Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Február 24-én gondolta volna...

Február 24-én gondolta volna valaki, hogy bő fél évet követően az orosz hadsereg totálisan összeomlik az ukrán háborúban és kudarcot vall?

Figyelt kérdés
Döbbenet, hogy mekkora egy lúzer bagázs.

2022. szept. 9. 21:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy 3 nap alatt rendet tesz, nem volt hihető. Viszont hiába a sok rossz hír az elején, azért már akkor érezhető volt, hogy az ukránok sem adják olyan könnyen magukat.
2022. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2022. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

Amikor február 24-én megindult az orosz invázió azt gondoltam, hogy az orosz haderő egyszerűen a földbe tiporja Ukrajnát pár nap alatt. Amikor az első napok után nyilvánvalóvá vált, hogy valamit elszúrtak az oroszok a tervezésben és végrehajtásban, akkor is azt gondoltam, hogy összekapják magukat és maximum 1 hónap és győzelmet hirdethetnek Ukrajnában. Akkor amikor végül kivonultak Kijev környékéről már éreztem, hogy valami itt nincs rendben, az orosz haderő bizonyosan jóval kisebb harcértékkel bír, mint a háború előtt gondoltam. De még mindig úgy gondoltam, hogy a donbászi offenzíva sikeres lesz és Oroszország képes lesz nagy területi nyereséggel befejeznie a háborút, legkésőbb a nyár végéig. Végül amikor még június végére se sikerült túl látványos eredményt elérnie az oroszoknak, akkor kezdtem el igazán kételkedni és július elejére jöttem rá, hogy az orosz haderő egy borzalmas állapotban lévő csődtömeg.


Rossz a morál, a hadvezetés nem ért semmihez és iszonyúan amatőr módon viselkedik, nincsenek biztonságos kommunikációs csatornáik, se elegendő kommunikációs eszközük. A logisztika egy katasztrófa. A 21. században egyetlen valamire való hadseregnek se a vasútra kéne alapoznia a logisztikáját, Oroszország pedig képtelen vasúti összeköttetés nélkül ellátni a csapatait. Ha az ellenfél megsemmisíti a vasúti infrastruktúrát vagy esetleg olyan helyen kell harcolniuk, ahol nincs is vasút, akkor az orosz haderő már nem is tud hatékonyan küzdeni. A katonák rosszul felszereltek és sokszor nem kapnak ellátmányt se, vagy ha igen akkor már rég lejárt a fejadag. A fegyverek és a járműveik öregek és elavultak, sokszor borzalmas műszaki állapotban is vannak. A különböző fegyvernemek kötött semmiféle kommunikáció nincs, egyik se támogatja a másikat. Sőt, a különböző hadseregcsoportok se egyeztetik sokszor a hadműveleteket és mindenki a saját szakállára cselekszik. És még lehetne sorolni.


Gondoltam ezek alapján végül, hogy Oroszország nem fog sok sikert elérni már Ukrajnában, de az elmúlt napok eseményei engem is megdöbbentettek. Soha nem képzeltem, hogy az ukrán haderő ilyen jól szervezett és villámgyors támadást képes végrehajtani. Azt se tudtam, hogy az orosz haderő ennyire kifáradt és ekkora emberhiánnyal küzd, hogy szinte azonnal összeomoljon. Az is megdöbbentő, hogy az orosz hírszerzés még egy nagyszabású készülő támadás se tud észrevenni.


Az egész helyzet siralmas az oroszok számára és szép lassan majd az lesz a csoda, ha egyáltalán képesek lesznek megtartani az eddig megszállt területeket.

2022. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%

14 Ez ilyen Kaiser Ferenc fêle demagógia.🤷


Nem írom le azt amit már számtalanszor,a civil lakosság és infrastruktúra kímélésről mert úgysem tudod felfogni.


A tény az,ha Ukrajnának megszűnik a folyósítás akkor összeomlik és jelenleg az EU jobban *opik mint Oroszország.A tüntetések is egyre intenzívebbek lesznek,a legutóbbi prágai 70 ezres tömeg volt.

2022. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
41%

"Nem írom le azt amit már számtalanszor,a civil lakosság és infrastruktúra kímélésről mert úgysem tudod felfogni."


Ezt a bucsai lemészároltak rokonainak mond!


Egyébként én február 24-én éreztem már, hogy Ukrajna nem adja fel. Már az első órákban jöttek a hírek, hogy az ukrán légvédelem leszedett pár orosz helikoptert, meg, hogy mindenhol ellenáll az ukrán katonaság, hogy ellentámadást indítottak a Melitopol repterén leszállt orosz desszantosok ellen. Lehetett látni, hogy Ukrajna nem kapitulál. Most az látszik, hogy Ukrajna a végsőkig fog még harcolni, szerintem, ha taktikai atomot kapnak, akkor sem teszik le a fegyvert. Itt az Orosz Föderáció gazdasági összeomlásáig tartani fog a háború. Remélem a csicska EU nem szarja össze magát a ruszki fenyítésektől és kitart amerikai testvérei mellett az oroszok lenyomásában. Bár amerikai édestestvéreink az EU nélkül is fogják az ukrán harcosokat támogatni a szent honvédő háborúban.

2022. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
44%

Mennyi orosz propagandát benyelő posztszovjet komcsi bohóc van itt a gyakorin. :D

3 választása van Putyinnak: még több katonát küld Ukrajnába (ezzel elismeri, hogy totális háború van - a népe ellene fordul); hagyja így, ahogy van (el fogja veszteni a háborút - a népe ellene fordul); kivonja a "békefenntartó" katonáit Grúzia, Azerbajdzsán és Örményország területeiről, és azokat helyezi át Ukrajnába (hátulról akkora anális majálist kapnak Grúziától és Azerbajdzsántól, hogy kimerednek). Jelen pillanatban az ukránok több helyen is áttörték a frontvonalat, és rájöttek, hogy nincs mögöttük SEMMI. Üres területek, semmi katonai jelenlét. Így most épp speedrunban foglalgatják vissza az oroszok által megszállt részeket.

A szankciókról meg annyit, hogy igenis működnek. Oroszország keletre nem igazán tudja eladni a gázt, mert Kína fele annyiért be tudja szerezni, mint amennyiért ők kínálják. Ez a háborúsdi amúgy is sok pénzt felemészt tőlük, bevételi oldalon viszont a szankciók miatt sokkal kevesebb van. Infrastruktúrájuk egyenlő a nullával, pluszba most még nyugatról sem érkezik alapanyag.

Ez így minden téren reccs.

2022. szept. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Alex Fly ***** válasza:
56%
Onnantől,hogy a villámháború nem jött össze és az ukránok keményen ellenálltak, már nyilvánvaló volt, hogy itt elhúzódó háborúra kell számítani, amit az oroszok nem fognak tudni fenntartani az örökkévalóságig. Innentől már csak idő kérdése, mikor omlanak össze...
2022. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!