Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az ellenséges támadó haderő...

Az ellenséges támadó haderő katonáit kivégezni helytelen szerintetek?

Figyelt kérdés

Például most Ukrajnában, az ukrán erők több esetben is kivégezték az elfogott, esetleg sebesült vagy más félhalott orosz katonákat.

Ugye az oroszok törtek be egy másik országba, sok esetben hogy az ott lakókat öljék meg. Ennek fényében hogy gondoljátok, a támadó haderő (és itt kiemelném hogy a TÁMADÓ) katonái érdemelnek halálbüntetést vagy sem?



2022. nov. 14. 18:30
A kérdező szavazást indított:
A támadó hadsereg katonái is ugyanolyan bánásmódot érdemelnek mint a többi esetben
A támadó hadsereg katonái megérdemlik a halálbüntetést
33 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%

oroszoszág agresszor, te pedig a szabad világ része vagy.

Kérlek ne terjessz hazugságot és orosz propagandát.

De szivesen veszem tőled, hogy aggódj a bucsai, és egyéb mészárlásokon átesett ukrán emberekért és családjukért.

2022. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
#1 Tudom hogy voltak a bucsai tömeggyilkosságok és hasonlók az oroszok részéről is. Éppen ezért kérdezem, hogy ha ők ilyet csinálnak egy idegen országban ahová betörtek, akkor ha közülük fognak el valakit az ukránok az mit érdemel? Lehet hogy csak hirtelen felindulásból csináltak ilyet, de van/volt videó ahogy orosz katonákat lőttek szét.
2022. nov. 14. 18:36
 3/27 Salamon Bálint ***** válasza:
20%
A tobb esetbol linkelj ide parat kerlek!
2022. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
#3 Nem fogok hentesmunkát megosztani. Ott a Youtube, angol nyelvtudás, életkor megerősítése után mindenki meg tudja tekinteni őket akit érdekel.
2022. nov. 14. 18:38
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Őszintén ha volt is, te mit csinálnál ha katona lennél és a támadó fél előtted ölt volna halomra egy csomó ártatlan civilt ? Valószínűleg fejbe lőnéd hiába adta meg magát, és megmondom őszintén teljesen jogosan, ha már vagy annyira szemétláda hogy ártatlan civileket mészárolj le tömegesen, akkor ne csodálkozz hogy utána eltalál majd egy golyó :).
2022. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#5 Én is ezt csinálnám, halomra lőném az oroszokat. Nem is őket védem, csak kérdezem hogy szerintetek melyik az etikus.

Meg amúgy is, szerintem eddig nem volt olyan háború amiben ne lettek volna legalább elvétve kivégzések mindkét fél részéről.

2022. nov. 14. 18:41
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
És itt függetlenül írom az orosz ukrán helyzetet tegyük fel annó az iraki háborúban voltak olyan amerikai katonák akik kedvtelésből megöltek ártatlan civileket mert megtehették, na most ha ezért bosszút állt rájuk valaki, nemtudom őket sajnálni, szóval ugyanígy vélekedek az orosz édestestvéreinkről is.
2022. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
Harc közben nem. Fegyvertelen hadifoglyokar agyonlőni, az a törvény szerint is gyilkosság.
2022. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%
Az hogy mi etikus azt mindenki maga dönti el aki annyira pacifista ember annak ez pl nem etikus, én is béke párti vagyok, de az ilyen férgeket nemtudom sajnálni és szerintem ilyen esetben jogos az önbíráskodás, hiába úgymond hadifogoly.
2022. nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
Ha helyes ha nem, háborús bűncselekmény ami életed végéig sohasem évül el. :)
2022. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!