Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hirosima és Nagaszaki ellen...

Hirosima és Nagaszaki ellen tett 1945-ös merényleteket miért nem minősítették népírtásnak?

Figyelt kérdés

Több mint 200 000 áldozatról van itt szó, ha jól tájékozódtam.


Kérdés nehézségét értem, hiszen itt az az indok, hogy több ezer katona életet mentettek meg ezáltal, gyorsabban lezárták a háborút.

Nekem az nem világos akkor, hogy akkor miért civilekre dobták le?



márc. 24. 09:28
1 2 3 4
 21/38 Pintér László ***** válasza:
40%

19-es

Nem az álomvilágom az, hogy hazamennek, csak erről az opcióról eddig senki nem beszélt. Csak az van, hogy atom két civilek lakta városra, vagy az, hogy hős amerikaiak egymást félrelökve szállnak partra és halnak meg még sok ezren-százezren.

Egy 0 haditengerészettel rendelkező szigetországot, ha teljes blokád alá vonnak, és nagyon nincs nyersanyagjuk ércük, olajuk, hogy tudták volna magukat katonailag megerősíteni annyira, hogy említésre méltató támadást hajtsanak végre, nem pedig öngyilkos merénylőket papírrepülőkön minimális hatékonysággal.

A fanatizmust egy hosszabb blokád az idő erejével megdönti. Legalábbis, ha Én fanatikus lennék, idővel csak megnyugodnék. ellenben ha azt látom, hogy kettő civil városomat simán lebombázták az még inkább fűtené bennem az amerika gyűlöletet és fanatizmust.

Amúgy milyen katonailag, gazdaságilag fontos területe volt a szigeten kívül Kínában és Koreában? Ezek mennyire voltak jelentősek, erősek?

márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Pintér László ***** válasza:
19%

"Készüljenek fel, hogy hosszú éveken át maguk, aztán pedig a gyerekeik japán körül fognak állomásozni és teljes harckészültségben várják mikor támad újra az ellenség!


Akik itthon maradnak, azoknak pedig abból fog állni az élete, hogy kiszolgálják a fronton lévő milliós létszámű katonaság igényeit."


Irakban, Afganisztánban hány napig állomásoztak amerikaiak az helyett, hogy ledobtak volna pár atomot?

márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Pintér László ***** válasza:
0%
De amúgy most a két atom bevetését azt emberéltek megmentésével magyarázzuk, vagy azzal, mert olcsóbb volt, mint lassan kivárni Japán gazdasági összeomlását és ebből azt, hogy megadják magukat, békét kötnek?
márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
70%

Látom, még mindig nem sikerült abszolválni azt a tényt, hogy akkor még nem voltak elszigetelt szigetország, hanem egy komoly szárazföldi területekkel is rendelkező birodalom voltak.

Ezt leredukálni egy elszigetelhető szigetországgá milliók életébe került volna.

márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
77%

Jó és szerinted egy elhúzódó "tengeri blokád" mit jelent?


Megsúgom: pusztító éhezést és milliós civil áldozatokat a körbezárt területen.


Nagyon nem vagy tisztában alapvető fogalmakkal.

márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Pintér László ***** válasza:
14%
Amúgy meg sehol sem mondtam azt, hogy ez lett volna a szipi-szupi megoldás, csak feltettem ezt a gondolatod, mert erről még sehol sem nagyon láttam, hogy szó esett volna. Mindenhol csak azt az opciókat veszik számba, hogy vagy atom és meg hal pár százezer japó, vagy nincs atom, de amerikaiak ezrei rohannak bele a szuronyfalba meghalni mielőtt elfoglalják japánt. Csak a csodafegyver bevetése van összehasonlítva a rush-sal. Szerintem egy háború ennél komplexebb, elméleti alapon miért butaság megvitatni esetleges alternatív döntéseket a múltban?
márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Irakban és Afganisztánban nem egy központi irányítású reguláris hadsereg ellen harcoltak, hanem több száz egymással laza kapcsolatban lévő gerilla csoporttal.
márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Pintér László ***** válasza:
0%
Honnan tudod, hogy többen halnának meg éhezésben, mint az atomban? Vagy hogy egyáltalán azok után, hogy az oroszok megjelentek Mandzsúriában, atom nélkül 1-2 héten belül ne adta volna meg magát Japán? Miért volt annyira elrettentő az atom Japánnak? Mivel volt félelmetesebb 1 bomba okozta pusztítást, mint több száz másik bombával okozott pusztítás? Főleg, hogy amíg 1 atomot legyártanak, több ezer hagyományos bombát is, abból meg már addigra is kaptak eleget. Mit osztott-szorzott +/- még egy város lebombázása?
márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Pintér László ***** válasza:
0%

"Irakban és Afganisztánban nem egy központi irányítású reguláris hadsereg ellen harcoltak, hanem több száz egymással laza kapcsolatban lévő gerilla csoporttal."


És az nem került jelentős mennyiségű adó dollárba? És megérte azt a sok pénzt arra elégetni, hogy pár kecskepásztorral viaskodnak? Az oké volt, de egy hosszabb lefolyású ország elleni harc már nem érte volna meg? Egy ország ellen spórolunk, de pár utca banda elleni harcnál, meg bevetjük a teljes büdzsét?

márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
77%

20 év alatt kb. 2000 milliárd dollárt emésztett fel az afganisztáni konfliktus és béke rendezés.

2001 és 2021 között kb. 300.000 milliárd dollár volt az USA GDP-je, tehát a teljes össztermékük alig 0,6%-át költötték rá.


Csak összehasonlításként: 2023-ban kb 1800 milliárd dollár volt az orosz GDP, ebből tavaly 300 milliárd ment el a háborúra. 16%

márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!