Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki annak idején megúszta a...

Aki annak idején megúszta a sorkatonaságot, milyen megjegyzést kapott környezetétől?

Figyelt kérdés

ápr. 23. 21:34
A kérdező szavazást indított:
Szégyenérzést keltettek bennem, hogy én nem is vagyok igazi férfi.
Nem kaptam semmilyen megjegyzést normális a környezetem.
14 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Semmilyet.

A párom nem volt katona. A rendszerváltáskor érettségiztünk és akkor már aki ment egyetemre azt eleve nem is hívták be sorozásra. Aztán amikor meg be kellett volna vonulni a diploma után akkor már senki nem vette komolyan és simán elfogadtak egy egyszerű egészségügyi okot arra, hogy ne hívhassák be.

Nagyon régen volt amikor a környezet negatívan viszonyult valakihez csak mert nem volt sorkatona.

ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, nem foglalkoztam vele, orultem hogy nem kell bevonulnom
ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem vagyok ember. Igazuk van. Transz lettem
ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik korszak. Ha még az "átkos" közepén, akkor hycomat (de amúgy is egyértelmű volt, hogy fleppnis / nyilvánvaló egészségügyi problémája van), vagy simán csak csókos. Na utóbbi nem kapott megjegyzést, annak inkább nyalni akart mindenki a környezetéből 😂
ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Hát akkor Józsi bácsi meg Mari néni nagyon megszólták érte, és attól fontosabb nincs, hogy éppen ők mit gondolnak.
ápr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Aki tudta kibulizta, hogy ne vonuljon be, ezért inkább ügyesnek tartották. Nekem is egyik ok volt, hogy vasutas lettem, mivel nem kellett bevonulni, hanem 2 évig 12%-ot vontak honvédségi hozzájárulást. 28 év volt a sorkötelezettségi határ. Mikor betöltöttem a 28-ik életévem, az akkori fizum háromszorosát vissza adták.
ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

2000 őszén nyilvánitottak alkalmatlannak. Gyárban volt egy tahó munkatársam, akivel nem bírtuk egymást, egyszer, mikor vitaztunk valamin, beszólt: "Jaj, te ne okoskodjál már te gyökér droid! Te még katona sem voltál, f*szom!".

Más eset nem volt. Az ismerőseim zöme szerint nem lett volna nekem való a katonaság.

ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Bocsánat, nem 2000, hanem 2001 őszén!
ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem voltam katona és nem hallottam sem pozitív, sem negatív megjegyzéseket. Boomer vagyok.
ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#5

Attól tartok, ez nem világos.. Mari néninek és Jóska bátyónak mi köze ahhoz, az egy utcával arrébb lakó Pistike bevonult a seregbe, vagy nem?

ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!