Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaságnál mi történt,...

Sorkatonaságnál mi történt, ha egy hosszú hajú bevonuló nem volt hajlandó megnyiratkozni?

Figyelt kérdés
Én nem voltam katona, de lehettem volna, csak alkalmatlannak nyilvánítottak. '99-ben, 17 éves koromban kezdtem el növeszteni a hajamat, azóta is hosszú, mert rockzenerajongó vagyok. 19 évesen voltam sorozáson, akkor nyilvánítottak alkalmatlannak. De amíg ez ki nem derült, aggódtam, hogy ha alkalmasnak találnak, mi lesz ha hajat kell vágatnom, nem azért növesztettem már 2 éve, hogy csak úgy ledúrják. Emlékszem, fantáziáltam, hogy vajon mi történne, ha nem lennék hajlandó levágatni, és úgy vonulnék be. Mi történt volna? Lehet tudni ilyen esetről, hogy valaki bevonuló így lázadozott?

2023. máj. 7. 20:02
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Megnyírták a laktanyában.
2023. máj. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
96%
Lefogták és levágták erőszakkal, utána meg napokig/hetekig szopatták. Tenni meg semmit nem tudtál utána se, mert vagy a társaid vertek meg vagy hadbíróságra kerültél. Nem véletlenül használta a kommunizmus előszeretettel a sorkatonaságot a fiatalok betörésére a rendszerhez, nem véletlenül 25 volt a felső korhatár, direkt a fiatalokra kihegyezve. Semmi más haszna nem volt. Isten áldja az összeset aki megszüntette, bár nem 2004-ben kellett volna, hanem már 89-ben a rendszerváltással együtt azt az egész mocskos ótvaros szemetet, a lelkisérült tiszteket akik annyi fiatal életét tönkretették meg kiküldeni bányába dolgozni.
2023. máj. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Tényleg lefogták? Azért ezt durva elképzelni. Azt hittem, hogy esetleg fogdába küldték, vagy különféle szívatásokkal vették rá, hogy szánja rá magát a nyiratkozásra.
2023. máj. 7. 20:28
 4/52 anonim ***** válasza:
98%

Nem fogták le, hanem közölték hogy na akkor fogda. A fogdán töltött idő NEM számít bele a szolgálati időbe. 4 fal közé bezárva, reggel üvölt a válás hogy ébresztő fel, priccs felhajt és körbe-körbe járkálhattál a mini kis hideg fogdában, amit csak annyi töri meg a monotonitást hogy behozzák az ételt, kiviszik a vödröt de szigorúan tilos az őrségnek beszélgetnie a kóterben lévővel. Pár nap és inkább kérte tar kopasz s lehet, csak hogy kijöhessen.

30 napig lehetett max. fogda, utána hadbíróság és katonai börtön. Na ott már nem kérdeztek, letolták a sérót csak bónuszként kapott hozzá a delikvens még 1-3 évet a futkosón. S ha onnan kijött akkor mehetett letölteni a kötelező szolgálatot.

2023. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
88%

A kisebb függelemsértéseknél előszeretettel alkalmazták a kollektív büntetést is. Az egész raj, szakasz szívott egy ember miatt - kimenő megvonás, fókázás, futás, akadálypálya, menetgyakorlat miazmás.


Gondolj csak bele milyen fincsi amikor péntek délután raj sorakozó, Kovács elvtárs kilépni hátra arc rajjal szembefordul majd az őrmester vagy az üti közli hogy honvédek lehet a barátnőjükkel tervezték a hétvégét, de a raj kimenője Kovács elvtárs miatt megvonva és helyette 24 km-s menetgyakorlat a hétvégi program, oszolj, futólépés előre felszerelkezni, kulacsokat megtölteni. A rajtársak biztos megsimogatták Kovács elvtárs buksiját utána és még véletlenül sem pokrócozták meg :D

2023. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

4: 1-3 évet? Nem hónapot?

Durva elképzelni, hogy mindezt egy hajviselet miatt. Mert tegyük fel, hogy amúgy készséggel hajlandó lett volna leszolgálni a sorkatonai időt, csak a hajából nem engedett.

2023. máj. 7. 20:44
 7/52 anonim ***** válasza:
92%

#6 a hadbíróságnál nem ismerték a hónap fogalmát, ott 1-1.5 évnél kezdődött a büntetési tétel ha valakit elmeszeltek. Nem önmagában a haj a lényeg, hanem az hogy megtagadta a parancsot. Márpedig azt minden seregben - példastatuáló jelleggel - kőkeményen büntetik hogy tanuljon belőle mindenki nincs kecmec.

S nincs különcködés, önálló gondolkozás, vélemény, visszafeleselés pláne nem! Szép kis sereg lenne, ha teszem fel egy háborúban parancsot kap a katona na akkor megrohamozni azt a géppuskafészket és nekiáll okoskodni, hogy ő nem úgy gondolja. Egy hadsereg alappillére a fegyelmezettség!

2023. máj. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%

'na akkor megrohamozni azt a géppuskafészket'


Csak nem mindegy, hogyan..

2023. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
#8 Úgy, ahogy a parancsnok mondja. És ő azért mondja úgy, mert CSAK.
2023. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

#9

És ha a parancsnok úgy rendeli el a rohamot, hogy az garantáltan súlyos emberi veszteséghez vezet?

2023. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!