Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Csak nekem fura, hogy az...

Csak nekem fura, hogy az ukránok sehol sem támadják az oroszokat, pedig lenne, vagy lehetne rá stratégiai lehetőségük?

Figyelt kérdés

Az eredeti ukrán-orosz határra gondolok, amely majdnem akkora, mint a mostani déli határ, ahová az oroszok 'betették a lábukat'.

Pedig milyen remek taktikai, stratégiai lehetőségeik adódnának az ukránoknak, már csak azért is, mert az eredeti orosz területek sokkal gyatrábban védettek és az oroszoknak a déli, vagyis a mostani frontokon meg kellene gyengíteni az erejüket.

Az ukránok veszteségei komolyak ugyan, de eddig többszörös számbeli fölényben voltak. Nekem érthetetlen, hogy nem támadnak élesben orosz területeket, holott ez kifejezett érdekük lenne, átvinni a háborút Oroszországba is.

Értem persze, hogy úgysem tudnák teljes Oroszországot elfoglalni, meg hogy ragaszkodnak a védekezéshez, de hatalmas lehetőségeik lennének, ha nem nyulaskodnának.

Ha háború, akkor legyen háború!

Meg aztán a tárgyalásokon bizonyára jó ütőkártya lehetne, ha ők is birtokolhatnának orosz területeket, meg miért pont csak az ukrán lakosság szenvedjen?

Biztos másképpen állnának a háborúhoz az oroszok, ha az ő városaik is rommá lennének lőve.



2023. febr. 14. 10:26
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
#40, ilyet én nem mondok, de nem egyszerű vele az tény...
2023. febr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

Az ilyen primitív megnyilvánulásokat nem veszem figyelembe, a tény az. hogy teljesen ellentmondásosak az érveitek, hogy azért nem támadják Oroszországot az ukránok, mert az atomcsapással járhat, de az elcsatolt területeket meg támadják, pedig az ugyanúgy Oroszország már.

Aztán, hogy ezért meg azért a ruszkik úgysem vethetnek be nukleáris fegyvert, de az oroszokat meg nem akarja senki meghallgatni, ahogy a háború előtt sem, pedig ezekben a kérdésekben az dönt, már hogy indítanak e egyáltalán háborút, vagy hogy vetnek e be atomfegyvert,- szóval az dönt, hogy ők erről mit gondolnak.

Minden más hablaty ezzel kapcsolatban.

Az a baj, hogy nem csak itt gondolják sokan ilyen faramucin a dolgokat, hanem a NATO, meg az EU politikusai is, ez a legnagyobb veszélye ennek az egésznek és fel sem tűnik továbbra sem senkinek, hogy az oroszoknak mások a szempontjaik.

Pedig abból csak baj lehet, ha ezt meg sem próbálják akceptálni.

Ilyen egyszerű pedig, micsoda őrültség az ukránoknak egyik helyen támadni Oroszországot, ha a másik helyen meg eszükbe sem jut? Ennek semmi értelme.

Mindez azt jelzi, hogy valamit baromira félreértelmeznek az ukránok is, meg az USA is, meg akinek ez még csak fel sem tűnik.

2023. febr. 14. 16:00
 43/50 anonim ***** válasza:
47%

Nem ellentmondásos, csak te nem érted.

És még rá is mutatsz, hogy milyen sokan gondolkodnak így, csak te nem. Az egész kérdésed arról szól, hogy "csak nekem fura..?".

A válasz igen, csak neked fura. Úgy tűnik mindneki más érti a helyzetet.

2023. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon az a gyanúm, hogy félreértik a helyzetet.

Igaz, csak töredékét hallottam a Putyin beszédének, mivel csak azt engedték közölni.

Abból viszont arra lehetett következtetni, hogy az oroszoknak teljesen mindegy melyik határukat támadják.

Vagyis te nem érted, meg a a többiek, hogy tökmindegy, melyik határukat támadják az oroszoknak, őket kellene meggyőzni, nem engem, mert a háborúról és az atomcsapásról nem én döntök.

Ugyanezzel az erővel máshol is támadhatnák őket, semmi különbség nem lenne a ruszkik szempontjából.

2023. febr. 14. 16:31
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem mi nem értjük, hanem te nem érted. Az érveink azért tűnnek ellentmondásosnak, mert legalább három emberrel vitatkozol szimultán, az meg nem segít. Szerintem hagyjuk ki a nukleáris fegyvereket ebből egyelőre, mert az csak bekavar.


