Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Laikus vagyok, de csak szerint...

Laikus vagyok, de csak szerintem katasztrófális az orosz stratégia?

Figyelt kérdés

Nincs koordináció a légierő és a szárazföldi erők között.

Szárazföldön sincs koordináció a tüzérség, gépesített hadosztályok, páncélos hadosztályok és a katonák között. Annyit látok csak a hírekből mindig hogy egy úton mennek össze vissza az oroszok konvojban majd az ukránok kilövik őket. Amikor meg lemennek az útról a tankok akkor elakadnak a sárban és otthagyják őket a katonák.

Logisztika is szervezetlen a hírek szerint.

Miért nem bírnak jobban harcolni? Ez nem Vietnám vagy Afganisztán hogy a hegyekben elbújnak az ellenséges erők és azt csinálnak amit akarnak, itt nyílt búzamezők vannak szerte az országban.


2022. márc. 11. 07:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, de szerintem te biztosan jobban tudod mit kéne tenni, mint a tábornokok, akik több háborút is megjártak.
2022. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Záróalakulatként vethetik be a kadirovistákat Kijevnél részt érdemes elolvasni, tényleg zseniális a taktikájuk.


[link]

2022. márc. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem ismerjük az oroszok terveit, nekem úgy tűnik, a határ melletti sávot szállják meg, lehetséges, hogy ketté akarják szakítani Ukrajnát és ezt minél kisebb áldozattal akarják elérni.

Kijev szerintem nem is kell nekik, csak annyira támadják, hogy az ukránok telitömjék katonákkal, elvonva más hadszínterekről kontingenseket, talán csak az oroszok által is lakott részre fáj a foguk.

A légteret így is ellenőrzik és a szórványos csatározásokkal is elérik céljaikat, mert koránt sincs akkora a pusztítás, mint azt a nyugati sajtóban lehet látni, főleg azt nem akarják lerombolni, amire majd igényt tartanak és az már majdnem el is van foglalva, talán még délen nincs, mert szerintem a kikötőket akarják majd, de lehetséges, hogy nem.

Nem tudhatjuk, mi jár Putyin fejében.

2022. márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%

"Odaig volt ertelme az irasodnak hogy “laikus vagyok”"


Ja, mert a szakértők pont a gyk-ra járnak.. Mesélj még! :D

2022. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Jelenleg minden laikus és szakértő is egyetért abban, hogy bármi is volt a terv, az nagyon nem jött be. Az orosz hadsereg iszonyatos inkompetenciája mindenkit meglepett, a tábornokoktól az illegálisan odakényszerített szerencsétlen sorkatonákig mindenki azt bizonyítja, hogy az orosz medve fogát elvitte a korrupció...
2022. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az orosz hadsereg iszonyatos inkompetenciája mindenkit meglepett, a tábornokoktól az illegálisan odakényszerített szerencsétlen sorkatonákig mindenki azt bizonyítja, hogy az orosz medve fogát elvitte a korrupció..."


Hittem ezt én is, de. Érdemes megnézni, hogy a nyersanyagok jó része Ukrajna melyik felén van, és akkor kicsit közelebb kerülünk hozzá, hogy a többi csak terelés.

2022. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem eddig remekül megy minden az orosz részről.
2022. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%
#6: szóval az hogy vágóhídra hajtják a sorkatonákat, meg ezrével lövettetik szét a harcjárműveiket valójában egy briliáns taktika része, hogy addig el tudják foglalni a déli részeket? :) Ugyan már. Ezt a háborút Oroszország már elveszítette, már csak az a kérdés, hogy mit hazudnak majd győzelemnek a végén.
2022. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

Miért veszítette volna el? Fogalmad sincs a háborúról, nem két hetes népirtásra terveztek, hanem arra terveznek, hogy Ukrajna megadja magát, mivel más választása úgysem lesz, különben elpusztulnak mind a 40 millióan!


Gyakorlatilag a fővárosukra csőre töltött ágyukat fognak.

Ezt majd szerinted molotov koktélokkal megoldják?


Én sejtettem, hogy az ukránok elég gyenge felfogásúak, de ideje lenne már felismerni, hogy elbuktak, és innentől csak veszíthetnek, a saját polgári lakosságukat viszik a vásárra, és azok jövőjét az országukkal együtt...



Ukrajnának vége...

2022. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Évek óta Európa egyik legcsóróbb országa egyébként is, és ez is csak és kizárólag a makacsságának köszönhető...
2022. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!