Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha ma is lenne sorkatonaság,...

Ha ma is lenne sorkatonaság, a bevonulók hány százaléka lenne alkalmatlan?

Figyelt kérdés

Pár adat a múltból:

Katonai szolgálatra alkalmatlanok aránya (szigorított orvosi vizsgálattal):

1983: 13%, 1993: 26%, 1994: 33%


1994-ben az alkalmatlanok 17%-a nem érte el az intelligencia teszteken a minimális pontszámot.


2018. márc. 8. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Így helyből hülyeség ezekre hivatkozni - én még voltam sorozáson a '90 - es évek elején - hát teljesen természetes, hogy a leghülyébb válaszokat adtam a teszteken. Ki az a marha, aki igyekszik jól teljesíteni, hogy aztán bevonulhasson? Legalább ideiglenesen alkalmatlan minősítést adjanak, aztán majd lesz valami.


Kitaláltunk minden szart, hogy ne kelljen menni, és mivel '90 - után kevesebb volt a pénz, enyhült a szigor, több esetben volt ez a próbálkozás sikeres mint a szoci időkben.

2018. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Most is mindenki megpróbálná kijátszani. Én is alkalmatlan lettem, mert allergiás vagyok. Nem is értettem, mert vihettek volna télen is, amikor nincs parlagfű, de egyáltalán nem bántam meg.
2018. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37,86%
2018. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#1: Ha voltál sorkatona mint állítod, akkor tudhatnád hogy aki jól szerepelt annak jobb körlet és jobb közösség, és jobb hely jutott. Nem a körletfelmosás. Nem volt mindegy hogy irodába kerülhetett (főleg ha jól gépelt) az ember, vagy a gyakorlótéren fagyoskodott.
2018. márc. 8. 15:20
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Ezek az adatok önmagában nem mondanak semmit.


Amikor pl Apám volt katona,akkor nem igazán nyilvánítottak alkalmatlannak senkit,lett is öngyilkos.


Ma már pl nagyon sok embert pszichológiai okokból tartanának alkalmatlannak.


Szóval attól függ milyen szempontok alapján lenne az elbírálás.


Az intelligencia tesztet sem mindegy,hogy 1970-ben vagy 2020-ban állították össze.


A mai ember már sokkal magasabb IQ-val rendelkezik.

Már az 5 éves gyerek okostelefont használ,még pl egyes nyugdíjasok még egy számítógépet sem tudnak bekapcsolni.

2018. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Ezeknek az orvosilag alkalmatlanoknak nagy százaléka kamu. Én is egy pszichológustól kaptam papírt, kicsit játszottam a hülyét és alkalmatlant kaptam.

Hülye lettem volna otthagyni a jól fizető melómat 9 hónap bohóckodásért.

2018. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Jól írja az # 5, nem a sorkötelesek lettek gyengébbek, hanem a szabályok szigorúbbak.

1983-ban még csak nagyon durva dolgok miatt lett valaki alkalmatlan, az évtized vége felé meg egyre nőtt azoknak a problémáknak a száma, amik miatt alkalmatlanná minősítették a gyereket.

Engem 1990-ben még simán besoroztak fegyverszerelőnek a gerincproblémámmal, aztán 3 év múlva az ismételt vizsgálaton már kihúztak a listáról.

2018. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Attól függ, mi a központi ukáz.
2018. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%

"alkalmatlannak senkit,lett is öngyilkos."


Hát aki annak idején meglépte, az se volt százas.

Oké, nem volt jó buli, de azért egy év miatt eldobni mindent...

2018. márc. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%
A mai pávák közt egy se lenne olyan aki alkalmas.
2018. márc. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!