Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Régen amikor volt sorkatonai...

Régen amikor volt sorkatonai szolgálat volt olyan, hogy valaki 40 évesen vonult be?

Figyelt kérdés

márc. 20. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon.
márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem. Sokszor érettségi után egyetemi felvételi elött behíkták katonának a fiatalokat. Egy 40 éves már családos volt. 2 gyerekkel be se hívtak. Vagy csak 6 hónapra.
márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19-évesen az volt az igazi.
márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
28 volt a korhatár, utána már sorkatonának nem vittek be. Nekem szerencsém volt nem hívtak be, nem vontak honvédségi hozzájárulás. Aki honvédségi hozzájárulást fizetett /vonták/ Az amint betöltötte a 28-at, akkori 3 havi fizut kapott, még ezt is megkaptam. Ezt a visszafizetést, valahol a 70-es években szüntették meg.
márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40 évesen csak egy napra hívtak be lőgyakorlatra...pont szakadt a hó...nagy buli volt...
márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Sorkatonai szolgálatra nem, tartalékosként igen, 50 éves korig. De akkor csak rövidebb időre, és a normál esetekben a munkahelyek tudtak a hadkieggel alkudozni, hogy "de ha Józsit elviszitek, akkor megáll az élet".


Aki határőrként szolgált, nekik 2 év volt a másfél helyett, viszont őket utána már nem hívták be tartalékosnak. (A Kádár-rendszerről beszélek, sorkatonai szolgálat utána is volt egy darabig.)


Apám kétszer volt bent 2-2 hetet mint tartalékos, asztalosként a laktanya műhelyében csinálta a tisztek privát munkáit.

márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem. Ahogy fent is írták, ha 28 éves koráig el tudta valaki "alibizni" (de többnyire nem tudta) akkor utána vonták a fizujából a hozzájárulást.

Leszerelés után csak nagy ritkán 1-1 rövid időre tartalékosnak hívtak vissza emlékeztető képzésre, de csak néhány feladatkörben, ahol ki volt úgymond létszámában feszítve az állomány és hosszú volt a képzési idő (azaz szimpla lövészt nem hívtak vissza, de pl. harckocsizót, tüzéreket, lokátorkezelőt igen).

márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

25 év volt a felső korhatár csak szolok



25 évnél idősebbeket már nem hívták be ha addig nem került be a honvédséghez valami miatt.


Pl: egyetemre járt, gyereke született, sorozáskor éppen beteg volt vagy balesete volt


Ki lehetett bekkelni 25 évig, főleg a gazdag majmoknak sikerült is

márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Amikor én voltam katona 1983-85, volt bent egy srác aki 26 éves volt, de már nagyon túlkoros volt, és rohadtul nem fűlött a foga hozzá, mert már eleve egy csomószor próbált már kibújni a behívás alól, először fősuli, ott kért halasztást, hogy ne vigyék el "rigónak", aztán ismét halasztgatások, és végül az utolsó hónapban hívták be szivatásként 18 hónapra. 27 évesen már nem hívták volna be, mert akkor a sorállomány alatt túlhaladta volna a 28. évet. Vagyis én úgy tudom, hogy 26 volt a behívási határ, és így a 28-on belül maradtál a leszereléskor.
márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Most ez miért lényeg? Ha lesz 3 vh az atomháború lesz nem gyalogos … szépen meghalsz te is valószínűleg kérdező. Ha csak nincs a kertedben egy saját atombunkered.
márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!