Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amúgy tök őszintén! Miért...

Amúgy tök őszintén! Miért nevezik Oroszországot a világ második legerősebb katonai hatalmának? (pl. Wikipédia is)

Figyelt kérdés

[link]


A 4. kezdésben erről ír még a Wikipédia is, de amúgy én már korábban is sejtettem, hogy csak papírhadsereg az egész amit a média nagyított fel.

Most az atomfegyvereket egy nagy tollvonással húzzuk is ki a listáról, mert területet nem lehet velük elfoglalni.


Szárazföldi hadereje (harcoló alakulatok) kb. 300 ezer (volt), az USA önmagában 600 ezer gyalogos katonát küldött Irakba anno úgy, hogy fényévekre volt a mozgósítástól, mert pár hét alatt lerendezte a dolgot. Eszközparkjának 90%-a 50-70 éves rozsdás alig üzemképes szovjet technika.


Az oroszok 8 hónap után totális vesztésre állnak a világ egyik legkorruptabb, legcsóróbb állama ellen úgy, hogy a NATO - akit az oroszok eddig egyenrangú ellenfélnek tartottak - eszközparkjának elenyésző töredékét kapták meg, de ez is megfordította a háború menetét.


A 80 milliós Törökország szárazföldi hadereje kétszer akkora mint az oroszoké, cserébe dugig vannak csúcstechnikával. Ugyanez elmondható még min. 4 országról.

Kína csak a számok alapján minden tekintetben felülmúlja az oroszokat.


Akkor kérdem én: hogy a fenébe lehetett (eddig) a világ 2. katonai hatalmának nevezni őket?



2022. okt. 24. 21:18
1 2 3 4
 31/31 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A Nyugati támogatásokat miért értékelitek túl ?


Az Ukrán gépek azok T-64 / T-72 / T-80 / BMP-1 / 2 / BTR / BRDM / BMD / D-20 / Gvozgyika / Szuhoj / Mil és társai, és az Ukrán katonák kezében is Kalasnyikov van.

2022. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!