Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért rettegnek az emberek a...

Miért rettegnek az emberek a háborútól?

Figyelt kérdés

Felfoghatnánk úgyis hogy egy váratlan esemény, kaland, izgalmas dolog. S nem biztos hogy meghalsz. Persze megtörténhet.

Ha pl. túléled akkor háborús hősként hivatkozhatsz magadra.

Én titkon várom hogy eszkalálódjon az ukrán orosz balhé és mi is részesei legyünk a balhénak.

S akkor honvédő hős partizán lehetnék. Dagadna a mellem a büszkeségtől, ahogy szép szál férfiként állnék a fagyos levegőn s a kezemben gépfegyver.

Ha bedurvul a helyzet én azonnal jelentkezni fogok frontszolgálatra a hazámért.


De miért félnek ettől annyira az emberek? Mikor hősökké válhatunk?


2022. nov. 16. 20:26
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
91%

Én ezt a szar országot soha nem akarnám védeni, ráadásul akkor a jeléenlegi kormányért is harcolnál, akik baromira nem érdemlik ezt meg.


A kérdsére visszatérve. Ha valaki szerencsés, akár még "épen" is túlélheti, akkor jó buli lehet a háború akár. De ha nem vagy szerencsés akkor a halálnál is rosszabb vár rád. És nem csak a lebénulás, hanem elfoghatnak és megkínozhatnak.

2022. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
93%
Majd ez a kérdés jusson eszedbe, amikor leszakadt végtagokkal heversz a csatamezőn.
2022. nov. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
71%
Inkább azt mesélje már el valaki, hogy 2022-ben hogy jön elő bárki hülye fejében az, hogy lerohanja a másik hülyét? Hogy majd az lesz a legjobb, legeredményesebb megoldás a nézeteltéréseik megvitatására b+, vagy mi jár a fejében? Hogy jut valaki a csúcsra, akiből az optimalizáció 1x1-e, a legnagyobb nyereségű játszma keresésének szokása, szemmel láthatóan mindenestül hiányzik? Mit keresnek ezek ott? Nagyon messzire se kell nézned: mi az anyjukat keresnek ezek ott?
2022. nov. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
92%

33: Na igen. Sokan jönnek avval, hogy ez teljesen normális, a világ és a történelem mindig erről szólt, háborúk rendszeresen vannak, amióta ember az ember, csak Európa szerencsés volt, mert kapott egy hosszú, több évtizedes, békésebb periódust. (Ami amúgy nem is teljesen igaz, lásd délszláv háború!)

Nem hiszem, hogy mi, akik úgy gondoltuk, hogy a diktátorok és vérszomjas viaskodások ideje Európában már lejárt, analfabéta gondolkodásúak lennénk. Szerintem joggal feltételeztük, hogy a 21. századra a fejlett világ már levetkőzte a háborúzást, mert okultak a múlt eseményeiből, belátván hogy nem vezet semmi érdemi eredményre, a második világháború is intő példa.

2022. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
92%
Gyakorlatilag amióta minden információ ott van a pöcsük mellett egy kis fekete lapkán, nem lehet mentesülni a nem tudás vádja alól. A gond szerintem az, hogy csomóan egész egyszerűen el se kezdenek felnőni, rengetegen alig jutnak valahova ebben, az a néhány meg, aki egyfajta bölcsebb, valódibb szögbe tudott már tornázni fejben, nem biztos, hogy elegendő vizet zavar ahhoz, hogy ki tudja mozdítani a csodavárás állig érő langyos fosából ezeket a tömegeket.
2022. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!