Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a hivatásos honvédek is...

Ha a hivatásos honvédek is azt mondják, hogy nálunk nincs szükség sorkatonaságra, akkor néhány fogalmatlan miért van azon az állásponton, hogy dehogyisnem?

Figyelt kérdés
Nem hisznek a szakmának, akik tényleg értenek hozzá, ehelyett itt brekegnek, hogy "deigenismindenkinekjóttenne". Ez aztán a komoly érv.
ápr. 15. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Ami mellette szól hogy a fiatalok egy olyan környezetbe kerülnek ahol addig nem jártak és nincs anyuci, vagy apuci.

A másik egymást közt szocializálódnak és tanulnak fegyelmet mert katonaságnál nincs hogy azt csinálok amit akarok ott figyelnek a katonára és az idejére.

ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Az ne zavarjon, hogy a sorozást most NATO tábornokok és EU-s miniszterel mondják
ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Nem hisznek a szakmának, akik tényleg értenek hozzá"


Hát egy honvéd biztosan nagyon ért hozzá. Egyébként nem is mernék rá még esküdni, hogy létezik hivatásos honvéd, még tisztes se biztos. De aki mostanában teljesített szolgálatot írja már le, hogy tényleg van ilyen? Hátha meglepődök.

ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Miért kell minden héten előhozakodni ezzel a kérdéssel? Legközelebb a pápára fogtok hivatkozni hogy megindokoljátok miért nincs létjogosultsága a sorkatonaságnak? Senki nem akarja visszahozni de a hivatásos rettegők erről minden héten kiírnak egy kérdést.

Egyébként nem zavar hogy most azokra a hivatásosokra hivatkozol akik egy múltkori posztban idézem:


"Amúgy meg te azt feltétlenül rendnek tartod, amikor komplexusos hatalommániás bunkó szeszkazán őrmester üvöltözik veled a semmiért, csak azért hogy ő ezzel demonstrálhassa hogy ő itt és most valaki (közben meg senki se)?"


Most akkor ezek hozzáértő hivatásosok vagy hatalommániás alkoholisták?

ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1-es és ezért máris érdemes lenne fenntartani? Ez nem komoly érv, ezt másképp is el lehet érni, ha ez egyáltalán kívánatos cél lenne, bár nem biztos, hogy egyáltalán az.


2-es én azt mondtam hogy itthon, nálunk. Háborúpárti országok elmebeteg, minden megalapozottságot nélkülöző ostobaságainak e kérdés szempontjából nincs jelentősége.

ápr. 15. 11:49
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es, kerestem és meg is találtam azt az idézetet, amivel bizonyítani próbáltál. Csakhogy a szövegkörnyezetből ítélve az ottani kérdező is a sorkatona-kiképző őrmesterre gondolt, akik valóban alkeszek voltak igencsak megkérdőjelezhető katonai tudással, szakértelemmel. Ezeket szerintem csak azért alkalmazták ott bent hogy legyen valamilyen helye, így biztosítottak pozíciót másra alkalmatlan, jobbára párthátszéllel rendelkező elvtársnak. A mai Magyar Honvédségnél nem tudom hogy így működik-e ez, gondolom nem, magad írtál róla annál a kérdésnél a továbbiakban (vagy valaki, aki egy állásponton van veled), hogy ma már nem tűrik katonai berkekben az alkoholizálást (többek szerint régen büntették, de ez nem igaz, nagyon is szemet hunytak felette). Én meg a mai hivatásosokra gondoltam, nem a régi alkesz néphadsereges kiképzőkre. Egyetlen ma szolgáló magyar katonától sem hallottam, hogy kéne hozzánk sorkatonaság. Ők biztos tudják miért nem.
ápr. 15. 12:43
 7/13 anonim ***** válasza:

#6 Nem én írtam csak idéztem annak a kérdésnek a szerzőjétől. Mivel számomra ezek a kérdések kísértetiesen hasonlítanak egymásra főleg abban hogy egy nem létező ál problémát boncolgatnak olyan emberek akiknek nincs és nem is lehet (a koruknál fogva) erről semmilyen tapasztalatuk, majd meg is magyarázzák azoknak akik más véleményen vannak.

Sorkatona-kiképző őrmester vs mai hivatásos őrmester, nevetséges.

Én egy dolgot biztosan megtanultam bent, problémákat megoldani. Azóta is azt vallom hogy nem azt kell keresni hogy nem tudok valamit megcsinálni. Ez csak kifogás gyártás.


De hogy elkerüljük a félreértéseket, én sem tartom vagy tartottam jónak a sorkatonaság intézményét. Annyi időt elrabolni egy fiatal ember életéből bűn. Viszont ez a kérdés engem már nem nagyon érint és azt is megoldottam hogy ha ilyesmi megfordulna az illetékesek fejében akkor a közvetlen hozzátartozóimat se érintse.

ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Én egy dolgot biztosan megtanultam bent, problémákat megoldani."


Ehhez ismét csak nem kell katonának lenni, ebben tehát felesleges összefüggéseket keresni. Másnak is megy ez, aki nem volt katona.


