Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Putyin vagy utódja a...

Ha Putyin vagy utódja a nukleáris fegyverek bevetése mellett dönt, az eszkalációnak lenne valami jelentős következménye? Ez elhozhatná Ukrajna vagy Oroszország összeomlását?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 15:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem, én azt írtam ki vettet be egyedüliként atomot aminek áldozata többségben a lakosság, és az nem más mint az USA volt, a világ legnagyobb mindenkori agresszora, aki millió ártatlan ember életét tette tönkre, a demokrácia nevében, ez akármikor és akármilyen rendszer ellen háborús bűncselekmény
2023. jan. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11

Kicsit nem ártana a háttérnek is utánanézni..

2023. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12


Megtettem, ettől függetlenül én mindenfajta civilek elleni bűntettet elítélek, akár Amerikát is ha kell, de lehet én vagyok a túl konzervatív és manapság ez már nem divat. Lehet már az a divat hogy be kell amerika mögé állni birkanyáj módjára és az éppen aktuális ellenséget el kell hordani mindennek ugyan azért mint amit ők is tettek, mindezt kérdés nélkül, de mondom mégegyszer, az én gyomrom ezt nem veszi be

2023. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen, elég nehéz lenne elhinni, hogy Ukrajna ne adná meg magát. De vélhetően nem lesz erre szükség, amúgy se bírják majd ki.
2023. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
42%

Továbbra sem látom, hogy az Egyesült Államok Japánon kívül, mellyel hadban állt 1945-ben mely országokban alkalmazott ún. demokratikus atombombákat.


Az Egyesült Államoknak valóban voltak olyan demokrácia exportját, melyek megkérdőjelehmzhetők és destabilizáltak országokat, mellyel sok esetben innen Magyarországról nézve és nem ismerve az országot belülről kérdéses h az adott ország népének szempontjából megérte-e. Ilyen pl Líbia vagy Szíria, ahol világi kormányzatok voltak ugyan diktatúra formájában, de stabilitás. Irak esetében is a hivatkozás a tömegpusztító fegyverekre hazugság volt, hogy Szaddam diktatúrája jobb volt-e, ha azt nézem talán abból a szempontból igen, h nem robbantottak öngyilkos merénylők, ha cserébe csendben voltál.


Egyébként erre szoktam azt mondani, h rendben döntsük meg Belaruszban Lukasenko hatalmát, de mi lesz másnap, amikor többé nem lesz olcsó orosz energiahordozó.


Ukrajna ugyanakkor ezt már meglépte 2014-ben, hogy szakít az oroszokkal, egyébként Janukovicsot nem elzavarták, érthetetlen módon miután előző nap megegyezés született a zavargások eszkalálódását követően a fegyverszünetről, másnap disszidált Oroszországba, bevallása szerint az Orosz Titkosszolgálat segítségével, mert merényletet terveztek ellene, legalábbis ezen források információi alapján. Igazából nem látom, hogy Janukovics, mint hivatalban lévő elnök, mivel akkor még nem került elmozdításra és egyben volt Ukrajna, miért hagyta el az országot abban a pillanatban. Akkor még semmiféle megszállás nem volt, senki részéről. Egyszerűen volt egy helyzet ami erőszakossá eszkalálódott, nem tudta ki lő már és kire. Nem az Ő feladata lett volna rendet tenni, a lehetőségekhez mérten békés eszközökkel?

2023. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

2014-ben egyébként pont, hogy azért szakított az oroszokkal Ukrajna, mert Janukovics szökése után destabilizálódott az ország. Krímet pl az eredetileg ukrán Berkut nevű biztonsági szervezet rendőrei és katonái adták át az oroszoknak.


Ez kb olyan, mintha itt 2010-ben a Rebisz úgy dönt, h nem fogadja el a választások eredményét, mert ők Gyurcsány pártiak és lefegyverzik a rendőrséget és körbe zárják a laktanyákat, hogy az Orbán-kormány ne léphessen hivatalba.

2023. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Természetesen a párhuzamba bele lehet kötni, de 2014 február végén Ukrajnában az elnök szökésével hatalmi vákuum alakult ki, de utána a választásokon sem a Régiók Pártja győzött, mely Janukovics pártja volt.
2023. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha igazak a hírek és putyin tényleg rákos és a végét járja a végén lehet kicsit el fog gurulni a gyógyszer amolyan mindegy már alapon.
2023. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!