Jól sejtem, hogy a távcső tükröződését hamar kiszúrnák? Lehet hülyén hangzik, de egy függöny mögül pl. ezt nem lehet kivédeni?

2022. márc. 4. 00:29
 17/24 Jeffrey Spender ***** válasza:

#14


A harckocsizók ronda halálokat tudnak halni a gépükben bennégéssel / elhamvadással, főleg ha fiatalokat akarnak ültetni beléjük.


Úgy fog kinézni utána a könyék, mint a mészárszék, ahol élve grillezik a vágósertéseket. Na ez garantáltan el fogja venni az ellenség harci kedvét, azt elhiheted. És láthatjuk is, elvileg elsőosztályú és teljesen működőképes T-90A / T-80U-kat is ott hagynak a semmire fel az út közepén, komplett konvojokkal. És a T-72A-kba ültetett katonák kivénhedt antikvitásokat kapnak, nem akarnak golyófogók lenni, ők is önkéntes hadifogságot választják, ami előtt műszaki hiba szimulálásával szabadulnak meg a gépeiktől.

2022. márc. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

17.: "mint a mészárszék, ahol élve grillezik a vágósertéseket. Na ez garantáltan el fogja venni az ellenség harci kedvét, azt elhiheted. "


Már miért venné el morált? Ami ott marad, az már csak egy rakás sejthalmaz, vagy nem így fogják fel a katonák? Mármint hogy lelőni nehéz valakit, de azután már csak egy élettelen biomassza marad? Nem akarok kegyeletsértő lenni, elnézést, ha így fogalmaztam, de a lényeget ugye értitek. Csak kíváncsiságból kérdezem.

2022. márc. 4. 00:45
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként az oroszok is ugyanúgy jogtalanul vannak ott."


Azért tisztázzuk le, te magyarként azért mennél oda, hogy embereket ölj, egy idegen országban idegen embereket, csak úgy. Ráadásul olyanokat, akik a sebesült bajtársaikért mennek. Alja vagy, a legalja.


Ez beteges, el kellene zárni téged. Lehet, hogy szólni kellene a rendőrségnek ezzel a kérdéssel kapcsolatban, mert csak idő kérdése, hogy valahol bajt fogsz okozni!

2022. márc. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
T-72-ből van összesen 9400, a másikból meg fele annyi. Jut is, marad is.
2022. márc. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!