Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háborúban ha egy lakosságból...

Háborúban ha egy lakosságból besorozott katona több hónapot megél a fronton, abból fokozatosan kimegy a halálfélelem?

Figyelt kérdés

Egy háborúban szerintem a legtöbb katonában ott van a halálfélelem, a szerződésesekben illetve a sorkatonákban talán kevésbé, de akit a háború közben a civil lakosságból soroznak be és küldenek a frotnra abban nagyon erősen ott lehet a halálfélelem, akár szó szerint remegve vonul be.

Aki van olyan szerencsés hogy akár több hónapot esetleg éveket megél a fronton, abból fokozatosan kimegy ez a félelem? Tehát mikor már a sokadik támadást éli túl akkor tudatosul benne hogy mégis túl lehet élni és nem lesz halálfélelme, vagy épp ellenkezőleg a sok borzalom láttán esetleg felerősödik benne?

Illetve a haderőn belül hogyan próbálják lelkileg felerősíteni a frissen sorozottakat hogy lehetőleg ne remegő golyófogók legyenek hanem minél jobban próbáljanak harcolni?



febr. 20. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A széttépet test látványától először megretten az ember sokadjára már rá se hederít
febr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

2006-ban boncoláson vehettünk részt. Először a vágás közben én is rosszul lettem kb. 1 percig, aztán pedig már a kezemben nézegettem a négyrét hasogatott szívet, agyat, stb.


Aztán kb. egy napon át minden szagban, ételben a boncterem szagát éreztem, mire kiment a ruhámból-orromból...

febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A látvány egy dolog, ugyanakkor ott van a tudatalatti vagy tudatos félelem a haláltól.
febr. 20. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Minél több ideig vagy egy háborúba, minél több darabokba heverő torzót látsz, minél több embert megöltél, minél több barátod lőtték agyon annál kevésbé félsz, ez nem bátorság vagy gyávaság kérdése. Egyszerűen elfáradsz pszihésen ami egy enyhe katatón letargikus ürességgé változtat és nem érdekel élsz vagy halsz csak legyen vége.


A legtöbb hosszú és intenzív háború idején ezt figyelték meg, vagy van a másik lehetőség és összeroppansz.

febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez emberfüggő. Nézd meg a világháborúkat. Voltak, akik a háború után élték tovább az életüket és voltak, akik szó szerint beleőrültek a tapasztalt dolgokba. Sztem ezt önmagáról mindenki csak akkor tudja meg, ha odakerül. Lehet a legnyuszibb ember lesz a legkitartóbb katona és a legnagyobb férfiállat a gyurmateremből pisili magát össze leghamarabb.
febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Nem tudom a veterán beszámolók szerint a halál látványát(hullák testrészek, üvöltő bajtársak) meg tudták szokni de sokan írják hogy aki nem fél az általában gyorsan meghal.
febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő, de az van amint a #6-os leírt. A halál látványához hozzászoksz, de ha nem marad benned egy egészséges félelem (és ez által kockázat-kerülési képesség) akkor igen hamar magad is zsákban végzed. A korszerű háborúban a bátor, félelmet nem ismerő hősöket csak poszthumusz lehet kitüntetni.
febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A halálfélelem szerintem csak akcióban van jelen, de egy tapasztalt katona átfordítja adrenalin-löketbe, amitől mé jobban harcol. De mire idáig valaki eljut addigra már átment pár bevetésen és elég szerencséje is volt hogy túlélje tehát valszeg bízik a szerencséjében is. A legtöbb katonának van valami "szerencsehozó" tárgya, amolyan kabala, mint régen a matrózoknak volt. Érthető, hisz egy bevetésből nem biztos hogy visszajössz, akár félsz, akár nem, akár tapasztalt vagy, akár nem.
febr. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!