Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Több szomszédos országban...

Több szomszédos országban gondolkodnak a sorkatonaság újbóli bevezetésén. Szerintetek nálunk is jelentős számban támogatnák itthon a bevezetését?

Figyelt kérdés
A lakosság kb. hány százaléka van mellette?
márc. 5. 19:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, itthon is sokan támogatnák
Nálunk nem támogatnák nagy számban
35 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
80%
24% kb. mellette.
márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Sztem sehol sem támogatják az emberek, csak a kormányok vették fontolóra. Mondjuk ha csak a híreket nézem, akkor ezt itthon is meg külföldön is fontolgatják már vagy 20 éve, aztán ma sincs belőle semmi.

Engem amúgy nem különösebben érintene, 30+ évesen már nem engem vinnének sorkatonának.

márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%
A turbómagyarok igen, a többi nem igazán.
márc. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megnézni, hogy az előző kérdés pont azt latolgatja, hogy a jövő hadviselésében megszűnik az élőerő szerepe. Kicsit vicces ezt a két kérdést egymás mellett látni...


Egyébként, ha tegyük fel népszavazás lenne a sorkatonaság visszavezetéséről az elég kétesélyes lenne. Ha csak a potenciális érintettek(tehát a fiatal X év alatti férfiak) szavaznának(szerintem ez egyértelműen így volna fair) akkor 90+% leszavazná az egészet úgy ahogy van. Ha a teljes népesség szavazna, akkor szerintem van rá esély, hogy a sok boomer megszavazza azok helyett akiket ez ténylegesen érintene.

Ámde abból kiindulva, hogy a jelenlegi haderőre is alig van pénz, meg a Fidesz alapvetően nem akarja kockáztatni szavazók elvesztését, a közel jövőben nem lesz napirenden ez a kérdés.

márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
4-es, én nem vagyok meggyőződve, hogy a boomer generációban többségben lennének a támogatók, mondjuk én az 1-es által írt százalékot is soknak tartom, ha egy nullát meg egy tizedesvesszőt tett volna elé, akkor hihetőbb lenne a számadat
márc. 5. 21:21
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nem lenne érvényes a népszavazás. Azt nem sikerült megcsinálni, hogy a parlamenti választással egyszerre tartott népszavazáson mindenki szavazzon abban a kérdésben is, pedig az emberek többsége egyetértett a fontosságában, akkor mitől lenne érvényes a népszavazás olyan kérdésben ahol nem leszavazni kellene a sorkatonaságot hanem a visszaállítása mellé állni, amit a többség nem is akarna.

Amúgy nem mindegy hogy milyen lenne. Ha olyan, mint az egyik országban ahol most hozzák vissza, hogy 3 hónapos kiképzésen kell csak részt vennie mindenkinek, de ezt akár az egyetemi tanulmányok mellett is lehetne csinálni, nem esne ki senki a normál életéből csak némi alap ismerete lenne utána a fegyverhasználatról, akkor lehet sokan támogatnák. A hosszú ideig tartó sorkatonaságnak nálunk nem lenne támogatottsága mivel megtapasztaltuk már hogy az mennyire értelmetlen és felesleges volt.

márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

#6 Ilyenért meg felesleges a sorkatonaság, ezt lazán be lehetne építeni a középiskolai tanrendbe az énekórák és hasonló baromságok helyett. Testnevelés óra már úgy gondolom van elég, a fiatalok egy évig tanulnának elméleti alapfogalmakat, kétszer kimennének éles lövészetre (régen a sorkatonák sem lőttek sokkal többször...) aztán kész, nem is kell sorkatonaság.

De ahogy más is írta, nem hogy a jövő, már a jelen hadseregében sem fontos a nagyszámú haderő. Tüzérség, drónok, zsoldosok, különleges erők harcolnak, a hétköznapi katona nem is nagyon lát harcot, csak beül védeni a már elfoglalt pozíciókat. Ráadásul a NATO önmagában ad annyi humán erőforrást a haderőnek, amit soha semmilyen sorkatonasággal nem fogunk tudni megközelíteni, szóval ha csak mi nem akarunk valakit megtámadni, nem sok értelme lenne erre égetni a drága közpénzt.

Nem tudom hány százalék van mellette, de a fideszt ismerve ha lenne támogatottsága, már bevezették volna

márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Ebben csak az a gusztustalan hogy 80 százalékban olyanok pofáznának bele akiket nem érint mert nem tartoznak a katonai szolgálatra behívhatók közé.

Ebben az országban mindenki más f.szával szereti verni a csalánt.

márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
0%

Ha lesz, az nem szavazás kérdése lesz. Lehet hogy jó lenne ha lenne.


Először is azért mert a mai fiatal fiúk túl puhányok. Nem ártana nekik egy kis nevelés minden téren.


Másodszor: az ilyen aljanépek ellen mint az Ukránok, vagy a Románok nem árt ha meg tudjuk magunkat védeni.


Én voltam sorkatona és nem haltam bele.

Persze a maiak helyében azért nem lennék, mert nekik könnyen élesre fordulhat a dolog.


46F

márc. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
88%

"Először is azért mert a mai fiatal fiúk túl puhányok. Nem ártana nekik egy kis nevelés minden téren."

Körmös meg nádpálca, ugye?


"Másodszor: az ilyen aljanépek ellen mint az Ukránok, vagy a Románok nem árt ha meg tudjuk magunkat védeni."

Az ukránok és a románok mégis milyen fenyegetést jelentenek? Kit támadtak meg ők az elmúlt száz évben? A népneveket amúgy kisbetűvel írjuk.


"Én voltam sorkatona és nem haltam bele."

Csak szellemileg rokkantál bele, ahogy látom.

márc. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!