Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért állítják azt egyesek,...

Miért állítják azt egyesek, hogy a sorkatonaság rendre és fegyelemre nevelte az embereket, mikor ez konkrétan egyáltalán nem igaz?

Figyelt kérdés
Kitől tanultak volna fegyelmet, akik maguk sem tudták azt megtanítani? Az alkesz őrmesterektől meg a válogatott idióta tisztektől várták ezt?
2022. nov. 2. 07:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Ezt főként olyanok állítják akik nem voltak sorkatonák, vagy akik anno a többieket baxtatták.
2022. nov. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Haverom még volt sorkatona, (ő konkrétan az utolsó volt), én meg már pont megúsztam és eltörölték. Mesélte, hogy kb a sorkatonaság utolsó 10 éve az nagyjából arról szólt, hogy a katonák, mennyit piálnak, milyen ismertségek-kapcsolatok kötnek és ezáltal, milyen üzleteket csinálnak és, ki milyen csajt dgtt meg kb. Azt mondta a srác, hogy fegyvert a 6 hónap alatt 1x látott, de állitólag 10 éven át ez amolyan standard adat volt.
2022. nov. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
a sorkatonaság rendre és fegyelemre nevelte az embereket,
2022. nov. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet benne valami,. habár érdekes, hogy az idősebb generáció azon tagjai heppelnek ezzel, akik annak idején valószínűleg a legszadistább szívatók közé tartoztak.


Másik pedig, hogy nekem Mezőtúron a 1997-2001 közötti diákévek felértek egy sorkatonasággal.

2022. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es, igazad van, ezt leginkább lecsúszott alkoholista 50-en felüliek hangoztatják, mert "csakazaférfiakikatonavót", aztán csüngő hasával éppen lehuppan a székbe, hogy bedobjon még egy Borsodit vagy egy Koccintóst. Más normális emberek ilyet komolyan nem mondanak, meg nem is szeretnék, hogy amitől ők szenvedtek azt a mai fiatal generáció is tapasztalja meg, mert az egésznek semmi értelme nem volt azon kívül, hogy elfekvőt biztosított pár elmebeteg alkesznek, akik kiképzőnek meg tisztnek hívatták magukat.
2022. nov. 2. 09:09
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
Engem megtanított cigizni, inni, hazudni és lopni. Azóta sem láttam annyi gázolajat, amit katonaság alatt loptunk el, de még malacot sem. Jó volt az a sorkatonaság. Első időszak nem tetszett, de utána igen.
2022. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam katona, be akartak sorozni 2001-ben, de el tudtam intézni, hogy véglegesen alkalmatlannak nyilvánítsanak.

Akiket ismertem és voltak katonák, azok a legjobb esetben ugyanolyanok maradtak, mint előtte, de pozitív irányba senki nem változott. Volt aki link volt, és még linkebb lett (meg úgy egy 10-essel kövérebb). Volt aki előtte normális konszolidált volt, és utána is az maradt. Aki előtte keményítős bunkó volt (akivel az iskolában is magatartásproblémák voltak) az utána is az maradt, sőt büszkélkedett avval, hogy odabent hogyan szopatta szét a kopaszokat.

2022. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Aki előtte keményítős bunkó volt az utána is az maradt, sőt büszkélkedett avval, hogy odabent hogyan szopatta szét a kopaszokat."


Az ilyet nagyjából agyon kéne verni, senkinek se hiányozna ilyen aljadék nem is ember.

2022. nov. 2. 09:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A sereg nem tudja pótolni amit előtte a szülők, iskola 18-20 éven át elmulasztott. Amíg "bent" van addig rend és fegyelem van, az önálló felelősség, a tetteknek következménye elve érvényesül. Eltérő ebből leszerelés után ki mit hasznosít, mennyi tapad meg belőle rajta.

Ettől persze a sorkatonai szolgálat alatt még bőven volt piálás, cigizés, k.rvázás 😂

2022. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Amíg "bent" van addig rend és fegyelem van"


Értelmetlen, idióta parancsok feltétel nélküli teljesítése rohadtul nem egyenlő a renddel és a fegyelemmel

2022. nov. 2. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!