Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha valaki, amíg volt sorkatona...

Ha valaki, amíg volt sorkatonaság, külföldre menekült előle, és manapság visszaköltözik Magyarországra, akkor azt éri még valamilyen szankció vagy büntetés?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy alkalmasnak nyilvánították, és idővel meg is kapta a behívóját, de ő inkább külföldre ment. Akár a rendszerváltás előtt, akár már utána, amikor már könnyebb volt. És mondjuk most úgy dönt, hogy visszaköltözik. Akkor éri valami ilyesmi?

2022. máj. 22. 12:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Szándékosan csak a visszaköltözést írom, mert ugye egy szimpla látogatáskor már a kutya nem néz utána az illető múltjának és hátterének.
2022. máj. 22. 12:03
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Régen volt KMK jogsértést is (közveszélyes munkakerülés).


Ha most valaki hazaköltözik, de munkanélküli, akkor azért meg fogják büntetni, mert 40-50 éve még szankcionálták?



Nem.


Az elkövető büntetőjogi felelősségét csak olyan cselekmény miatt lehet megállapítani, amelyet a törvény az elkövetés idején büntetni rendelt. Nincs bűncselekmény törvény nélkül - Nullum crimen sine lege


Bűncselekmény elkövetése miatt nem lehet olyan büntetést kiszabni vagy intézkedést alkalmazni, amelyről a törvény az elkövetés vagy az elbírálás idején nem rendelkezett. Nincs büntetés törvény nélkül - Nulla poena sine lege

2022. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Eleve nem menekülhetett külföldre mivel nem volt útlevele, a határ alá volt aknázva, ha nem az átkelőn mentél könnyen rövidebb lettél egy két lábbal, ha meg megfogtak előbb agyonvertek csak utána kérték az irataid.
2022. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

"Tehát, hogy alkalmasnak nyilvánították, és idővel meg is kapta a behívóját, de ő inkább külföldre ment. "


És ezt technikailag hogyan vitelezted ki? Egyébként nem éri semmi.

2022. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4: Miért? Ha valaki megkapta a behívót (ami egy pár héttel későbbi időpontot jelölt meg), akkor onnantól nem utazhatott át valamelyik szomszédos országba, és repülőjegyet sem vehetett? (Kérdezem, mert nem tudom.)
2022. máj. 22. 12:58
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Eleve nem menekülhetett külföldre mivel nem volt útlevele, a határ alá volt aknázva, ha nem az átkelőn mentél könnyen rövidebb lettél egy két lábbal, ha meg megfogtak előbb agyonvertek csak utána kérték az irataid.


1995-ben is ez volt a helyzet? 2000-ben? 2004-ben?

2022. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6: Na igen. Én is inkább a rendszerváltás utánra gondolok. Bár tudtommal az aknásítás még akkor is megvolt.
2022. máj. 22. 13:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az aknásítás 56 után megszűnt. Csak a Határőrség maradt. A határok menti települések határövezetnek számítottak, oda csak külön belépővel lehetett menni. Külföldre pedig útlevéllel. De aki hadköteles volt, az nem kapott útlevelet.
2022. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8: '82-es vagyok, 2001 őszén voltam alkalmasságin (alkalmatlan voltam), már előtte is volt útlevelem.
2022. máj. 22. 16:38
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Már régesrég elévült.
2022. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!