Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknél a felmenők között...

Akiknél a felmenők között gyakran előfordult alkoholizmus, depresszió, öngyilkosság, jobban figyeltek a gyerek viselkedésére bizonyos dolgokban?

Figyelt kérdés

Amiatt, hogy az ezekre való hajlam öröklődik.

Az én lányaim még kicsik, és nagyon szeretném/remélem, hogy észre fogom venni, ha esetleg örökölték ezt.

Egyenlőre még nem olvastam utána, hogy vajon mik azok a viselkedésminták, amik jelezhetik ezt, és mit hogyan lehet kezelni.

Neveléssel kapcsolatban egyébként sokat olvasok.


Akiknél vannak hasonló felmenők, aggódtok, hogy valóban örökölhet valamit a gyerek?


2014. jún. 29. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen nagyon aggódom emiatt én is. Bár még nagyon kicsi, de ahogy nagyobb lesz tuti fogom figyelni a viselkedését. Bár nagyon bízom benne, hogy semmit nem örökölt ezekből.
2014. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én pánikbeteg vagyok,és igen,előfordult már hogy belegondoltam mi lesz ha...én nem verem nagy dobra ezt a dolgot,olyannyira,hogy a környezetem észre sem veszi alap esetben,korlátokkal ugyan de teljes életet élek,nem akarok terhelni senkit a problémáimmal,gyűlölöm ha sajnálnak,így maximum magamban szorongok és pánikolok egy adott helyzetben,szerencsére elég jól sikerül kezelnem ezeket a szorongásos rohamokat,csak marha kellemetlen olykor.Így mivel a gyerekem ebbe nem fog belelátni,nem is tanulhatja el tőlem a rossz viselkedésmintákat (úgyszólván) ha meg tényleg a génjeinkben hordozzuk,és rajta is kijön (de kijön ez már bárkin,sajnos népbetegség) akkor tudom miről van szó,és mellette állok,segítek amiben tudok.

De azért reménykedem,hogy nem fog megjelenni nála...

2014. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyermek egy az egyben azt a viselkedést sajátítja el, amit tőled lát. Én világéletemben hipochonder voltam, ami most már odáig fajult, hogy naponta kb. kétszázszor mosok kezet, félek minden betegségtől és persze a gyermekem is féltem, de hisztis rohamot tudok kapni attól is, ha meglátok egy nagy pókot. Hogy a 3 éves gyermekemen ez üt ki? Kétszer is megkérdezi a játszótéren, hogy beleülhet-e a homokozóba és ha piszkos lesz a keze, rohan hozzám, hogy töröljük meg. Szóval magadban kell helyretenni ezeket a dolgokat. Ha Te rendben vagy, a gyerek is rendben lesz. Az én édesanyám alkoholista, nálam ez úgy jött ki, hogy pár csepp alkoholtól rögtön megfájdul a fejem és szédülni kezdek. Valahogy a tudatalattim dolgozik így, hogy ne tudjak és ne is akarjak többet inni. Nem tartok attól, hogy ezt örökölni fogja, anyámat a körülmények vitték rá erre. Sokkal inkább tartok attól, hogy az én hipohondriámat viszi tovább a gyermekem. Pont ma beszélgettem erről a Párommal, hogy muszáj lesz beruházni egy jó szakemberre, hogy kigyógyítson engem ebből, mert még lehet változtatni a gyermekem viselkedésén, de később ez fog berögzülni neki.
2014. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van a felsoroltakból minden a családban, de eddig nem jutott eszembe, hogy féltsem a gyerekeket...

Mi a férjemmel igyekszünk normálisan nevelni őket, nem kihangsúlyozva a problémákat, de nem is titkolva azokat. Mindig a gyerekek mellett szeretnék állni, a férjem életében is első a gyerek, így úgy érzem nem lesz gond. Persze mi sem vagyunk tökéletesek.

Gondoljátok, hogy félnem kéne?

Én inkább a drogoktól féltem őket, bár még kicsik. A majdani kamaszkor kemény lesz, remélem átvészeljük ezek nélkül...

2014. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk sem lát rossz példát, és szerintem is ez a legfontosabb!


Csak mindenféle szakirodalmak vannak mindenre, nem tudom, hogy érdemes lenne-e alaposabban utánanézni.

De végül is, szerintem ha rendesen törődünk velük úgy is észrevesszük, ha baj van, nem kellenek ehhez könyvek. :)

2014. júl. 1. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!