Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Hamasznak hogy lehetnek...

A Hamasznak hogy lehetnek ilyen aránytalanul nagy veszteségei az IDF-hez képest?

Figyelt kérdés

[link]

A Hamasz védekezik városi harcban harcolnak, alagútrendszereik vannak ami eléggé meg kellene hogy nehezítse az IDF előrenyomulását valamint a technikai fölényét is ellensúlyoznia kellene.



dec. 22. 07:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
100%

#10


Igen kevés!


Nem maga a halottak száma mert az sok de ha válogatás nélkül megölnének mindenkit akkor ahhoz kevés. Ilyen népszűrűség mellett ennyi idő után 600-700 ezer lenne a minimum amit el lehetne várni

dec. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
100%

"A 20 ezer neked kevés? Amiből 5-6 ezer gyerek"


Ahhoz képest, hogy Izrael válogatás nélkül lelő mindenkit, az a 20+ ezer áldozat alacsony szám annak fényében hogy közel 3 millió homoki néger élt abban a putriban.

dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
100%

"azzal jönnek, hogy eddig kb. 100-an haltak meg, mikor tele van a net tankok kilövésével."


Eleve a videók nagy részén nem egyértelmű a "kilövés", csak a találat. Ami nem egyenlő azzal, hogy a jármű harcképtelen lesz, sem azzal, hogy a kezelői meghalnak.

dec. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg még sokezeren lehetnek a romok alatt és még messze a vége. Továbbá úgy tűnik a Nyugat nem csak hogy nem állítja meg Izraelt a népirtásban de még támogatja is ebben tehát akár többszázezres is lehet az áldozatok száma ha sokáig elhúzódik.
dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
100%

Az aszimmetrikus háborúkban ha a "rejtőző" fél már nem rejtőzik, hanem kiáll 1:1-be egy-egy területet megtartani akkor hiába van hazai terepen, a túlerőben, technikai fölényben lévő hadsereg 1:50-100 közötti veszteségaránnyal szokott eredményt elérni. Így volt ez Fallúdzsában, Mogadishuban, de bő' fél évszázaddal korábban Vietnamban is.

A technikai fölényben lévő erő gyorsan át tud csoportosítani, mozogni, tüzet koncentrálni 1-1 helyre, míg az aszimmetrikus haderő szétszórt, szórványos ellenállást tud csak tanúsítani 1-1 lesből támadással. A megerősített pontjaik nem sokat érnek, a tűzerőben lévő fölénnyel egyszerűen elsöprik, vagy simán kifüstölik, lerombolják az épületet, az alagutat ellen is bőven van ellenszer ha felfedezik.

Márpedig Gázában az IDF nem csak technikai téren és tűzerőben van többszörös fölényben, de bizony még élőerőben is!

dec. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 Dongaben ***** válasza:
79%

Szerintem, Izrael teljesen jól kezeli a helyzetet. A helyükben én lebombáztam volna a területet, aztán fúlladjanak meg az alagútakban...

A terroristák bújnak nők, és gyerekek mőgé! Ez nem jön át senkinek, aki őket támogatja?

dec. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
0%

"A terroristák bújnak nők, és gyerekek mőgé! Ez nem jön át senkinek, aki őket támogatja?"


És te ezért megölnéd a nőket és a gyerekeket is? Aki Izraelt támogatja ebben az nem normális. Konkrétan egy beteg állat.

dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 Dongaben ***** válasza:
100%
Mert a terroristák aztán megválogatják, kiket robbantanak fel... Nem vagyok normális, az tuti, mert alapból "náci" vagyok, de itt Izraelt támogatom. A beteg állatot is vállalom.
dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
0%
Ha náci vagy akkor nincs miről beszélnünk.
dec. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
81%

"Aki Izraelt támogatja ebben az nem normális."


Én egyik oldalt sem támogatom, ellenben Izrael szemszögéből nézve őt érte támadás, az ő ártatlan polgárait mészárolták le felfegyverzett homoki négerek.


Egy ilyen lépés után nem nagyon tudsz mást tenni, mint az utolsó emberig elpusztítani mindenkit, hogy legközelebb eszükbe se jusson hasonlót lépni.

dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!