Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet Oroszország valami...

Lehet Oroszország valami tömegpusztító fegyvert akar bevetni?

Figyelt kérdés

Nem fogom védeni az ukránokat a kérdésben, ez most nem róluk fog szólni.

Az ukránok állítólag néhány nap alatt több ezer négyzetmétert visszafoglaltak és az oroszok "menekülnek" vissza az anyaországba. Lehetséges, hogy a hetekkel korábban megjelent információknak igaza van és ez taktikai visszavonulás? Lehetséges, hogy valami új fegyvert, tömegpusztító fegyvert vagy akár atomot akarnak bevetni (amire az ukrán hírszerzés már hetekkel ezelőtt jelzést adott, hogy esélyes ha nem lépnek előre az oroszok és ezt nem cáfolta egyetlen más hírszerzés sem, noha megerősíteni sem erősítették meg)?

Gyakorlatilag mentenék a saját embereiket, színlelt megfutamodással.


2022. szept. 12. 14:10
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

15# ez legyen a legnagyobb problémád, hogy elírtam.

Mert a kérdésre nem tudtál válaszolni, hogy mi lehet a háttérbe, csak erre kötözködsz.


Mivel ezek szerint te nem tudtad használni a google-t, amin van külön "hírek" rész is, nehogy véletlenül mást olvass, beírtam helyetted. Mint ahogy azt sem tudom milyen beállítottságú vagy, úgyhogy tessék:

Egy baloldali, liberális média forrás: [link]

Egy baloldali, de nem liberális és egyértelműen ellenzéki: [link]

Egy Fidesz közeli: [link]

Egy hellyel közzel független: [link]


Nem ír mindegyik orosz visszavonulásról, ezért tettem idézőjelbe. Nem ír mindegyik konkrét távolságot, csak az ukránok állítják (és az oroszok, illetve a hírszerzők nem cáfolják meg), ezért kiemeltem, hogy az ukránok szerint.

Most, hogy darabokra szedtük a kérdést egy db elírt szó miatt, olvasom a válaszaid. Mármint ami nem kötözködés, hanem a kérdésre válasz.

2022. szept. 12. 15:56
 22/24 kretens ***** válasza:
68%
Én úgy látom hogy hamarosan megérkezik TÉL tábornok.Most pont azon infrastruktúrákra mértek csapást amely az áramellátást biztositja.Ukrajnában sok helyen hirtelen megszűnt az áramszolgáltatás.Ha igy folytatják tovább az oroszok tehát visszavonulnak és preciziós fegyverekkel minimális polgári emberéletek követelő csapásokat mérnek mindazon helyekre ami az áram fűtés üzemanyag élelmiszer biztositására vannak a mindennapi működéshez akkor rövid időn belül kapitulál Ukrajna.És ehez nincs többé szüksége oroszországnak inváziós erőkre.Az Ukrán gazdaság csődben van annak ellenére hogy csillagászati összeggel támogatja europa és az usa.Katonailag is vereséget szenvedett minden ország akik hatalmas mennyiségü hadfelszerelést küldött.Annyi fegyvert küldtek Ukrajnába hogy egy kontinens el lehetne belőle foglalni de több mint hat hónapja kétszázezer orosz katona ellen csak védekezni tudtak.Putyin azt nézte be de nagyon hogy bár a Donyecki és a Luhanszki oroszok vele szimpatizálnak de máshol ahol van orosz kisebbség inkább ukránpárti.Ezért nem tudtak úgy haladni ahogy azt elképzelték.Ha nincs lakossági szimpátia az elfoglalt területeken akkor azt nehéz megtartani.Most stratégiát váltanak.A tél és a napi működéshez létfontosságú célpontok lerombolásával térdre kényszeritik Ukrajnát.Europa már nem kap többé gázt és olajat.Az infláció úgy el fog szálni és a munkanélküliség hogy két halálnem közül választhatunk.Vagy megfagyunk vagy éhenhalunk.oroszországban nem fognak fázni és kaja is lesz bőven.Na akkor ki is nyerte meg ezt a háborút?
2022. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

#21 Akkor menjünk sorban.

1. TE írtad ki a kérdést rosszul - ergo ha ezt valaki megjegyzi és közli hogy értelmetlen, butaság van benne, hiányzik az ami alapján kiírtad a kérdést akkor nem nagy pofával reagálsz hanem simán annyit mondasz, hogy OK, elírtad, legközelebb majd nem marad le a link.

2. TE írtad ki a kérdést, TE voltál kíváncsi valamire, már ne is haragudj, de mi a fenéért kellene másnak utána néznie a google-n? TE miért nem használod, miért nem olvasod el RENDESEN a híreket? Minek írtad ki a kérdést?

3. ELŐBB kellett volna ezeket a cikkeket megkeresned, akár csak egyet is ide belinkelned és nem utólag. Most kerestél hozzá cikkeket amikor más már szóvá tette hogy rossz amit kiírtál a kérdésedbe és még nagy is az arcod hozzá.

4. mivel értelmetlen volt a kérdés és nem volt mire válaszolni - hiszen nem lehetett tudni honnan vetted amit kiírtál, tényleg ez az amit kérdezni akartál vagy tök más - így persze hogy nem válaszoltam. Te szoktál olyan kérdésre válaszolni ami értelmetlen? Mi lett volna a helyes válasz? 42? Vagy karaj?

5. Szimplán elintézhetted volna annyival, hogy a másik válaszolónak volt igaza, tényleg elírtad és igen, arra gondoltál amit már belinkelt valaki helyetted. Miért kell mellé nagy pofával beleszállni abba aki hajlandó volt válaszolni neked?

2022. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
78%

Na most.


Az Oroszok narratívája az, hogy ez csak át csoportosítás.

Nem tudom ki, hogy van ezzel de ilyenkor szokás hurcolni a használható haditeknikát is.


De tételezzük fel, hogy valóban valamivel nagyobbat akarak ott durrantani.


Ebben az esetben is ott hagynak milliókat érő haditeknikát? Főleg, hogy ugye ez nem vissza vonulás, csak át csoportosítás.


Nem. Az Oroszok ott most nagyon csúnyán el lettek seggelve, és igen menekülnek.


Atomot meg nem fognak durrogtatni 50 kilométerről az Orosz határtól. Ennyire talán még ők se hülyék. Ha pl Kijev lenne egy atom célpont, ahhoz meg nem kellene " át csoportosítani "


De ha be is vetnek atomot, attól nem kell tartaniuk, hogy bárki is választ ad rá. Ukrajna miatt nincs az a hülye aki atomháborút kockáztatna.

2022. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!