Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amíg volt sorkatonaság, ha...

Amíg volt sorkatonaság, ha valaki levelező tagozaton tanult érettségizni, akkor azt ugyanúgy behívták?

Figyelt kérdés
Rémlik, hogy egy haverom mondott ilyet, még anno, a kilencvenes évek végén. Kijárta a szakmunkásképzőt, utána beiratkozott 2 éves nappali érettségire, ahova rendesen be kellett járni órákra hétfőtől péntekig. És mondta, hogy így legalább annnyival később viszik el katonának. Kérdeztem tőle, hogy miért nem megy inkább levelező érettségire, az mellett tudna dolgozni is. Erre azt felelte, hogy a levelező érettségitől még ugyanúgy elviszik az embert katonának. Ez tényleg így volt? És ha igen, akkor az embert ha órákra nem is (ami levelezőn ugye heti két nap), de a kötelező évközi és évvégi beszámolóvizsgákra elengedték?

2023. máj. 14. 17:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak természetes..
2023. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1: Az is, hogy elengedték a vizsgákra?
2023. máj. 14. 17:46
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy behívtak mindenkit, akit alkalmasnak minősítettek. És nem, nem engedtek el a vizsgákra sem.
2023. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"És ha igen, akkor az embert ha órákra nem is (ami levelezőn ugye heti két nap), de a kötelező évközi és évvégi beszámolóvizsgákra elengedték?"


Kérdező, ez nem így működött. Nem kezdted el azt a tanévet, hanem csak a katonaidőd letelte után.

Egyébként korábban még az egyetemre felvetteket is elvitték katonának egy évre érettségi után. Tehát az egyetemet egy évvel a középiskola befejezése után kezdték el.

2023. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Akkor én jól tettem, hogy csak azután iratkoztam be levelezőre, hogy sorozáskor alkalmatlannak minősítettek.
2023. máj. 14. 18:15
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik korszak. A hidegháború "legforróbb" éveiben letojták hogy nappalin v. levelezőn csinálod vittek és kész - pont úgy ahogy az egyetemre felvetteket is. A '90-es években már lazább volt a rendszer, ott kérhettél halasztást és majd a tanulmányok után vittek el. Sőt a '90-es években már polgári szolgálatot is lehetett kérelmezni. Ha szerencséd volt (meg elég csókod) akkor jó helyre mentél és nem kellett csinálni szinte semmit (más meg ott is szívott).
2023. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam levelező tagozatra, behívtak, az alapképzés után kiengedtek órákra és vizsgákra.
2023. máj. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7: És ez mikor volt?
2023. máj. 15. 07:31
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
1995-96
2023. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora baromságot, mint ez a sorkatonaság volt... örülök, hogy én megúsztam, a lehető legnagyobb idiótaság, elrabolják az ember idejét. Egyébként az egyetemistáknál is bekavart tudtommal.
2023. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!