Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hibásan jártak el a rendőrök...

Hibásan jártak el a rendőrök a mozgássérült kártyám miatt?

Figyelt kérdés

Ez nem mai eset viszont nemrég történt a pólus parkolójában álltam mozgáskorlátozott helyen az öcsém kártyájával (én szoktam szállítani) és mikor ki álltam a helyről és elindultam a rendőrök félre állítottak és bevittek hivatalos okmánnyal való vissza élésért az (autót nem hagytam el csak leparkoltam utána kiálltam 20 percel később) de menet közben nem állíthatnak volna meg egy volt parkolásért vagy azért mert kint volt a kártya menetközben igaz? Szeretném tudni mert emiatt rabosítottak és nem szeretnék egy hibás eljárás miatt priuszt.

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. aug. 16. 14:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolog hogy rabosítottak egy mozgássérült parkoló használata miatt.

Az más ha visszaéltél hivatalos okmánnyal, de itt több is van a dologban amit nem írtál le.

Attól mert kiálltál egy parkolóhelyről és nálad volt az öcséd mozgássérült igazolványa, nem lett volna semmi gondod.

2022. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Mivel az öcséd nem volt ott, így jogszerűtlenül használtad a rokikártyát. Pont.


Ezen mit nem lehet érteni?

2022. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséd ott volt, amikor beálltál a helyre?
2022. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a leírás így tényleg elég zagyva.
2022. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút jogosan jártak el, ha az öcséd nem volt ott.


"A kiállított érvényes parkolási igazolványokat kizárólag a jogosult szállításakor lehet felhasználni. Amennyiben a sofőr nem így jár el, bűncselekményt követ el, amely akár 3 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető. A rokkantkártyával való parkolás jogosságát a rendőrség mellett a közterület-felügyelők is ellenőrizhetik.


Az igazolvány tulajdonosával szemben is indulhat eljárás visszaélés miatt, amennyiben önként átadja jogosulatlan használatra a dokumentumot, ekkor kezdeményezhetik az irat visszavonását is."

2022. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem számit parkolásnak ha nem szállok ki az autóból nem? Várakozásnak számit én úgy emlékszem és ott voltak nem szóltak amikor elhajtottam beálltak elém és azt mondták nem használhatom a kártyát parkolásnál ha nincs ott az öcsém és bevisznek vallomást tenni..
2022. aug. 16. 16:26
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6: Lehet szőrszált hasogatni, jogosulatlanul foglaltad el a roki helyet, ráadásul kitetted a kártyát, ami talán még súlyosabb is, mintha anélkül állsz be, de ebben nem vagyok biztos. Sáros vagy, na.
2022. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg minek tetted ki a kártyát??

Ha nem parkolás, a kártya sem kell. Ha kiteszed a kártyát, akkor parkolsz/parkolni készülsz.


Valami még mindig nem stimmel a leírásodból, szerintem szépíted nekünk a dolgot, hogy melléd álljunk - csak nem tudom, mit érsz azzal, ha a fórumon téged támogatnak, de egyébként büntetőeljárás indul ellened.

2022. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetted volna ki a kártyát, akkor csak szabálysértés és fix 50 ezer pénzbírság.


Más kártyájával viszont ha beállsz, az bűncselekmény.

2022. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak


d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.


e) Várakozás: járművel a megállásnál hosszabb ideig történő egyhelyben tartózkodás.


Várakoztál.


Szándékosan és jogtalanul elfoglaltál egy parkolóhelyet az arra jogosultak elől.


A rendőri intézkedés jogszerű és szakszerű volt.

2022. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!