Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mai szemmel az internet népe...

Mai szemmel az internet népe mostmár csak jót röhög az ilyen világverő orosz youtube katonai videókon?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=lh--kVgRJdU


Emlékszem anno én is áhítattal néztem ilyen videókat az orosz haderőről, álmomban se gondoltam volna, hogy ilyen irtózatosan megszégyenült módon omlik össze az imázsuk.


Lehetséges, hogy most a legtöbb ember ilyen videókat látva csak röhög magában és tovább kattint cringelve?



2022. szept. 20. 20:47
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
13%
20, azt írok amit akarok.
2022. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
38%

"Majd ha kiküldik a behívót annak a KETTŐMILLIÓ! mozgósítható embernek, meg elkezdik bevetni a termobárikus bombákat, és a többi finomságot, akkor nem fog senki viccelődni!"


A Rambo 3-ban az afgán harcos azt mondja, hogy "jobb 10 oroszlán, mint 1000 bárány". Sokra fognak menni 2 millió motiválatlan, kényszersorozott emberrel, akik azt se tudják, hogy mit keresnek Ukrajnában. Már a szerződés katonák között is volt parancsmegtagadás, meg dezertálások, akkor vajon a szerencsétlen sorozott állomány mit fog csinálni? Amúgy meg a háború elején kipróbálták a sorozott katonákat, nagyon sokra mentek velük, nagyrészük elesett, eltűnt vagy fogságba került az első hetekben. Még hír volt, hogy a Wagner csoport se nagyon akar már harcolni. Meg 2 millió embert vajon eltud látni az orosz gazdaság? Kötve hiszem, egy Olaszország méretű gazdasága van a Föderációnak. Amúgy már jó ideje használnak az oroszok termobarikus bombákat Ukrajnában, nem tudom eddig hol éltél, hogy erről nem hallottál.


"Ha ez bekövetkezik, onnantól minden egyes Ukrán civil áldozat a nyugat lelkén fog száradni! Ahelyett, hogy hagyták volna megmurdelni azt a nyomorult Zelenszkijt."


Mindig az a gonosz Nyugat, mindenért az a hibás, szegény Oroszország ártatlan. Talán nem kellett volna háborút indítani. Ukrajna honvédő háborút vív, hát gondolkozz már egy cseppet, jóember! Kíváncsi lennék arra, hogy Károlyi döntésével egyet értesz e, ha most Zelenszkijt azért szidod, mert harcol.

2022. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
8%

22-es!


Oroszország Ukrajna ellen indította a háborúját, nem az USA ellen, és nem is az EU ellen!


Nektek kéne egy kicsit elgondolkozni azon, hogy mi a fasz köze van ehhez az USA-nak?


Taiwanhoz mi a fasz köze van az USA-nak? Semmi! Mégis ki fogja provokálni ott is a háborút.

2022. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

Az amcsikon is röhögtek korea, vietnám meg most az afganisztáni kudarc után.


Ruszkiknál most az van hogy rájöttek(legalább is putyin már látja) mennyire hiányos is minden. EL is kezdte a tisztogatásokat a saját holdudvarában. Ennek az lessz az eredménye hogy pár év múlva olyan haderőt fog felmutatni amin már nem lessz mit röhögni

2022. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
71%

"Oroszország Ukrajna ellen indította a háborúját, nem az USA ellen, és nem is az EU ellen!"


Nyaff nyaff :D


#24:

"Az amcsikon is röhögtek korea, vietnám meg most az afganisztáni kudarc után."


Az első kettőnél az oroszok vastagon tolták a szembenálló felet anyaggal és "szakértőkkel" az nyilván az ilyen #23-asoknak nem volt gond. Afganisztán tök már szitu volt, mert ott addig fenntartották a rendet amíg bent voltak, az oroszoknak ez egy percig nem sikerült idáig. Ráadásul a veszteségeik magasabbak fél év alatt, mint a koalíciós erőknek 20 év alatt :D

2022. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
71%

Pont a háború kitörése előtt pár nappal pörgettem végig néhány ilyen videót, mert kíváncsi voltam mit is tud az orosz hadsereg. Nekem már akkor is feltűnt, hogy az orosz haditechnika jókora többsége eléggé elavultnak és öregnek tűnik. Tisztában voltam azzal, hogy a haderő eléggé nagy része még mindig a Szovjetunióból maradt járművekkel és felszereléssel van ellátva, de úgy gondoltam ennek ellenére azért biztosan tudnak valamit ezek az oroszok. Hiszen a média állandóan harsogta, hogy milyen félelmetes az orosz haderő, mindig bejelentették meg mutogatták az újabb csodafegyvereket és orosz katonai-politikai vezetés is állandóan csak verte a mellét, hogy az orosz haderő micsoda erővel bír és megállíthatatlan. Persze ezeket én is mind elhittem, mivel csak ezt hallottam és semmi más információm nem volt, ami az ellenkezőjére utalt volna.


