Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha magyarországon bevezetik a...

Ha magyarországon bevezetik a sorkatonaságot milyen indokokkal lehet majd elkerülni, hogy bevonulj?

Figyelt kérdés

A híreket látva, nagyon félek tőle, hogy be lesz vezetve és én sosem úgy terveztem az életem, hogy bevonuljak akár csak pár hónapra is.

Jelenleg egyetemen tanulok és a diploma megszerzése után tervezek kimenni külföldre megszerezni a doktorit, nem akarom félbehagyni a tanulmányaimat csak azért mert kormányunk kitalálta, hogy minden fiatal pasit szivatni akar. Ezért kérdem, hogy milyen indokokkal lehetne ezt majd kikerülni? Nagyon félek, hogy itt fogják darabjaira tépni a terveimet :(


2022. okt. 29. 08:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Egyetemen tanulsz? Kár odajárnod, ha még értelmezni sem tudod az ezzel kapcsolatos törvénymódosítást.
2022. okt. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem vezetik be, mert akkor elvesztenék a következő választást.
2022. okt. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Semmilyen indokkal. Egyetemet majd befejezed utána, az nem indokolja az elmaradást.
2022. okt. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Szó nincs a bevezetésről, rendkívül népszerűtlen intézkedés lenne, és Orbánék félnek a politikailag népszerűtlen húzásoktól.
2022. okt. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%

Ha besoroznak, akkor megyünk a frontra, nincs apelláta, nincs kifogás, nincs semmi! Megyünk és kész. Milyen ember vagy te, aki a saját hazáját nem vagy képes megvédeni? Nekem itt van a házam, a feleségem, a gyerekeim, a szüleim, minden...

Én megyek harcolni, első leszek a frontvonalon. Persze lehet, sőt valószínű, hogy meghalunk a g*cibe, de kit érdekel.

2022. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%
Sehogy,jobb ha nem azon jár a haszontalan eszed hogy hogyan menekülj.inkább készülj fel a várható kihívásokra.
2022. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

1. Értem a mostani törvénymódosításokat, de ezek nekek abba az irányba mutatnak, hogy háború nélkül is bevezetik a sorkatonaságot

2. Nagyon remélem, hogy igazad lesz

3. Arról nem tudok semmit, hogyha az ember egyetemista, akkor nem vonatkoznak rá a besorozási szabályok

4. Valóban népszerűtlen lépés lenne, de attól még félek ettől :/

5. Őszinte leszek: Utálom a "hazámat" és szégyellem. Nem is hívom már annak egy jó ideje. Attól, hogy te még meghalnál egy azonos nyelvet beszélő embertömegért, én még nem. Inkább a börtön, mint a front.

6. Köszönöm az értelmes választ, sokat segítettél🤗. A haszontalan eszemet meg kiíratom egyetemről, köszi 😘

2022. okt. 29. 09:49
 8/18 anonim ***** válasza:
16%
De nem fogják bevezetni, miért nem értitek meg? Semmi nem indokolja! Az hogy a szomszédban háború van? Na és, mi közünk hozzá?
2022. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mintha a kormánynak eddig kellettek volna indokok, hogy bevezessenek dolgokat...
2022. okt. 29. 09:58
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az lenne az indokom, hogy a "jókvaanyátokat, nem elég, hogy stadionokat meg nemzethy konzultációt fizetek a pénzből, amiért én dolgoztam meg, de még legrosszabb esetben az életem is kéne? Lónak a faszát!".
2022. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!