Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Speciális alakulatoknál az...

Speciális alakulatoknál az öngyilkosságot valóban végrehajtanák bizonyos esetekben?

Figyelt kérdés

A legspeciálisabb alakulatokra gondolok ahol mélyen az ellenséges vonalak mögé szöknek be, titkos küldetéseket végrehajtani.

De ha valami baj lenne és észrevennék őket tűzharc alakulna ki és valaki megsérülne, akkor ha nem tud menekülni valóban parancsba adják nekik hogy legyenek öngyilkosok esetleg a társai lőjék le? Mert ugye a hadifogoly talán nem beszél a halott viszont biztos nem....



2022. dec. 14. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Olvastam, hogy a Spetsnazosok ciánkapszulával a nyelvük alatt mentek bevetésre. Aztán, hogy ebből mi igaz, azt nem tudom.
2022. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy igaz-e, minden esetre logikus.

Ha elfogják addig kínozzák míg nem beszél, aztán vagy a kínzásba hal bele vagy a végén nyírják ki. Akkor meg már jobb ötlet azonnal.

2022. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Amerika kapitányban a hidrások egyik mű foga volt méreg, amit elfogásukkor a nyelvükkel kipattintottak és lenyelték, majd 2 mp után már a másvilágon voltak. :D
2022. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Olvastam, hogy a Spetsnazosok ciánkapszulával a nyelvük alatt mentek bevetésre. Aztán, hogy ebből mi igaz, azt nem tudom."


Hogyne. Aztán meddig tudsz te egy kapszulát a nyelved alatt tartani, főleg ha mozogsz is? Másfél percig?


"Nem tudom hogy igaz-e, minden esetre logikus.


Ha elfogják addig kínozzák míg nem beszél, aztán vagy a kínzásba hal bele vagy a végén nyírják ki. Akkor meg már jobb ötlet azonnal."


Dehogy logikus. Az ilyen speciális alakulatokban szolgáló katonák semmi olyat nem tudnak, amiért megérné meghalni. Ezek nem tábornokok meg hírszerző tisztek.

2022. dec. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
4-es Mondjuk abban igazad van, hogy a Spetsnaz idén bebizonyította, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja. :D
2022. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt nemrég fent egy videó, ahol egy Wagner-vezér miután súlyosan megsérült AK-val szíven lőtte magát. A lába-csípője sérült, valószínű a gránát dobálós dróntól, az is vette fel az egészet, még a végén a biztonság kedvéért pottyantott rá egyet. Ez a döntés viszont a katona egyéni döntése volt, nem gondolom hogy általános lenne az ilyen, főleg nem hogy parancsba adják. A németeknél is a ciánkapszula a felső réteg privilégiuma volt, meg a tengeralattjárósoknak osztották ki a legvégső esetre, abból kiindúlva, hogy jobb mint a fagyos vízbe belefulladni.
2022. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Volt nemrég fent egy videó, ahol egy Wagner-vezér miután súlyosan megsérült AK-val szíven lőtte magát. A lába-csípője sérült, valószínű a gránát dobálós dróntól, az is vette fel az egészet, még a végén a biztonság kedvéért pottyantott rá egyet. Ez a döntés viszont a katona egyéni döntése volt, nem gondolom hogy általános lenne az ilyen, főleg nem hogy parancsba adják. A németeknél is a ciánkapszula a felső réteg privilégiuma volt, meg a tengeralattjárósoknak osztották ki a legvégső esetre, abból kiindúlva, hogy jobb mint a fagyos vízbe belefulladni."


AK 47 el? Az nem túl nagy ahhoz, hogy szíven lőjje magát? Akkor már pisztollyal fejbe, vagy azzal szíven.

2022. dec. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7

Talán 1-2 hete lehozta több médium is a videót, szerintem videa-n fenn van még. Gondolom nem volt pisztolya, vagy biztosra akart menni, vagy nem akarta hogy sokáig szenvedjen, esetleg a kedvenc AK-jától akarta az aranylövést, ki tudja. Macerás is volt a történet, a hátán feküdt, a bal lába természetellenesen kicsavarodva, és többször próbálkozott mire sikerült, mert nem érte fel rendesen a ravaszt. Még volt is róla nekrológ, hogy hősnek tartják, mert inkább választotta a saját kezűleg halált mint az ukrán fogságot. Szerintem nem lett volna ott fogság, dobtak is rá még egy gránátot.

2022. dec. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!