Aztán megindult ez a háború és azzal kellett szembesülnöm, hogy az egész egy hazugság volt. Az orosz hadsereg egy végletekig korrupt és dillettáns félkegyelműek gyülekezete. Elavult felszerelést használnak, ami sok esetben borzalmas műszaki állapotban van. A csodafegyverekről vagy kiderült, hogy szinte csak papíron léteznek, vagy közel se tudnak annyit, mint azt állították. Minden egyes nappal csak egyre nevetségesebbé vált az egész orosz haderő és nem csak előttem, hanem az egész világ előtt. Ami itt az elmúlt 7 hónapban lezajlott, arra nincsen mentség. Konkrétan egy kezemen meg lehetne számolni, hogy mi az, ami rendesen működik is az oroszoknál. Az egész hadsereg és egy káosz és alkalmatlan arra, hogy a csecsen terroristáknál jobban felszerelt vagy kiképzett haderővel nézzen szembe. Ez a csürhe - ami hadseregnek meri nevezni magát - konkrétan szerencsés lenne, ha pár óráig tartani tudná magát a NATO-val szemben. Európa legszegényebb állama, az alig 40 milliós Ukrajna konkrétan már többször is teljesen megalázta és súlyos vereségeket mért úgy az oroszokra, hogy alig kapott nyugati segítséget. Igen, alig kapott. Nyugodtan meg lehet nézni mennyi pénzt vert el az USA Vietnámra, vagy Afganisztánra és mennyit Ukrajnára. Még igazán modern fegyvereket se adtak nekik. Kaptam egy rakás ócska szovjet szemetet, néhány kiöregedett, évtizedek óta a raktárakban porosodó nyugati járművet és mutatóba pár darab modern fegyverzetet is. Márpedig az oroszok már lassan 4 hónapja semmit nem tudnak kezdeni 12db HIMARS-sal. Ez egy szégyen. Egy tényleges konfliktus során a Nyugattal az Egyesült Államok sokkal komolyabb dolgokat is bevetne, mint 12 HIMARS, márpedig egyelőre ez is szépen kikészíti ezt a világverő orosz bagázst.


Szóval igazad van, azokon a videókon csak nevetni lehet. Pont olyanok, mint az az iraki meg a líbiai szélen csillogó haderő. Menetelni, felvonulni és hadgyakorlatozni nagyon tudnak, közben meg éles helyzetben azt se tudják mit csináljanak. Borzasztó. De legalább most már tudjuk, hogy Moszkvától nem kell félni, mert akkor se tud ütni, ha ténylegesen akarna. Az atom az egyetlen használható fegyver a kezében, de ha azt beveti, akkor a saját pusztulását is aláírja.

2022. szept. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
46%

Gyakorlatilag aki némiképp, hobbiszinten érdeklődött a hadviselés iránt, az eddig is láthatta, hogy az orosz hadsereg közel sem tud annyit, amennyit állít magáról.

Egyrészt: az ország GDP arányosan évtizedek óta borzasztóan keveset költ ahhoz képest a hadseregére. Révén, hogy az orosz gazdaság is évről évre lemaradásban volt a világ egészéhez képest, ez az arányosan kicsike összeg egyre inkább zsugorodott a versenytársakéhoz képest is.

Másrészt nem hiszem el, hogy nem volt gyanús mindenkinek, hogy az orosz "csodafegyverek" alapvetően vagy nem léteznek, vagy NÉHÁNY DARABOS szériában gyártották őket és nem rendszeresítették, vagy nagyon rövid időn belül kiderült róluk, hogy rohadtul nem hozzák a 21. századi színvonalat.

2022. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
23%

Mit az, hogy nyaff-nyaff, te fogyatékos? Inkább válaszoljál arra, hogy mi a faszt keresnek Ukrajnában amerikai fegyverek, meg dollármilliárdok?


Gondolom neked is jó kampós az orrod!

2022. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
18%
#19 Hogy rosszul tették vagy sem, azt nem ítélem meg.De látszik, hogy eddig kímélték Ukrajnát.Innentől biztosan nem fogják.
2022. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
71%

" Inkább válaszoljál arra, hogy mi a faszt keresnek Ukrajnában amerikai fegyverek"


Valaki megtiltotta Ukrajnának, hogy amerikai fegyvereket vegyen?

2022. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!