Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a Magyarok 40 százaléka be akarja vezetni a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

A lakosság 40 százaléka akar sorkatonai szolgálatot.


[link]


Mi a véleményetek?



2022. máj. 27. 16:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
8%

Lányként én is támogatom a fiúk besorozását.Szörnyűek a mai srácok, döntésképtelenek, félnek mindentől, határozatlanok és csak a videojáték a mindenük.Sokukat anyjuk nevelte fel és ez nagyon meglátszik sajnos rajtuk.

21L

2022. máj. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
81%

A katonaság már az én időmben is olyan volt mint egy rosszabb "kollégium" kötelező programokkal mint takarítás meg rohangálás. Nagyritkán megimertünk pár fegyvert, de a szinte mindenből hiány volt.


Mára meg pláne az lenne.


Meg mi is lenne ez ma? Bekerülsz egy körletbe, 1 magyarra jut 4 cigány. Akik viccből ellopkodnak mindent, köpködnek, szétverik a vécét stb.


Ráadásul a fegyelmezettség nem abból fakad, hogy az emberrel üvöltöznek meg csicskáztatják. Ebből a szigorú alá-fölé rendeltségből két dolog származik, elfolytott agresszió, és csőlátás.


Nem véletlen, hogy a katonaságnál tetőzik a nemi erőszakok száma, illetve a kimenőkkor mindenki blackoutosra issza magát, és verekszik.

2022. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
77%

A sorkatonaság rengeteg, amúgy dolgozó vagy tanuló embert venne ki a munkaerőpiacról, régen is probléma volt ez, csak épp nem nagyon lehetett hangot adni neki. A nagybátyám példádul nagyon kibukott, amikor hónapokra ott kellett hagynia a műhelyét és a nagyapámnak kellett beugrania helyette, ami miatt havonta 700 forinttal kevesebbet kerestek, ami akkoriban elég sok pénz volt, nagyanyám pont emiatt halt meg, mert nem tudott elég pénzt keresni, hogy elvihesse megműteni a Szovjetunióba.


Az az idióta mantra, miszerint a "fiatalokat meg kell nevelni" meg már a fülemen jön ki. Kérdem én, kik miatt tart ott ez az ország ahol? A huszonévesek miatt? Ha valakiket, akkor a kádárnyugdíjasokat meg az ingyenélő politikusokat kellene elküldeni egy jó alapos, Acéllövedék szintű kiképzésre. Aki katona akar lenni az legyen katona, aki meg nem azt ne rántsák be az akarata ellenére és ne fenyegessék börtönnel amiatt, mert nem akar részt venni egy tök felesleges dologban.


Illetve azoknak, akik azt hiszik, hogy a katonaság megneveli a fiatalokat:


Tiszteletet, fegyelmet, és a többi hasonlót otthon, a szüleitől vagy az iskolában tanul a gyerek. A gyerek, és nem a kamasz, mert a kamasz már nem nevelhető. A katonaság arról szól, hogy megtörnek, megaláznak, megkínoznak és megtanítanak ölni, kérdés nélkül parancsra bármit, még a bűnt is megcselekedni. Cinizmust, és megalkuvást tanítanak ott, nem pedig erényekre nevelnek.


Mellesleg én sok olyan fiatalt ismerek akik a fél életüket a kondiban töltik és protein shakeket szlopálnak tisztességes kaja helyett.

Tehát nem kell általánosítani, hogy minden fiatal olyan amilyen.

2022. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
19%

Ami biztos hogy egyre kevesebb az igazi férfi..szerinten jót tenne nekik egy kiképzés..nekem 40es barátom van, a korombeliek 90%a nagyon gyenge minden téren.

21L

2022. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
86%
44. Kamu troll.
2022. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%

Ha esetleg népszavazás lenne róla én biztos igennel szavaznék. Támogatom a sorozás visszaállítását, főleg ilyen puskaporos helyzetben. Ki megy majd a frontra, ha ide is átterjed a háború. Még csak 3 hónapja tart, ez még az eleje, ki tudja mi lesz 3 év múlva? Hivá fajul? Igenis el kell kezdeni a fiatal páwák kiképzését, megtanítani őket gázálarcban lövészárkot ásni, futni, kúszni, lőni. Tanuljanak egy kis rendet, tiszteletet, fegyelmet. Ismerjék meg az alá-fölérendeltségi viszonyt, mi az a parancs, stb. Persze telefon otthon marad.

65F

2022. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
89%

"Ki megy majd a frontra, ha ide is átterjed a háború."

Például a hivatásos katonák meg a NATO.

Ez a dolguk, ellentétben a civil emberekkel akiknek semmi köze az egészhez.

2022. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
0%

47-es simán lehet olyan szituáció, amikor ez nem elég, akkor bizony a sorkatonák is mennek a frontra, mint eddig mindig és mindenhol, minden háborúban. Sehol nem úszták meg, ha gáz lesz, itt sem fogjátok megúszni. Ukrajnában is soroznak, hadköteles férfi nem hagyhatja el az országot, védik a hazájukat. Ti is ezt fogjátok tenni, ha kell.

65F

2022. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
80%

Nem én akarok háborúzni.

Háborúzzon az aki akar, ez nem az én dolgom.

Amúgy meg ezért az Országért biztos, hogy nem tennék csak annyit amennyit Ország tett értem.

Azaz kb semmit.

Mindíg csak a megszorítások, alacsony munkabérek, drága élelmiszerek, adóemelkedés meg rossz törvények, stb...

2022. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

De Ukrajna nem NATO tag, mi azok vagyunk...tehát ha itt is háború lesz, akkor Putyin-nak vagy 30 országgal kellene szemben állnia egyedül, már ha Kína nem áll mellé..de ezt nem hiszem.


Az egy dolog, hogy Ukrajna így is kap fegyvereket, de egy NATO tag katonákat is kapna...ezért nem lenne létszügséglet a sorkatonaság, mert mi élőerőben nem egyedül harcolnánk, mint most Ukrajna.

2022. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!