Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor még volt sorkatonaság,...

Amikor még volt sorkatonaság, és ha valaki "elfelejtett" bevonulni, akkor egyből elmentek őt begyűjteni?

Figyelt kérdés
Mit tudom én, nem jelent meg ott reggel hatig, akkor mondjuk negyed hétkor már ment érte a VÁP vagy rendőrség? Tehát hogy nagyon gyorsan intézkedtek ez ügyben?
márc. 7. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha valaki nem vonult be a meghatározott időben akkor mentek és bevitték. Hogy milyen gyorsan az változó volt. 1 nap, 1 hét.
márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Én nem voltam katona. 28 éves koromig nem sikerült behívni engem. Tíz évig lett volna lehetőségük rá. A sorozásokra nem mentem el, ezt simán csináltam kb. 8 évig. Utána volt olyan többször, hogy a bejelentett lakcímemen megjelent a VÁP vagy a rendőrség hajnalban anyám elmondása szerint.
márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt kollegamat perbe fogtak. Nem volt hajlqlando otthagyni a munkajat x honapra emiatt. Vegul valami osszegre buntettek. Nem is lett katona soha. Persze ez nem az osidokben tortent amikor behurcoltak. Talan a megszunes elott egy 10 evvel max
márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Durva hogy anno még erre is volt kapacitás. Ha bevezetnék én tuti lelécelnék szeretett kis hazámból. Lehet hazaárulónak nevezni, a bolond politikusok miatt nem vennék részt ilyen kiképzésben
márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. 60 as években addig üldöztek míg előkerültél. Most az utolsó széria amikor a fidesz megszüntette a törvényjavaslatával a sorkatonai szolgálatot már be se feltétlenül kellett vonulj.


Valahol olvastam (forrás hiányába ha akarod elhiszed, ha akarod nem) a bejelentett lakcímén nem tartózkodott, így nem találták meg. Mikor lejárt az utolsó 3 hónapos turnus utána keveredett elő. Nem volt már hova bevigyék katonának mert megszűnt. Valami jelképes pénzbüntetést kapott ha jól emlékszem.

márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Változó, a végén már kicsit lazábbra vették, sok emberre "ráfelejtett" a sereg a sorozásnál. Ha viszont a behívót megkaptad akkor a VÁP, rendőség kiment. Sőt kiadtak körözést az illető ellen (pont úgy mint a köztörvényesek ellen), s ha bármilyen ellenőrzésen felbukkant akkor vitték.
márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!