Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kinek van igaza az orosz-ukrán...

Kinek van igaza az orosz-ukrán háborúban?

Figyelt kérdés

Oroszország mellet álltok, mert a nyugat megszegte ígéretét miszerint nem terjeszkedik keletre, vagy Ukrajna mellett, mert joga van a fejlett és demokratikus nyugathoz tartozni, és megtámadta egy agresszív nagyhatalom?

Csak kedvesen! (:



2022. szept. 28. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
57%
Bocs, 29-ben véletlen volt a caps lock
2022. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
57%

"Annak, aki kinyilvánítja a háború befejezésére a szándékát!"


Hallod, ez egy érdekes téma.


Ha Ukrajna enged, akkor beletörődik, hogy az országa kb egynegyedét elvették tőle erővel, jogtalanul, és ezt ő engedte. Elfogadja azt is, hogy nem közeledhet a nyugat felé, nem lehet EU tag, NATO tag, mert akkor legközelebb is lepofozzák. Maradhat inkább gazdasági szövetségben azzal az országgal, aki éppen most taposta bele a fejét a sárba. Jóvátétel nélkül próbálhatja magát újraépíteni egymaga, vagy éppen az orosz befolyás engedésével, és átengedheti a hatalmat egy orosz bábkormánynak, és meg is lesz a saját '56-uk.


Ha Oroszország enged, akkor el kell, hogy engedjen mindenféle területi követelést, és kap maga mellé egy vele ellenséges, felajzott országot, aki biztosan fegyverkezni fog, mindent meg fog tenni, hogy NATO tag legyen. Ezzel együtt elismerné, hogy nem tudta legyőzni Ukrajnát, és semmiféle ellenfelet nem jelent a nyugat számára, hiszen puszta fegyveres támogatással és gazdasági szankciókkal térdre kényszerítették. Emiatt a hatalmas arcvesztés miatt valószínűleg számolhat azzal, hogy olyan, eddig a befolyási övezetébe tartozó országok, mint Kazahsztán egyre inkább felbátorodnak, és átpártolnak Kína, vagy a nyugat irányába, vagy az olyan konfliktusok, mint az azeri-örmény kiújulnak.


Szerintem ez mindkét oldalon elfogadhatatlan. Egyszerűen nem látok olyan kompromisszumot, amelyik valamely félnek elfogadható. Ha Ukrajna le is mond a területeiről, de marad a kormány a helyén, akkor milyen ígéret, vagy garancia tudná rávenni az ukránokat, hogy ne legyenek NATO tagok, és ne kérjenek NATO csapatokat a megmaradt ország védelmére? Márpedig ez Oroszországnak elfogadhatatlan, de az, hogy Ukrajna egy ilyen agresszió után védtelenül maradjon, szintén abszurd feltétel. Rohadt ijesztő...

2022. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 kürasszír ***** válasza:

# 26


EZT ÍRTAD: "Az Ukránoknak joguk van, hogy nem akarnak az Orosz Föderáció részei lenni. És a Csecseneknek, a Grúzoknak és sok másoknak is.

De a Kárpátaljai Magyaroktól vagy az Erdélyi Magyaroknak nincs joga hazatérni, mert Ukrajna / Románia területi szuverenitása és integritása sérthetetlen. ÉS: "És a Katalánok / Baszkok / Írek / Ujgurok / stb jogai Kit érdekelnek ?"


ÖSSZEKEVERED A DOLGOKAT.


Ukrajna és Georgia/Grúzia a nemzetközi jog alapján nem az orosz állam, az Oroszországi Föderáció része, hanem önálló, független, szuverén állam.


Csecsenföld ellenben Oroszország része, Csecsenföld nem önálló, nem független és nem szuverén.


KÁRPÁTALJA ÉS ERDÉLY:


Kárpátalja: jelenleg Kárpátalja lakosságának kb. 9-10 %-a magyar, vagyis a 90-91 %-a nem magyar. Kárpátalján sosem volt magyar többség, még Trianon előtt sem, hiszen az 1910-es magyar állami népszámlálás hivatalos adatai szerint Kárpátalja népességének 30,6 %-a volt magyar.


Erdély: jelenleg Erdély népességének 74,3 %-a román és csak 18,9 %-a magyar. A trianoni békével Romániához csatolt Erdély és Partium népességének 32 %-a volt magyar az 1910-es magyar állami népszámlálás adatai szerint, tehát a terület lakosságának 68 %-a nem magyar volt, már 1910-ben is.