Egy háborút bármilyen fura, de nem csak a csatatéren kell megnyerni. Ha nincs meg a támogatottságod a hátországodban, ha elszigetelődsz a külpolitikában, akkor megb.szhatod magad. Ukrajna jelenleg a nemzetközi színtér szinte egészének a támogatását élvezi, míg Oroszország mögé csak olyan országok álltak be, amelyek már amúgy is elszigetelődtek. Ha Ukrajna megtámadja Oroszországot, ez az arány hamar megváltozik, és akkor Ukrajnának vége.


Mindegy, én leírtam, te meg úgyis leszarod, szóval hagyjuk a fenébe egymást szerintem.

2023. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

Én értem, amit írtak már néhányan, talán nem érezhető a válaszaimból?

Csak az a nagy baj, hogy az ukránok, meg a NATO csak a saját szempontjaikat hajlandók figyelembe venni, azt meg sem akarják hallgatni, amit az oroszok mondanak, pedig ők maguk hiába mondanak bármit is - az az egyik oldal és minden háborúhoz két fél kell. Elbeszélnek egymás mellett.

Nem csak hogy nem akarják meghallgatni, hanem még azt is megakadályozzák, hogy más is meg tudja hallgatni az EU-ban, mert az ugye orosz propaganda és talán ez igaz is, de tök mindegy, mert nem azért van a háború, amit az ukránok, vagy a NATO mond, hanem azért, amit az oroszok mondanak.

Ez nem világos?

Talán már nyolc évvel ezelőtt is meg kellett volna őket hallgatni és akkor nem lenne már egy éve öldöklés.

Mit tesz erre az EU?

Szankciózik, sarokba akarja állítani az oroszokat, mint egy kisdiákot, ráparancsolni, megrendszabályozni, teljesen értelmetlenül, holott látható, hogy az oroszok ezeken már régen túl vannak, már megindították a csapatokat és háborúba kezdtek lassan egy éve. A szankcióknak előbb lehetett volna csak értelme.

Teljesen mindegy most ennek a moralitása - mert ha nem ismerjük az oroszok szempontjait, akkor látható, hogy a szankcióknak nincs értelme, mert nincs köze a háborúhoz, arra semmi hatása nincsen, ezen az oroszok már túl voltak, amikor elkezdték, így semmi visszatartó, vagy korlátozó eleme nincs és továbbra is csak hozzák egyre-másra az újabb szankciókat, amik az oroszokat érdekli a legkevésbé, mert ráadásul ránk rosszabbul hatnak, mint rájuk.

A fegyverszállítmányok csak növelik az ellenségeskedést és egyre jobban, talán már azt is kimondhatjuk, hogy végképp megakadályozzák a konfliktus rendezését és egyre nagyobb veszélybe sodorják a világot.

A világ többi része - mivel harmincnál kevesebb ország bojkottál - meg vagy meghallgatja az oroszokat is és nekik ad igazat, vagy nem érdekli őket a fegyveres konfliktus, mivel legalább három tucat háború zajlik jelenleg is a Földön, semmi új nincs ebben a számukra, esetleg úgy érzik, semmi közük hozzá, ami nagyjából igaz is.

Azt sem tartom találónak, hogy én leszarnám az itt elhangzottakat, hiszen relevánsan válaszolok rá, éppen hogy ti nem akarjátok megérteni, amit írok, pontosan ahogy a NATO nem akarja meghallani, amit az oroszok mondanak.

Ebből a kis vitából mondjuk szerencsére nem lesz soha háború, de amiről beszélünk, abból már van.

A ruszkik meg nemcsak, hogy megmondták, de folyamatosan hangoztatják is, hogy a négy megyét Oroszország részének tekintik, így ha ott harcolnak ellenük, az ugyanolyan a szemükben, mintha Oroszország bármelyik részét támadnák.

Ezen kívül folyamatosan figyelmeztetnek a nukleáris háború veszélyére, többször megemlítették azt a bizonyos vörös vonalat is, de mintha süket füleknek mondanák, a NATO ezt sem akarja meghallani és tömik pénzzel, fegyverrel Ukrajnát, egyre hatékonyabban.

