Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt konkrétan a Monarchia...

Mi volt konkrétan a Monarchia 1914es Szerbiának intézett ultimátumában amit a szerbek elfogadhatatlannak tartottak?

Figyelt kérdés
Én tényleg olvastam,tudom mi volt benne és nem értem mi volt elfogadhatatlan azon,hogy fejezzék be a lázító tevékenységeket, nézzenek szét köreikben és intézkedjenek ezügyben.

2022. nov. 23. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, ez megsértette volna a szuverenitásukat. Pl. osztrák hatóságok vizsgálódhattak volna Szerbiában.
2022. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ráadásul mindenféle bizonyíték nélkül konkrét személyeket is kikértek ítélkezés céljából, ultimátumszerűen. Katonatiszteket, meg hivatalnokokat.

Ma sem biztos, hogy kiadnák, de akkor egyáltalán nem volt ez szokás, nem voltak ilyen egyezmények, minden ország maga bíráskodott a polgárai felett.

Megvádolhatták volna a gyanúsítottakat, vagy átadhatták volna a terhelő adatokat, esetleg a nagy horderejű probléma miatt kérhettek volna közös vizsgálóbizottságot, de tárgyalási alapon, nem ultimátummal, amellyel úgy parancsolgattak a szerbeknek, mintha alárendeltjeik lettek volna, lényegében ezt utasították főleg el, mivel Szerbia szuverén ország volt, nem volt köteles semmire az OM felé.

2022. nov. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!