Te mégis hogy képzeled a 8-9 %-nyi magyar lakossággal rendelkező Kárpátalja, és a 18,9 %-nyi magyar lakossággal rendelkező Erdély visszatérését Magyarországhoz? Erdélyben kb. 5 000 000 román él, Kárpátalján pedig vagy 1 000 000 ukrán és ruszin (a kárpátaljai ruszinok voltak 1914 előtt az egyetlen magyarországi nemzetiség, amelynek vezetői nyíltan el akartak szakadni Magyarországtól).


BASZKFÖLD: széles autonómiával rendelkező spanyol tartomány, jelenleg már régen nincs komoly elszakadási törekvés Baszkföldön Spanyolországtól.


KATALÓNIA: a katalán társadalom erősen megosztott a függetlenség kérdésében, amit mutat, hogy a spanyol egységet támogató, a katalán függetlenséget ellenző pártok a 2021-es tartományi választáson durván 49 %-nyi szavazatot kaptak Katalóniában.


ÉSZAK-ÍRORSZÁG: Észak-Írországban kisebbségben vannak a katolikus írek, a többség pedig ellenzi a Nagy-Britanniától való elszakadást. Észak-Írország pont azért maradt brit fennhatóság alatt Írország függetlenné válása után, mert ott a brit uralmat támogató, protestánsok alkották a lakosság többségét.

2022. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 Jeffrey Spender ***** válasza:

Kürasszír, 1993 - 2002 igen veszélyes időszak volt az Oroszoknak.


A 16 tagköztársaságon túl 1991-től számos etnikai köztársaság deklarálta a szuverenitását, a Kaukázus mellett még a szomszédos Tatárok is radikalizálódni akartak, sőt akár további kisköztársaságok, netán oblasztyok is. pl. 1993-ban 5 Uráli oblaszty (köztük Szverdlovszk) is megalakította az Uráli Köztársaságot, amit Jelcin 10 nappal később elnöki rendelettel feloszlatott, tovább nem folytatódott a történet, nem történt sem zavargás, sem vérontás.


De fennállt az esélye, hogy Oroszország is darabjaira szakadjon, mindegy, hogy Tatárok, vagy etnikai Oroszok által.


Az Ukránokkal is 2014-ig teljesen kijöttek, normális viszonyban voltak, és azután lett a turbónacionalizmus.



Kárpátalja egy tágan értelmezendő terület, és Erdély is, persze a Vörös térkép ezeréves dolog, de egy ideig volt alapja az igazságosabb területkiigazításnak.


Meg vannak olyan népek vagy területek, amelyek nem kívánnak nagy országokhoz tartozni, az említett Rutének sem Magyar, sem Ukránhoz. A Kárpátaljai Magyarság kapcsán érdekes dolog, hogy az NKE - HHK-n is vannak vállaltan Kárpátaljai származásúak, akik a Magyar Honvédséget választják, és nem az Ukrán Hadsereget.


A Spanyolok kapcsán, a Katalánok kaptak publicitást, népszavazást tartottak, a szavazás megtartását a Spanyol állam rendőri fellépéssel kísérelte meg megakadályozni. Szavazóhelyiségeket zártak le, urnákat vittek el. Sok esetben erőszakot is alkalmaztak a szavazni kívánókkal szemben. A Katalán egészségügyi minisztérium szerint 761 ember sérült meg az utcai összecsapásokban, köztük 13 rendőr. A Spanyol kormány az alkotmányosság védelmével magyarázta és indokoltnak tekintette a rendőri fellépést.


A Katalán kormány a Spanyol állami fellépést a Franco-diktatúrához hasonlította.


Nemzetközi és uniós szinten kevesen reagáltak a fejleményekre.



Írországban az Angol - Ír egyezmény kimondta Írország két részre szakadását. Az eredménnyel sokan elégedetlenek voltak, ennek következtében létezik mind a mai napig Sinn Féin. A 2020. február 8-án tartott parlamenti választáson a Sinn Féin az első helyen leadott szavazatok közel egy negyedét szerezte meg, igény az van a politikájukra.

2022. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 Jeffrey Spender ***** válasza:

Csecsenföld nem volt szuverén, de Dzsohar Dudajev kérte elismerésüket, diplomáciailag / ideiglenesen, és békefenntartókat, és mielőtt célba ért volna, légicsapásban megölték.


Szamil Baszajev gerillamozgalmat vezetett, őt is megölték.


Csecsenföldet hatalmi harcokban Ahmad Kadirov szerezte meg, ő meg Kreml-barát, megalkuvó politikát csinált, merénylet áldozata, de kis kihagyással követte fia, Ramzan.


