Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha tippelnetek kellene meg...

Ha tippelnetek kellene meg fogjuk még azt élni, hogy Magyarországon kötelező sorkatonaság legyen?

Figyelt kérdés

Úgy mint régen. A fiatalok megkapják postaládában a levelet, hogy mikor kell bevonulniuk és hova kell menniük.


Aki pedig ennek nem tesz eleget az börtönbüntetésben részesül.


Szerintetek ilyet fogunk még átélni? Most ezt a háború és az egyre inkább régmúltra emlékeztető kormányzati intézkedések margójára kérdezem (pl ispánság, vármegyék). Ez ihletett.



2022. okt. 15. 21:24
1 2 3 4
 21/36 Alex Fly ***** válasza:
57%
Ha sokáig marad a nyakunkon a csúti, akkor ténylegegvan a veszélye, hogy ilyesmire vetemedik...
2022. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
#12 Szívből sajnálom azt aki annyit ért el az életben, hogy volt sorkatona és kitöltötte a szolgálati idejét....
2022. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
#15: Azokat a "pavakat" azok neveltek ilyennek, akik anno leszolgaltak a sorkatonai idejuket.
2022. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
#23 Így igaz..akkor vajon miért nem adták tovább azt az überf@sza nevelést amit a honvédségtől kaptak?
2022. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmilyen nevelést nem kaptak, sem olyat, ami az élet bármely területén használható lenne. Fölöslegesen kárba veszett hónapok, évek. Ennyi, ez volt az egész, nem kell túlragozni. Most se lenne másképp.
2022. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

Remélem lesz.

Nem ártana legalább egy év.

Legalább a sok suhanc nem a mobilokon lógna 0-24,meg izom trikóban feszítene a csicskagramján,hanem valami hasznos munkát csinálna ami őt is edzi és nemesíti egyszerre.


Mondja ezt egy 23 éves boomer csávó

2022. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
#26 Csak az a gond, hogy a sorkatonaság nem ilyen volt, legalábbis amikor én voltam biztos nem. Hasznos munkát a civil életben kell végezni, az hogy takarítasz alkoholista tisztek, meg félhülye tisztesek utasítására,az minden csak nem hasznos. Edzéshez, sportoláshoz se kell a honvédség, arra is van számtalan lehetőség. Nehogy azt hidd, hogy a sorkatonaság olyan volt mint az amerikai filmekben, hogy éjjel-nappal edzenek, harcászat, lövészet, meg kigyúrt szuper gyilkológépeket képeztek..Leginkább arról szólt, hogy tudod megúszni a feladatokat, lógás meg piálások ezerrel.Ezért volt értelmetlen az egész.
2022. nov. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
26-os, te maximum egy 63 éves lecsúszott alkesz elmebeteg vagy. Menjél vissza a gumiszobádba, a dokid nagyon vár, lehet hogy ő kíváncsi a baromságaidra.
2022. nov. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Hát az akkor volt,jó reggelt emberek!

Mostani katonaság már rég nem olyan lecsúszott,mint a csehszlovák időkben.

Igen tudom,hogy akkor hogy mentek a dolgok.Nem egy ilyen sztorit hallottam.

De én arra gondoltam,hogy olyan szintű és minőségi katonaság szükségeltetne Magyarországra is,amely mondjuk egy izraeli államhoz hasonló elven és kiképzésen működne.

Én először erre gondoltam.

Nyilván nem üthetjük meg eleinte azt a szintet, de kitűzni nem ártana.

Szerintem.

2022. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
29-es: ezzel akkor értek egyet, ha ezt szerződéses vagy önkéntes katonaság esetében kéne alkalmazni, sorkatonaságnak semmi értelme ekkor sem. Minek kéne militari államot fenntartanunk?
2022. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!