El vannak telve a saját gondolataikkal, szempontjaikkal, értékítéletükkel, még az sem ébreszti fel őket, hogy valami nem stimmel ezzel, hogy a háború már egy éve kitört és egyre intenzívebben folyik, csak egyre rosszabb a helyzet.

Lassan az atomháború szélén táncolunk, erre kiderül hogy azért nem támadják az eredeti orosz területeket, mert az ukránok, vagy a NATO szerint abból atomháború lehet, holott az oroszok szerint meg ugyanott vagyunk, nekik tök mindegy, hogy hol folytatják a szerintük honvédő háborújukat.

Személyesen egyáltalán nem vagyok a ruszkik pártján, de hát tök értelmetlen, hogy azon a hatalmas határon, ami Ukrajnát, meg Oroszországot elválasztja, egy szellő sem rezdül, szerintem Clausewitz forog a sírjában, mert ez ellentmond minden eddigi hadászatnak és harcászatnak, csak azt bizonyítja, hogy az ukránoknak meg az őket támogató, irányító erőknek lila gőzük sincs, miért folyik már egy éve a háború és ez sajnos nem sok reménnyel kecsegtet.

2023. febr. 14. 23:16
 47/50 anonim ***** válasza:

23:16: azt hiszem, akinek gőze nincs semmiről, az te vagy. Össze-vissza hadoválsz minden értelmetlen ostobaságot, ami csak eszedbe jut. Szerintem jót tenne neked egy túra Vuhledarba, akár be is szállhatsz az orosz oldalon.

Az, hogy az orosz propaganda mit böfög fel magából, teljesen mellékes. Még ők maguk sem hiszik el és veszik komolyan. Milyen jogon tekintik maguknak azt a négy megyét? Akkor ha mondjuk, holnap Románia kijelenti, hogy a Tiszántúl az övék, az úgy lesz? Szerinted biztosan.

Volt egy bizonyos budapesti egyezmény 1994-ben, tudod? Amit Putyin vezéred felrúgott. Ezek után nincs miről beszélni. Ez egy velejéig rohadt, maffiózó, gyilkos rezsim, egy tömeggyilkos bolsevik KGB-s pszichopatával az élén, ami most már nemcsak belföldön terrorizálja az állampolgárait, hanem a külföldieket is elkezdte. Egy latorállam. Addig nem szabad nyugodni, amíg ezek a rohadékok hatalmon vannak. Ez ilyen egyszerű.

2023. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:

#47

Te megőrültél!

Sajnos az az érzésem, nem vagy ezzel egyedül.

Mondhatnám, hogy a ruszkik az oroszok miatt, akik lakják azokat a megyéket, indították el a háborút, de nem ismerem az előzményeket, sőt az a véleményem, hogy nálunk nem is ismerheti senki, különösen, hogy még csak azt sem engedik meg, hogy meghallgassuk erről mi az álláspontjuk a ruszkiknak, pedig egy háborút nem indítanak ukk-mukk-fukk, dacolva minden veszéllyel.

Annyit biztosan tudok, hogy az oroszok csak hasra ütésre nem fognak senki ellen háborút indítani és a világot sem fogják porrá zúzni, ha nem kényszerítik őket erre.

Aztán ez a válasz még csak halvány közelségben sincs az eredeti kérdéssel, hogy mi a jó büdös francért nem támadják az ukránok a velük háborúban lévő gigászi orosz határt, így teljes mértékben értelmetlen ebben a vonatkozásban, ráadásul végtelenül aljas és ostoba, hogy egy olyan háború tüzében égetné el a magyar kisbabákat, asszonyokat, leányokat és derék ifjainkat, amihez a világon semmi közünk nincs.

Na már ugye leszámítva a félig idióta NATO vezérkart, meg a tökkelütött EU politikusokat, akik mint az újabban közismert, csak a zsebeik tömésére használják az Európai Parlamentet.

De ez szintén nem ennek a kérdésnek a témaköréhez tartozik, bocsánat, csak azért írtam, mert semmi értelme megbízni bennük.

2023. febr. 15. 00:49
 49/50 anonim ***** válasza:
48: ezek után csak azt remélem, rendesen kapod a zsoldot a Kremltől.
2023. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:
Csak békét akarok, de az addig nem fog menni, amíg az ukránok, a NATO és persze a ruszkik nem akarják.
2023. febr. 15. 10:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!