Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha mentőtisztként jelentkeznék...

Ha mentőtisztként jelentkeznék a honvédséghez mire kellene számítanom?

Figyelt kérdés

Tudom be kell fáradni a toborzóirodába, de kíváncsi lennék mások szubjektív véleményére is. Elsősorban olyan emberek véleményére, akik egészségügyi dolgozóként vannak ott foglalkoztatva.


A honvédség kötelezi őket arra, hogy kint (OMSZ) is vonuljanak?

Lehetőség van másodállásra is, egyáltalán mit csinál ott egy mentőtiszt?



#honvédség, mentőtiszt, egészségügyi szakdolgozó, felcser
2022. aug. 5. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs másodállásod ha hivatásos vagy, csak nagyon-nagyon szűk körben lehet bármilyen másodállást vállalni (pl. egyetemi oktató). Kivezényelhetnek külső munkára - de erre csak vészhelyzetben kerül sor (ld. Covid) és honvédségi állományban, együtt megy a "csapat".
2022. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha bekerülnék egészségügyi állományba, akkor mellette nem is vállalhatnék másodállást? Akkor mégis honnan szereznek rutint, vagy tapasztalatot?
2022. aug. 5. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 mondjuk a seregben? Sőt még továbbképzésre is el fognak küldeni (más típusú sérüléseket kell ellátni mint "civilben"). Az egészségügyi állomány nem malmozik egész nap, hanem megfelelő - egészségügyi - feladatot kap.
2022. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jól hangzik, mert én terveztem már korábban is átmenni. Kizárólag az tartott vissza, hogy attól tartottam eltompulnak a gyakorlati/elméleti ismereteim. Ha vannak feladatok, továbbképzések, szituációk, egy két éles helyzet mondjuk néha beakad az nekem már elég lenne szakmailag.
2022. aug. 5. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!