Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nálunk általában miért az...

Nálunk általában miért az 50-es éveikben járó vagy idősebb emberek támogatják a sorkatonaság újbóli bevezetését?

Figyelt kérdés
Nagyjából a '70-es évek elején születettek egy része is, de főleg idősebbek. Miért gondolják, hogy ez valamire megoldást jelentene?
2022. máj. 17. 08:16
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
25%
Tapasztalat. Tudják (TUDJUK!), hogy aki volt katona az az élet iskolájában jobban megállja a helyét és a katonaság férfivá IS nevel. Én mindig büszkeséggel gondolok vissza arra a két évre amit sorkatonaként töltöttem le a haza szolgálatában.
2022. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
83%

Ez a "bezzegazénidőmben" hozzáállás egyik megnyilvánulása, a mormogás a fiatalabb generáció elsatnyulásáról, elférfiatlanodásáról.


Simán csak nem bírja elviselni az idősödő generáció, hogy megváltoznak a dolgok és már nem ők fújják a passzátszelet.


De nyugi, ez nem új jelenség, már az ókorban is ugyanezt hallgatták az akkori fiatalok.


És majd ha megöregszel, akkor valószínűleg te is ugyanígy fogsz mormogni az akkori fiatalok miatt.

2022. máj. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy ilyen súlyos személyiségtorzulásokat okozhat, mint ahogy 1-es válaszoló is ilyen, hacsak nem ironizált.
2022. máj. 17. 08:31
 4/55 anonim ***** válasza:
79%

Hazudsz, kérdező!

Ők SEM támogatják. Legföljebb kicsi részük.

2022. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
89%
Honnan veszed hogy ők támogatják? Én is közéjük tartozom, 18 hónapot húztam le, de eszem ágában sincs támogatni a visszaállítását. Sőt: egyetlen korosztályombeli ismerősöm sincs aki támogatná.
2022. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy többségben volnának, akik támogatják, de azon kevesek, (normális esetben kb. 1%, ha erről felmérés lenne) akik igen, azok főleg ebből a korosztályból kerülnek ki. Mert ugye abból indulnak ki, hogy nekik még kellett katonáskodni, akkor biztos ráférne a mai fiatalokra is. Ez pedig nagyon ostoba viselkedés.
2022. máj. 17. 08:38
 7/55 anonim ***** válasza:
94%
A lakosságnak gyakorlatilag semelyik része nem támogatja. Most azon lehet lovagolni, hogy a 20 évesek között mondjuk 0,01% a támogatottsága, az 50 évesek között meg 1%. De ebből bármiféle következtetést levonni hülyeség lenne.
2022. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
0%
Márpedig aki volt katona az más szemmel néz arra aki nem volt!
2022. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
22%

"A lakosságnak gyakorlatilag semelyik része nem támogatja. Most azon lehet lovagolni, hogy a 20 évesek között mondjuk 0,01% a támogatottsága, az 50 évesek között meg 1%. De ebből bármiféle következtetést levonni hülyeség lenne."


Én pl támogatom. Ha már az szja kedvezményt igénybe veszik a fiatalok, akkor ők is adjanak az államnak valamit cserébe.

2022. máj. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
82%

#8

Nem feltétlenül, inkább azt mondanám, hogy van a katonaviselt embereknek egy része, akik ebből a katonásdiból valamiféle kétes büszkeséget, felsőbbrendűséget gyártanak maguknak.

Jellemzően az alacsony végzettségű, az életben egyébként sikertelen emberek, akik semmire nem vitték, ülnek a panelben a feleségükkel, van 2-3 gyerekük, egy lepukkant Suzukijuk, a munkájukat utálják, és évente a csúcsélményük az, ha esetleg eljutnak a Balatonhoz, és zabálhatják a lángost és vedelhetik a sört a parton.

Egy ilyen élet mellett persze hogy jólesik lenézni másokat, és erre tökéletes indok ez a sorkatonai szolgálat.

Ez a rossz értelemben vett sztereotipikus kisember sajátsága.


Én is voltam katona, és sok korombeli haverom is, de nem nézek más szemmel azokra, akik nem voltak, pont lesz-om, hogy ki volt, meg ki nem.


Nem érdekel az egész, nem vagyok rá büszke, ha lett volna rá lehetőségem, inkább elkerülöm, egy kellemetlen kötelességnek tartottam, amit letudtam, mert muszáj volt, és ennyi.

2022. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!