Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaság visszaállítását...

Sorkatonaság visszaállítását támogatod?

Figyelt kérdés

ha támogatod, akkor miért? ha ellenzed, akkor miért?



Szóval akkor kezdem én, én 17 éves fiú vagyok és bár nekem semmi kedvem nem lenne elmenni ilyenekre viszont azt látom hogy sajnos nem tenne rosszat! látjuk ukrajnába háború tört ki és sajnos van nekünk van olyan szomszédunk akivel nem vagyunk jóba! de teljesen mindegy kivel vagyunk jóba vagy rosszba mert háború bármikor kitörhet!


szóval ha háború van akkor a 18 és 60 év közti férfiakat úgyis besorozzák és akkor hogy jobb háborúba menni? ha már van 1 alap tudásod vagy ha nincs... egyértelmű hogy a TE túlélési képességed is több így ÉS az állam ereje is nagyobb ezáltal!


a másik ami jót tenne hogy az öregebbek gyakran mondják hogy "a mostani fiúk már menstruálnak" és sajnos jópár fiatal társam elnézve... tényleg lenne pár személy akiknek jót tenne 1 alap kiképzés!


és végül azt se felejtsük el hogy ez egyben önvédelem is! hiszen ha 1 normális kiképzést kap valaki akkor mégis csak lesz valamennyi önvédelme ami azért nem árt!



ti mit gondoltok?



2023. márc. 10. 20:50
A kérdező szavazást indított:
támogatom a sorkatonaságot!
nem támogatom a sorkatonaságot!
egyéb komplexebb válasz [leírom kommentben]
71 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Több tartalékos lehet, hogy jó lenne, de a modern fegyverekhez profik kellenek.
2023. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

A sorkatonaság nem csinál férfit a fiúkból.


Sajnos amit 18 évig magáévá tett az a gyerek, azok az értékek maradnak benne katonaság alatt is.


Értsd: a sorkatonaság alatt elnyomók és elnyomottak vannak.


Ha érdekel bővebben, bemásolom egy korábbi válaszom ezzel kapcsolatban.

2023. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
9%
Én 1997-1998 között voltam sorkatona és bár nagyon utáltam, de végigcsináltam. Ha rajtam múlna, visszaállítanám, sőt, a nőkre is kiterjeszteném. Viszont nem lenne kötelező, hanem önkéntes alapon működne. A sorozáson kötelező lenne részt venni és még a pszichikai nyomásgyakorlást is engedélyezném, de a végső döntést a besorozott mondaná ki: ha belevág, akkor irány a laktanya, ha nem, akkor viszlát.
2023. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Fsms ***** válasza:
96%
Nem támogatom, voltam sorkatona 1984-Ben. Nagy átlag harcképtelen volt. Egyedül furkó Kálmán csapata volt nemzetközileg is ütőképes.
2023. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

"öregebbek gyakran mondják hogy "a mostani fiúk már menstruálnak"


Hagyjuk már. Homérosz is meg Arisztotelész is ugyanezt a baromságot ugatta amikor vég majmok lettek. Sőt ha jól tudom a Summéroknál is voltak ilyenek. Nem kell komolyan venni ezeket a majmokat.


Én speciel nem támogatom. Baromság. De egy Amerikai mintára működő Nemzeti Gárda az nem lenne baromság. Jó felszereléssel természetesen

2023. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 árokpart ***** válasza:
35%
Egy kizárólag svájci mintára igen.
2023. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

"sajnos van nekünk van olyan szomszédunk akivel nem vagyunk jóba!"


Mégis ki? Két szomszédunkkal nem vagyunk csak egy szövetségi rendszerben, Szerbiával és Ukrajnával. Egyikkel se reális egy háború. Ha mégis megtennék, akkor automatikusan háborúban állnának a teljes EU-val és NATO-val. Emiatt a magyar férfiak besorozása se tűnik valószínűleg, hiszen van elég professzionális katona a közel 1 milliárd főből álló szövetségi rendszereinkben.


"a másik ami jót tenne hogy az öregebbek gyakran mondják"


Az öregek sok hülyeséget mondanak. A legtöbben csak inni és napot lopni tanultak meg a sorkatonaság alatt.

2023. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#2


igen érdekel, nyugodtan bemásolhatod és köszönöm szépen!


#7

én romániára gondoltam, a NATO nem zárja ki a NATO tagok közti háborút és bár mondhatjuk hogy nem reális a háború de sokáig a szakértők ezt mondták az orosz-ukrán háborúra is, rádásul ők testvérnépek míg a magyar román kapcsolatok elég gyengék...


UI: köszönöm mindenki kommentjét!

2023. márc. 10. 21:29
 9/29 anonim ***** válasza:
34%

romániára gondoltam"


Nincsen semmilyen háborús helyzet a két ország között. Nekünk lenne területi igényünk a Románokkal szemben de fordítva nem igazán.

2023. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy működött anno a sok idióta, idegbeteg, alkoholista tiszttel, ahol csak a marhaság, szívatás ment úgy kizárt, hogy támogassam.

Értelmes formában másképp látnám a dolgokat én is.

2023. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!