Csecsenföld egy vitatott jogállású terület, mert 2009-ben az Orosz Hadsereg kivonult, a hatalmat Oroszbarát pártok / klánok tartják a kezükben, de nem lett föderatív entitásként integrálva Oroszországba, és mégis hűséges csatlósként követik őket, kompromisszumokkal, pl. harcoltak eleget az Ukrán háborúban.


Érdekességként léteznek még mindig Dzsohar Dudajev hívek, és ők is harcolnak Ukrajnában.

2022. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 kürasszír ***** válasza:

# 34


EZT ÍRTAD: "Írországban az Angol - Ír egyezmény kimondta Írország két részre szakadását. Az eredménnyel sokan elégedetlenek voltak, ennek következtében létezik mind a mai napig Sinn Féin. A 2020. február 8-án tartott parlamenti választáson a Sinn Féin az első helyen leadott szavazatok közel egy negyedét szerezte meg, igény az van a politikájukra."


Te összekevered az Ír Köztársaságot (Írország) és Észak-Írország (Ulster) brit koronatartományt.


2020. február 8-án az Ír Köztársaságban volt választás. A Sinn Féin az Ír Köztársaságban és a brit tartomány Észak-Írországban is működő párt, pontosabban van egy ír és egy észak-ír Sinn Féin is.


Egyébként még a 2022-es észak-írországi tartományi választásokon az ír nacionalista pártok csak 40 %-ot, addig a britbarát pártok 60 %-os eredményt értek el.

2022. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 kürasszír ***** válasza:

# 35


EZT ÍRTAD: "Csecsenföld egy vitatott jogállású terület, mert 2009-ben az Orosz Hadsereg kivonult, a hatalmat Oroszbarát pártok / klánok tartják a kezükben, de nem lett föderatív entitásként integrálva Oroszországba, és mégis hűséges csatlósként követik őket, kompromisszumokkal, pl. harcoltak eleget az Ukrán háborúban."


EZ NEM IAGZ.


Ugyanis a Csecsen Köztársaság (Чеченская Республика / Csecsenszkaja Reszpublika) az Oroszországi Föderáció orosz alkotmányban meghatározott autonóm jogállású "föderális szubjektuma".

2022. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 kürasszír ***** válasza:

# 34


EZT ÍRTAD: "Meg vannak olyan népek vagy területek, amelyek nem kívánnak nagy országokhoz tartozni, az említett Rutének sem Magyar, sem Ukránhoz."


Jelenleg semmiféle komolyan vehető ruszin/rutén nemzetiségi mozgalom sem létezik.


A ruszinok ma már jellemzően az ukránság részének tartják magukat.


Egyébként a ruszin értelmiség már a 20. század első harmadától erősen ukrán érzelmű volt.

2022. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 Jeffrey Spender ***** válasza:

Írek:


A 40 - 60 % az kiegyensúlyozott eredmény, nem egyoldalú leszavazás, mint a 30 - 70 / 20 - 80 %-os arányok ?



Csecsenek: Tévedtem, most látom, máshol írják:


Russian federal control was restored in the Second Chechen War of 1999–2009, with Chechen politics being dominated by Akhmad Kadyrov, and later his son Ramzan Kadyrov.



De attól még volt igényük a De facto függetlenségre.


A Kaukázusiak ilyen rebellis népek.

2022. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 kürasszír ***** válasza:

# 34


EZT ÍRTAD: "A Spanyolok kapcsán, a Katalánok kaptak publicitást, népszavazást tartottak, a szavazás megtartását a Spanyol állam rendőri fellépéssel kísérelte meg megakadályozni. Szavazóhelyiségeket zártak le, urnákat vittek el. Sok esetben erőszakot is alkalmaztak a szavazni kívánókkal szemben. A Katalán egészségügyi minisztérium szerint 761 ember sérült meg az utcai összecsapásokban, köztük 13 rendőr. A Spanyol kormány az alkotmányosság védelmével magyarázta és indokoltnak tekintette a rendőri fellépést."


A KATALÁN FÜGGETLENSÉGI NÉPSZAVAZÁS EGY BOHÓZAT VOLT.


1.) Nem volt szavazói névjegyzék.


2.) Nem kellett igazolni a személyazonosságot a részvételhez.


Egy francia újságíró gond nélkül tudott úgy 8 alkalommal szavazni a katalán függetlenségi népszavazáson, 8 különböző szavazókörben, hogy nem volt Katalónia lakosa, nem volt spanyol állampolgár, sőt még csak katalán sem.

2022. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!