Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hirosima és Nagaszaki ellen...

Hirosima és Nagaszaki ellen tett 1945-ös merényleteket miért nem minősítették népírtásnak?

Figyelt kérdés

Több mint 200 000 áldozatról van itt szó, ha jól tájékozódtam.


Kérdés nehézségét értem, hiszen itt az az indok, hogy több ezer katona életet mentettek meg ezáltal, gyorsabban lezárták a háborút.

Nekem az nem világos akkor, hogy akkor miért civilekre dobták le?



márc. 24. 09:28
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
67%

'Nem az atombomba kényszerítette térdre Japánt a II. Világháborúban



Szóval népirtás!!!!'


Japán valóban a szovjetek belépése miatt dobta be a törülközőt és nem az atom miatt, de ugyanazt a hibát követed el, mint a kérdező..

márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
84%

#8 "Nem az atombomba kényszerítette térdre Japánt a II. Világháborúban"

Te nem értetted meg ami le volt írva. Nem ez kényszerítette térdre a japánokat, a háborúnak amúgy is az lett volna a vége, hogy veszítenek - amikor a bombákat ledobták akkor ez már egyértelmű volt.

Az időt rövidítette le ami alatt ezt belátták és megadták magukat.

márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
70%

#11 a két atombomba is jelentős szerepet játszott a japán kapitulációban! A japánok nem tudták, hogy az USA-nak akkor még csak kettő bevethető töltete volt. Joggal tételezhették fel, hogy akár 500 is van nekik és porrá égetik az összes japán várost ami ellen - légvédelmi képességek hiányában - már nem tudtak volna védekezni.

Nem a kizárólagos ok volt, de nagyon-nagyon sokat számított a döntés meghozatalában.

márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Pintér László ***** válasza:
45%
Akik lepontoztak, azok szerint az éhező japánok világvégét okoztak volna? Kb 0 hadseregük-iparjuk volt addigra. Mivel hozták volna el a világvégét amit meg kellett akadályozni kettő atommal?
márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
30%

#14 nem okoztak volna világvégét, senki nem írt sehol ilyet. Csak milliók halálát okozták volna a tovább húzódó háborúval.

Kicsit morbid ezt mondani, de maguk a japánok jártak vele a legjobban, hogy gyorsabban vége lett a két atomnak IS köszönhetően.

márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Pintér László ***** válasza:
62%

""Többször felszólitották Japánt, hogy kapituláljanak, de a nacionalizmusuknak "hála" erről hallani sem akartak. Akár tetszik, akár nem, akkor az a 2 bomba megmentette világot a teljes kipusztulástól."



Mitől? Ha nem dobják le a két atomot akkor a megmaradt, éhező, oroszok által is elp*csázott Japán kipusztította volna a Világot? Vagy mire érted?"


Így szólt az első üzenetem, ott idéztem is a kettes hozzászólót aki azt írta, hogy akkor az a két atombomba megmentette a Világot a teljes kipusztulástól. Mi az, hogy senki nem írt ilyent? Pont erre reagáltam az írásomban, mert írt valaki ilyent, aztán le vagyok pontozva, hogy szerintem Japán nem lett volna képes a Világot elpusztítani, és semmiféle világpusztulástól nem mentettük meg a Világot azzal, hogy ledobtunk két japán civil városra atomot. Japán katonai ereje addigra már kb nulla volt, az oroszok elverték a császári haderőt, kb semmilye sem maradt Japánnak.

Tokió bombázásában többen haltak meg, mint Nagasakiban vagy Hiroshima-ban.

Japánnak tök mindegy volt, hogy gyújtóbombákkal vagy atombombával bombázzák, addigra már kb amúgy is porig volt minden bombázva. Mit számított még két pukkanás? Japán azért kapitulált, mert nem volt már mivel harcolnia.

márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
86%

Japán elvesztette gyarmatbirodalmát, fő nyersanyag és energia forrásait, légi és szárazföldi erejét, hadiflottáját. Napi szinten bombázták a fő szigeteiket és még ennek ellenére sem mutattak semmi hajlandóságot a katonai megadásra.

Mindezek után a következő lépés ez volt, hogy kaptak 2 atombombát.

Sajnálatos a rengeteg áldozat, de az őrült fanatizmusukkal önmaguk alatt vágták a fát.

Amúgy még így is kevesebb ember halt meg, mintha az amerikaiak partraszállnak a fő szigeteken. Borítékolható lett volna a több milliós civil áldozat.

márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Pintér László ***** válasza:
0%
És mi lett volna ha Amerika nem szál partra? Ha beáll védekezésre a már megszerzett és ellenőrzött területek felett? Miért lett volna kötelező partra szállni? Simán ha csak blokádolják Japánt, azzal mit értek volna el?
márc. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

#18 azt, hogy a Japánok kamikaze repülőkkel és csónakokkal tovább támadjanak. És/vagy évek, évtizedek alatt újra fegyverkezzenek újabb támadást indítva.

Ráadásul elfelejtkezel arról, hogy a japánok megszállva tartottak még sok területet Kínában, Koreában, Dél-Kelet Ázsiában. Ha aznap nem dobják le az atomot, hanem az álomvilágodnak megfelelően hazamennek az amerikaiak, az nem jelentette volna a háború végét. Ahhoz minimum a kontinensről is ki kellett volna valahogy verni őket.

márc. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
82%

Tehát most Pintér László elnök úr bejelentése következik:


Amerikai állampolgárok! A győzelem kapujában megállunk. Lemondunk arról, hogy Japántól békeszerződést vagy bármiféle ellenétetelézést csikarjunk ki, amiért Pearl harbornál megtámadott minket. Hiába áldozta értünk több tízezer amerikai katona az életét az elmúlt 3,5 fél évben, én most azt mondom, ne fejezzük be, amit elkezdtünk.

Készüljenek fel, hogy hosszú éveken át maguk, aztán pedig a gyerekeik japán körül fognak állomásozni és teljes harckészültségben várják mikor támad újra az ellenség!

Akik itthon maradnak, azoknak pedig abból fog állni az élete, hogy kiszolgálják a fronton lévő milliós létszámű katonaság igényeit.

márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!