Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A kazahok oroszellenesek?

A kazahok oroszellenesek?

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 22:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
72%
Egyik isztán sem igazi demokrácia, de ez hogy jön ide?
2023. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Jeffrey Spender ***** válasza:
47%
Hát én Közép-Ázsiát nemlétezőnek tekintem, mindenki hátsóudvarnak használja őket, a megkérdezésük nélkül.
2023. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
73%
Jól van Dzsefi, de te az oroszokon, az amerikaiakon és a kínaiakon kívül a világon mindenkit nem létezőnek tekintesz. Ezt most hogy így kinyilatkoztattad, a jövőben soha többet ne emlegesd, egyrészt nem fog mindenki kapásból nettó kreténnek nézni, másrészt nem fog egyszer valaki nagyon csúnyán megverni sem. Azért kíváncsi lennék arra a képre, amikor elmagyarázod egy féltucat dühös kazahnak, hogy ők nem léteznek szerinted.
2023. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Jeffrey Spender ***** válasza:
47%

Ügyesen kiforgattad a szavaimat, mármint a politikai súlyukat tekintem nemlétezőnek, meg akik természetüknél fogva 70 méteres aranyszobrokat állítgatnak az aktuális diktátoruknak, vagy valami teljesen más "civilizációs" berendezkedéssel élnek, azoknál kit érdekel, ha dühös afgánok / kazahok amerikai / orosz / kínai zászlót égetnek ?


Maguk a helyiek nem tudnak országot építeni, működtetni, odamennek ezért a nagyok, bányásznak egyet, már ha sikerül, és dolgavégzetten hazamennek.

2023. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%

Persze tudom, a helyiek nem tudnak országot működtetni. Mint mi se, azért jöttek ide anno az oroszok egy fél évszázadra. Meg most az ukránok se tudnak hirtelen, ahogy te már ezt kb. ezerszer megénekelted. Most épp a kazahok nem tudnak országot építeni, mert nem az oroszok seggét nyalják. Persze az totál tök mindegy, hogy egy jobban működő, gazdagabb ország lett egy óriási hátrányt ledolgozva, mint a drága orosz anyácska, ugye? :)


Dzsefi, igazából még undorítóbb vagy, amikor nem vállalod fel a saját ostoba nézeteidet, hanem még nagyobb ostobaságokkal próbálsz védekezni.


Még egyszer, szerinted ez a vélemény oké? :D "Maguk a helyiek nem tudnak országot építeni, működtetni"

Kb. a fasizmus és az imperializmus legócskább elegyét büfögöd vissza minden nap.

2023. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Jeffrey Spender ***** válasza:
0%

Mi azért kerültünk megszállás alá, mert mind az amerikaiak, mind a britek, mind az oroszok haragját kivívtuk. Az akkori média olyanokat cikkezett, hogy "Angolszász légiterroristák", lincselésre uszítva a népet, vagy megjártuk a Don-kanyart, az jól történt-e ? És kiugrás / különbéke helyett kellett Budapestből erődöt csinálnunk, csak kiknek ?


Az ukránok nem értem, hogy jönnek ide. Akik most nagy pro-ukrán kommentelők, azok jóeséllyel 2014, vagy akár még 2022 előtt sem tudták, hogy eszik vagy isszák Ukrajnát, az ukrán népet, meg "történelmet", és most meg ukránabbak az ukránoknál is. És valamiért szemellenzősen és obszcénul viselkednek, ha ellenvéleménnyel találkoznak.


Én egyszerre kritizálom, hogy nem volt jó ötlet a háború, de ugyanakkor az ukrán politikai elit is a szalonképtelen szint.


A kazahok vagy más ilyenek kapcsán való aggódást meg végképp nem értem, mire jó egy budapestinek dühöngenie a Gyakori Kérdéseken, hogy Alma-Atában vagy Dusanbéban vagy Kabulban vagy Iszlámábádban mi van ?

2023. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha Kazahsztán távolodni kíván Moszkvától és közeledni a nyugatiakhoz, akkor az előbb-utóbb a fegyvervásárlásain is látszódni fog.

FA-50 és Gripen E/F vagy F-16 Block 70...Meg Leopardok vagy francia Leclerc-ek. Plusz az általunk vásároltakhoz hasonló francia helikopterek.

No, ha így lesz, akkor az egy jel lesz. De egyelőre tudtommal tele vannak orosz eredetű cuccokkal, tehát az alkatrész onnan jön-amíg jön. Ha politikailag változtatnak, akkor ezt a függést is ki kell váltani (egy másikkal).

2023. márc. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
72%

Kis aktuális:


"Csütörtökön kezdetét vette Kína és a közép-ázsiai államok csúcstalálkozója az északnyugat-kínai Hszian városában, ahol a kétoldalú tárgyalások sorozatával kívánják elmélyíteni az országok közti gazdasági, kereskedelmi és egyéb együttműködéseket.

A péntekig tartó csúcstalálkozón Kazahsztán, Kirgizisztán, Tádzsikisztán, Türkmenisztán és Üzbegisztán elnökei vesznek részt."


[link]


Közép-Ázsia csúcstalálkozó Oroszország nélkül. A második oldalon mintha pont ilyenről írtma volna márciusban :)

2023. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
55%

Úgy tűnik márciusban beletaláltam:

[link]

2023. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!