Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi közünk van az iráni válaszc...

Mi közünk van az iráni válaszcsapáshoz? Miért kell terrorkészültség?

Figyelt kérdés
Bocsássatok meg, de nekem ez érthetetlen. Irán nem a szomszédban van. Csapataink nincsenek azon a területen. Hadműveletekben nem veszünk részt. Miért kellett mégis megemelni a terrorkészültséget az országban? Mire számít a magyar hadvezetők, ha majd idejönnek háborúzni?

ápr. 16. 11:47
1 2 3 4 5
 21/45 Jeffrey Spender ***** válasza:
40%

# 20


2013 / 2014 a konfliktus kiindulópontja.

máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
38%

"2013 / 2014 a konfliktus kiindulópontja"


Amikor az a gonosz, agresszor Ukrajna elfoglalta Krímet. Jaj, várj: valami nem stimmel.


Ne válaszolj, nem érdekel.

máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 Jeffrey Spender ***** válasza:
27%

# 22


" Ne válaszolj, nem érdekel. "


Minek írsz választ egyáltalán, ha te ilyen egyoldalú, és elutasító vagy ?

máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 Jeffrey Spender ***** válasza:
27%

Állandóan a Krím a krím a krím ... de tuti halvány lila gőzöd nincs hogysmint, merre, és miért történt.


Bezzeg az ukránimádást sikeresen magadévá tetted.

máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
56%

"Minek írsz választ egyáltalán, ha te ilyen egyoldalú, és elutasító vagy ?"


Indulatból. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy lehet azt bemagyarázni, hogy az az agresszió, hogy fegyverkezem, és ezzel pariban van telibe lerohanni egy országot.


Azért írtam, hogy ne válaszolj, mert nem fogom végigjátszani a szokásos menetet, hogy ki robbantotta ki a majdant 2004-ben, meg hogyan került a Krím Ukrajnához, meg bezzeh Koszovó és Irak, meg Kuba, meg mittudomén. Nem, két éve vagy húszszor lefutottam, most nem fogom.


Ha azt mondod, hogy Oroszországnak biztonsági kockázat ha Ukrajna esetleg mégis NATO tag lesz, azt értem. De hogy az ukránok az agresszorok, abba nem értem, hogy nem akad el a nyelved.


Ez nem ukránimádat, ne menjünk ebbe az irányba. Én nem démonizálom az oroszokat, és az ukránokat sem védelmezem. De azt nem fogod megmagyarázni, hogy ebben a háborúban az ukránok a bántalmazó fél, éppen ezért légyszíves ne is próbáld meg. Legyen elég annyi, hogy neked az a véleményed, ez meg az enyém, én sem fogok tudni a tiéden változtatni, te sem az enyémen. Zárjuk, le, lépjünk tovább. A kérdés eredeti témájától már a lerepülő Abrams-tornyok is kilométerekre voltak, nemhogy ez.

máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 Jeffrey Spender ***** válasza:
28%

Hogyan jönnek ide az Abrams tornyok ?


Normális vagy ?


Erősen kételkedek ebben.

máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 Jeffrey Spender ***** válasza:
21%

A Krímben 1992 óta volt orosz katonai bázis, meg orosz katonák, 2010-ben további 32 évre hosszabbították meg a tartózkodásukat.


2014-ben nem lerohanták, hanem csak az ott ezeréve meglevő oroszok nem voltak hajlandóak kivonulni onnan.


Ez nem szubjektív vélemény, hanem fekete-fehér tény.


A Krím az vértelen történet lett, ott nem volt semmilyen bántalmazás.


Általában nem értünk egyet, de abban az egyben talán igen, hogy én sem 2022-ben, sem 2024-ben nem próbálkoztam háborús kísérlettel az oroszok részéről, hanem megelégedtem volna a Krímmel, és hagytam volna az egészet a fenébe.

máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 Jeffrey Spender ***** válasza:
28%
Az orosz politika is hibás, már 2010-ben le kellett volna papírozni a Krím + egypár oblaszty tulajváltását, véglegesen, nem pedig kiadjuk 20 évre + hosszabbítsuk 32 évre + hosszabbítsuk X évre, ami csak a szemét szőnyeg alá söprését jelentette, nem pedig végleges megoldást.
máj. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
38%

Látom valaki szabadnapot kapott a futkosóról :D

Ha a logikát követem, akkor a briteknek le kellene rohanniuk Ciprust, az amerikaiaknak Kubát és Japánt, a kínaiaknak Dzsibutit mert van ezekben az országokban katonai bázisként használt bérelt területük? Napasztmekkkkk


Kíváncsi leszek az amcsik mikor foglalják el Olaszországot, mert hát csak ott állomásozik a hatodik flotta :D :D

máj. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 Jeffrey Spender ***** válasza:
28%

Igazságból csak egyetlen létezik. Vélemény az több lehet, de sosincs két igazság. És a többféle vélemény előbb - utóbb átcsaphat szélsőségesen szubjektív álláspontba, és végülis hazudozásba, vagy szándékos rossz színben feltüntetésbe.


Más példával.



1552 lehet világraszóló győzelem, ha magyar vagy, vagy hatalmas kudarc, ha török vagy. De attól még Egervár ostroma egyféleképpen játszódott le.


És Ukrajna kapcsán is lehet próbálkozni objektívan megírni a dolgokat, nem pedig indulatosan, ami átcsap teljesen irracionális írkálásba.


Pl. a Krím az hogyan lehet lerohanás, amikor már 1992 óta ott voltak az oroszok, katonai bázissal, és nem tizenvalahány fővel, hanem 25,000 katonával ?


2022 kapcsán meg aki az orosz igényekkel szemben megértő, elfogadó, ott is lehet találni sok olyant, köztük engemet, hogy azért semmilyen háborús kísérlet nem kellett volna.

máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!