Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják páran, hogy...

Miért mondják páran, hogy amíg volt nálunk sorkatonaság, annak keretein belül nagyon komoly kiképzés folyt, miközben valójában egy bohóckodás volt az egész?

Figyelt kérdés
Bár olyan ripacs bohóckodás, amin igazából senki sem nevetett. Jobb dolguk is lett volna a katonáknak, meg a kiképzőknek is. Ehelyett ott bent kellett lenni, aztán mindenki lengette a tökét a laktanyában. Fegyverrel meg szinte alig találkoztak, tehát sok értelme tényleg nem volt. Tisztelet azon kevés kivételnek, ahol nem így volt. Persze nem a mai honvédségre gondolok itt, azt nem ismerem. Szóval nem igazán értem ezeket a véleményeket, ha vannak ilyenek.
jan. 13. 20:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az idő mindent megszépít. Sokan visszasírják a fiatalságukat. Még a legügyetlenebb lövész is évek múlva magát mesterlövésznek meséli.

Tipikusan a "bezzeg az én időmben" duma megy.

jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az idő sok mindent megszépít, de ez nem változtat azon a tényen, hogy a laktanyán belül érdemleges meghatározó dolgok nem történtek
jan. 14. 19:49
 13/20 anonim ***** válasza:
Igazad van de akik mondják ők másként emlékeznek az idő múlásával.
jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Rejtély, hogy miért. Nekem ami régen rossz volt, azt évekkel később most is ugyanolyan rossznak gondolom, mint amikor történt.
jan. 14. 19:55
 15/20 anonim ***** válasza:

A semmit, amit ott tanultam meg három hónap alatt, a ma 20 éves fiatalok nagyjából egy év alatt képesek megtanulni. Nem kell túlmisztifikálni semmit, de igenis voltak olyan alakulatok, ahol a hadműveleti szolgálatok az emberi teljesítőképesség határát feszegették. Próbáld ki a 24/24-es munkarendet és ha egy hét múlva még tudod, hogy merre vagy arccal, itt folytatjuk!

Tény, hogy voltak értelmetlenségek, disznóságok, de a tisztességesen helytálló többség nem érdemli meg, hogy általánosítva fikázzák!

febr. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"voltak olyan alakulatok, ahol a hadműveleti szolgálatok az emberi teljesítőképesség határát feszegették"


Bizonyosan voltak, elhiszem. Meg azt is, hogy nem ez volt az általános állapot.

febr. 13. 18:32
 17/20 anonim ***** válasza:
27%

Menj el pl. egy mai gyárba. Ugyanazt játsszák el veled, mint a sorkatonaságnál. Próbálnak leszoktatni arról, hogy megkérdőjelezz egy döntést, parancsot. Nincsen ha, és nincsen de, hanem egy mondat van: igenis főnök.

Próbálják a magatartásod alakítani, az egész alakulatot, csapatot csakis egy szent cél irányába terelni, hogy vakon engedelmeskedjenek.

febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Jeffrey Spender ***** válasza:

Én 2019-ben voltam alapkiképzésen, három hetes volt, és az alakzatban menetelésről szólt, meg arról, hogy napokat készültettek arra, hogy biztonságosan, meg jól kinézően ellőjünk 30 + 12 lőszert Kalasnyikovval, meg egynéhányat a P9RC-vel.


Semmi hasznosat nem tanítottak.

febr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Jeffrey Spender ***** válasza:
0%

Én úgy látom, hogy a katonák 90 %-a az harctámogató / kiszolgáló / háttérintézményi feladatot végez, és csak 10 % az, aki ténylegesen harcol.


Akiket jól kiképeznek, azok


- a pilóták


- a tüzérség


- a harckocsizók


- felderítők, és a kommandósok


- a tűzszerészek


- és már akinek van olyan is, a haditengerészet



Ellenben egy sima gyalogsági egységnek szelektív, hogy kell-e harcokban részt vennie, vagy csak megszálló / járőröző feladatokat kell ellátnia.



Ez alól az Amerikai Hadsereg sem kivétel.


Ott is van olyan, aki pl. az 1 éves iraki állomásoztatása / szerepvállalása során nem hagyta el a bázisát / a Zöld Zónát. Olyan is van, aki részt vett tűzharcban, de elavult szarokkal.


És csak akkor tanult meg normálisan lőni, amikor hazament, és civilben látogatni kezdett egy szabadtéri magánlőklubot.

febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Apám 1981-82-ben határőr volt az osztrák határon, a vasfüggönynél. Volt, hogy 24 órán keresztül álltak a hóban az erdő közepén, várva a nyugatra szökdösőket, persze néha volt fogás. Éjjel, ha beleakadt a jelzőrendszerbe egy vad, akkor riasztották az egész laktanyát, és futás. Ez elméletben legalább elfoglaltságot, valami konkrét feladatot adott.

De pl. munkatársam a Kőris-hegyen volt sorkatona, az erdő közepén, végigitták és dáridózták a másfél évet.

Volt főnököm a Vértesben volt sorkatona, már a végén. Ha tisztek jöttek, le lettek kenyerezve tömény itallal, berúgtak, elmentek.

febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!