"De hogy elkerüljük a félreértéseket, én sem tartom vagy tartottam jónak a sorkatonaság intézményét."


Ehhez képest téged baromira zavar, hogy olykor ezzel kapcsolatos kérdések is felbukkannak itt, többnyire valamiért olyanok, amelyek nem éppen pozitív képet festenek erről a valóban borzalmas időpocsékoló szabadságrabló baromságról. Leírod hogy te magad ugyan nem támogatod, de valamiért mégis azonosulsz azon nagyon kevés számú emberrel, akik meg mondjuk igen. Miért vállalsz velük szolidaritást? A helyes hozzáállás ebben a kérdésben szerintem kétféle lehet: 1. Aki akkor is és azóta is utálja, és természetesen másokat sem részesítene ilyen "élvezetekben" amelyek ott bent őt érték 2. Akinek lehet hogy személy szerint tetszett, vagy ha összességében nem, de esetleg talált benne némely pozitívumot, mégsem gondolja azt, hogy ez általánosan is hasznos lenne, ezért nem is erőlteti rá másokra.


"Sorkatona-kiképző őrmester vs mai hivatásos őrmester, nevetséges."


Lehet, hogy a mostani őrmester ért is hozzá (mivel profi), a néphadsereges négyelemis alkesz sörmester biztos nem sokat konyított hozzá. Nem lehet összehasonlítani a profi katonaságot a kötelező sorkatonasággal, hiába is próbálod az ellenkezőjét sugallni.

ápr. 15. 14:13
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 "Ehhez ismét csak nem kell katonának lenni, ebben tehát felesleges összefüggéseket keresni. Másnak is megy ez, aki nem volt katona."


Ne haragudj de én ezt máskép látom és tapasztalom. Sokszor kerülök olyan helyzetbe hogy inkább megcsinálom mint hogy huszadjára is elmagyarázzam mert rohadtul unom hogy csak azt keresik miképp nem lehet megcsinálni.


Benned egy politikus veszett el ahogy próbálod a szavakat a számba adni.

Nem zavarnak ezek a kérdések és én csak véleményt nyilvánítottam. Ez a vélemény meg az enyém, ha tetszik másoknak, ha nem. Az zavar hogy ezek értelmetlen kérdések mivel nem fogják visszavezetni a sorkatonaságot azon egyszerű oknál fogva hogy pénz sincs rá, politikai akarat sincs, és háborús helyzet sincs talán. Nem azonosulok senkivel és a szolidalitás is messze áll tőlem. Hogy mi lenne a helyes hozzáállás a részemről azt nehogy már te határozd meg két pontban egy pár mondat-os vélemény alapján :) Remélem szavazhatok majd a saját véleményem alapján és nem fogják azt is előírni nekem :)


Nekem sem tetszett a sorkatonaság de ha már egyszer kötelező volt akkor hozzuk ki belőle a maximumot. Volt benne pozitívum is nem tagadom. Arról meg hogy hasznos lenne-e visszavezetni soha nem a kisemberek döntöttek mint oly sok minden másban ebben a demokráciában.


Nem hiszem hogy egy mai átlag Jóska őrmester többet értene hozzá (mitől is lenne profi?) mint egy akkori. Azt aláírom hogy az az őrmester aki vállat pár missziót az ért hozzá és profi lett, de azt nem a mai kiképzésnek köszönheti hanem a megfigyelőképességének és a nyitott szemléletének. De ezek az őrmesterek elég gyorsan kiemelkednek és feljebb lépnek ugyanis nem ez az altiszti ranglétra csúcsa.

ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Az zavar hogy ezek értelmetlen kérdések mivel nem fogják visszavezetni a sorkatonaságot azon egyszerű oknál fogva hogy pénz sincs rá, politikai akarat sincs, és háborús helyzet sincs talán."


Más értelmetlen kérdések is vannak itt, mindegyik alá megjegyzed hogy te azt annak tartod, vagy csak ebben a témában?

Valóban nem kell visszavezetni, nincs rá indok, nem lenne rá elfogadható magyarázat. Húsz éve már, hogy abban a formában megszüntették, nagyon helyesen, nem is kellett volna eddig várni vele. De akkor szerinted miért foglalkoztatja az embereket a mai napig és miért generál indulatokat? Amúgy szívesen olvasnék róla szakmai vitát.


"Hogy mi lenne a helyes hozzáállás a részemről azt nehogy már te határozd meg két pontban egy pár mondat-os vélemény alapján :)"


Nem adtam a szádba semmit. Abban a mondatomban benne van, hogy szerintem ez a helyes hozzáállás. Nem tettem hozzá, hogy akkor ezért más szerint is az legyen. Ahogy te is, úgy én is vállalom a véleményem és nem zavar ha nem egyezik, meg ha többségében nem támogató vélemények érkeznek, az sem.


"Arról meg hogy hasznos lenne-e visszavezetni soha nem a kisemberek döntöttek"


Nem is. De akkor aki ezt eldönti, mutathat példát és nyugodtan álljon be a sorba ő is. Ha már saját fizetésemelésüket illetően úgyis élen járnak...

ápr. 15. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!