Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Izrael-Szíria, Oroszország-...

Az Izrael-Szíria, Oroszország-Ukrajna háborús konfliktus végső lezárását mennyire akadályozhatja a jövőben, hogy a hódítók annektálták a megszállt területeket és az etnikai arányokat átalakítják? A nemzetközösség támogatná a megoldást?

Figyelt kérdés

A 67-es háború során Izrael kb. 100 ezer szíriat űzött el a Golán-fennsíkról és a megszállás, a terület annektálása óta körülbelül 25000 fős zsidó telepes népesség alakult ki, melyet az izraeli kormány a következő 10-20 évben 50 ezer főre kíván növelni a tervek szerint. A zsidók erős abszolút többséget fognak képezni a terület népességében. A nemzetközi közvetítés szempontjából negatív fejlemény, hogy az USA elismeri a terület annektálását és feltétel nélkül támogatja Izrael politikáját.


Oroszország pedig a Krím 2014-es annektálása után 300 ezer oroszországi telepessel növelte az annektált terület népességét, így az orosz etnikum arányát 80%-ra növelték. 2022-ben pedig Donyeck, Luhanszk, Zaporizsje, Herszon megye nagy része is annektálásra került. Több mint egy millió ukrán elmenekült, a Krímhez hasonlóan az ukrán iskolák itt is megszűntek, az orosz nyelv lett a kizárólagos, így az orosz etnikum, kultúra lesz még inkább a domináns a vitatott területeken. Viszont a Krím annektálását csak pár jelentéktelen ország ismerte el, a többi ukrán terület orosz bekebelezését pedig senki sem a nemzetközösségben.



dec. 27. 22:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Visszavonható egyáltalán egy annexió? Ennek mi a módja? Mi lesz a menekültekkel, elűzött őslakosokkal és a később betelepülőkkel? Visszacserélődnek?
dec. 27. 22:37
 2/6 anonim ***** válasza:
A két eset eléggé különbözik minden szempontból. (25 ezer ember - 10 millió ember, nem volt népszavazás - volt népszavazás stb)
dec. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hatnapos háborút ki is kezdte? Valami Irak, Libanon, Egyiptom, Jordánia, Szíria ~600 000 fővel lerohanta az 50 000 fős izraelt.

Teljesen jogos volt izraeli részről hogy ütköző zónát hozott létre.

Nem izrael támadt.


Nem lehet összehasonlítani az krím megszállásával amikor is megszegte a budapesti memorandumot oroszország. Ott vállalták nem sértik meg ukrajna területeit ha leszereli a világ 3. legnagyobb nukleális arzenálját. Az ukránok betartották a szerződést az oroszok szokás szerint hazudtak mint mindig.


A kettő nem összehasonlítható szituáció.

dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Nem vagy tisztában a dolgokkal.


A hatnapos háborút Izrael kezdte a Fókusz hadművelettel, mely során egy totális bombázási kampánnyal (a 200 izraeli harci gép közül 188 részt vett) a három hullámban lezajott támadásban június 5-én reggel megsemmisítették az egyiptomi légierőt biztosítva a légifölényt az ellenséges országgal szemben. Izrael szerint ez jogos megelőző csapás volt, Egyiptom és az arab országok szerint jogtalan támadás, ezen viszont lehet vitatkozni.


Izrael nem csak ütközőzónát hozott létre, hanem annektálta a megszállt területeket, hosszú időre berendezkedett.

Oroszország szempontjából sem beszélhetünk ütközőzónáról, mivel ők is annektálták a megszállt területeket.

Az ütközőzóna inkább valamilyen köztes, semleges, demilitarizált terület szokott lenni a szemben álló felek között (lásd például Cipruson).


Ukrajna sem tartotta be a vállalásiat, persze ez nem jogsítja fel Oroszországot az invázióra.


A nemzetközi jog tiltja az agressziót, más országok megtámadását, területek elcsatolását, annexiót, erőszakos határváltoztatásokat, ez a második világháború után kialakult világrend alappillére elvileg.

Ezért a nemzetközösség nagy része nem ismerte el, nem legitimálta sem Izrael, sem Oroszország hódításait (csak az Amerikai Egyesült Államok, illetve Észak-Korea, Szíria állt ebben szövetségese mellé).

dec. 29. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:

"A hatnapos háborút Izrael kezdte a Fókusz hadművelettel,"


A hatnapos háborút Gamal egyiptomi elnök kezdte. Konkrétan nyílt 4 állami katonai erőcsoportosításokat hajtott végre, a világ összes hírszerzése tudta támadást fognak indítani. Nem az egyiptomi légierőt semmisítette meg henm az összevont egyiptomi, szír, jordán, iraki lérierőt ami konkrétan a támadásra készülve össze volt vonva az izraeli határ mentén.

Azóta is oktatják (nálunk is) mint példát a balfaxságra mikor nagy arccal egy kupacba rakod a támadó légierőd és mutogatod innen fogunk bombázni.


Ha nem támadásra készült volna a 4 állam nem tudta volna izrael megsemmisíteni a légierejüket mert nem 1-2 támaszponton bombákkal felszerelve sorakoztak volna a kifutókon.


"Ukrajna sem tartotta be a vállalásiat"


mit nem tartott be? Van jelenleg bevethető nukleális töltete? Ugyanis ezt vállalta a budapesti memorandumban, oroszország nem zaklatja ezért cserébe nullára szereli le a nukleális fegyvereit.

dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de hülyeségeket írsz.


Izrael nem az összevont szárazföldi erőket semmisítette meg a villámtámadásban, hanem az egyiptomi légierőt. Ezek a repülőtereken voltak (ott szoktak lenni egyébként is). Egyiptomot váratlanul érte az izraeli támadás, megsemmisítő vereséget szenvedtek, az egyiptomi gépek már a kifutón megsemmisültek, nagy részük fel sem tudott szállni.


Szíria, Jordánia, Irak nem készült háborúra (de Egyiptom mellé álltak).


Ez egyébként Egyiptom esetében sem egyértelmű. A mai értékelések szerint a hadvezetés komolyan tervezgette a háborút Izrael ellen, Nasszer viszont nem akart háborút, csak a nyomásgyakorlás volt a cél a palesztin kérdés rendezésére.

dec. 29. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!