Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nyílegyenesen száguldunk az...

Nyílegyenesen száguldunk az atomháború felé?

Figyelt kérdés

Nyugati főemberek többször kimondták, hogy ezt az ukrán-orosz háborút Oroszország nem nyerheti meg. Az oroszok pedig élethalál kérdésnek tekintik, hogy nyerjenek, mert nem engedhetik a NATO atomrakétáit az orosz-ukrán határhoz.

Mivel Ukrajna csak fedőnév és a NATO áll szemben katonailag Oroszországgal, világossá teszi, hogy az oroszok csak az egyetlen olyan fegyvernemmel nyerhetnek, amivel a NATO felett vannak, ez pedig az atomarzenál.

Magyarul száguldunk az atomháború felé.

Éppenséggel Kína beléphetne az oroszok mellé a hagyományos fegyvereivel és akkor kiegyensúlyozottabb lenne a háború, de Kínának még nem érkezett el a megfelelő idő. Amint úgy érzik, eljött, lerohanják Tajvant és ezzel nyíltan hadat üzennek az USA-nak. A 700 feletti támaszpontjával és hagyományos katonai erejével messze kiemelkedő USA/NATO még így is domináns erő marad, tehát csak az atom marad az orosz/kínai oldal kezében.

Más szemszög?



2022. aug. 28. 08:38
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Szerintem nagy hibát követett el Magyarország vezetése, amikor a 16cm-es hungarocellt írta elő az új házak falaira, nem a 16 cm-es betonréteget. Az valamivel jobban véd a radioaktív sugárzás ellen ;)

(Tudom, falanyaga válogatja mindkettőt...)

2022. aug. 30. 02:56
 32/34 A kérdező kommentje:
#7: Szerintem egy atomerőmű automatikusan leáll, ha észleli a kezelés abnormalitásait, hiányát. Legalább is én így tervezném meg.
2022. szept. 21. 12:23
 33/34 anonim ***** válasza:

#32 Mivel fogalmad sincsen az atomerőművekről, működésükről, ezért hiszed hogy le lehet állítani egy gombnyomással.

Még egy ipari üzemet sem tudsz így leállítani, hiszen attól hogy kikapcsolod az áramot vagy nem égeted tovább a gázt nem maradnak benne abba a folyamatok, hanem szimplán szétnyomják a csöveket és annyi neked.

Egy atomerőművet napok alatt lehet csak leállítani sérülés nélkül. Az ukránoknál most láthattad is mi a következménye annak ha elmegy az áram és nem tudják működtetni a szivattyúkat. Volt egy fél napjuk hogy megoldást találjanak és beüzemeljék a generátoraikat, hogy mehessen a hűtése a reaktoroknak, különben a rendszer túlhevül, leolvad stb. és ott a következő Csernobil.

2022. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
33-as: és azt se felejtsük el, hogy egy atomerőművet nem lehet csak úgy leállítani anélkül, hogy a fűtőelemeket fizikailag el nem távolítanák. Még ha maga a láncreakciót teljesen le is állítják (tehát az összes szabályozórúd be van nyomva, a moderátor helyén van, stb), a másodlagos reakció továbbra is aktív, ami szépen-lassan termeli a hőt, amíg le nem olvad az egész. Ezért van az, hogy amikor egy atomerőművet leállítanak, akkor is folyamatos hűtés alatt kell tartani.
2022. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!