Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaságban kap az ember...

Sorkatonaságban kap az ember fizetést vagy illetményt? Mert az az idő kiesik a munkából és kell a pénz.

Figyelt kérdés

máj. 13. 00:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
@10 zsoldot a zsoldoshadsereg tagjai kaptak, nem a sorkatonasag.
máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
11: Márpedig nekem haverom, aki 2000 májusától 2001 februárjáig volt sorkatona, kapott néha zsoldot. Legalábbis ő így hívta, de valamit néha fizettek neki. Egyszer el is kísértük a laktanyába, amikor épp vette fel.
máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Márpedig nekem haverom, aki 2000 májusától 2001 februárjáig volt sorkatona, kapott néha zsoldot. Legalábbis ő így hívta"


Ertem, nincs tobb hozzafuznivalom.

máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
13: A lényeg, hogy néha fizettek neki valamit. Ha nem zsold volt, akkor micsoda?
máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 HakapiszikMatyi ***** válasza:
100%
"Illetmény"-nek hívták hivatalosan.
máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem zsold volt, akkor micsoda?"

Illetmeny. Ha egy zsoldosnak felajanlottad volna azt a penzt egy honapra, amit illetmenykent egy ev alatt kaptal, kirohogott volna.

máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Volt illetmény és a még nem dolgozókat vitték, vagy akik még csak pályakezdők voltak (18-22 év között vonultattak). S nem volt még személyi hitel, az inflációt hírből sem ismerték, ha volt is lakáshitel (két gyerek után) az csak 3%-os kamatra amit röhögve ki lehetett fizetni az akkori fizuból is, de lehetett kérni moratóriumot is. Ha dolgozott is valaki akkor az állami vállalat köteles volt visszavenni a dolgozót a régi munkakörébe, a régi fizujával.
máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A köznyelv zsoldnak hívta az az illetményt, amit a sorkatonák kaptak. Hitelfelvételnél a katonakorú férfiaknál igazolni kellett, hogy leszolgálta az idejét, vagy felmentették a szolgálat alól, különben nem kapott.

Azzal minden fiúnak számolni kellett, hogy katona lesz, és csak "zsoldot" kap. Bizonyos esetekben családi körülmények miatt is felmenthettek a szolgálat alól.

máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 BécsiFehér ***** válasza:

"Ha dolgozott is valaki akkor az állami vállalat köteles volt visszavenni a dolgozót a régi munkakörébe, a régi fizujával."

Úgy emlékszem, volt akinek az időközbeni fizuemeléseket is megadták.

Amúgy, nem volt túl kevés az illetmény, figyelembe véve, hogy kaját, ruhát kapott az ember (ha szabadságra ment, akkor kifizették az aznapi élelmezési ellátmányt), az utazás kedvezményes volt és volt néhány ingyenes utazási lehetőség is. Családfenntartásra nem lett volna elég, de kimenőn tellett egy vendéglői kajára és egy-egy sörre :)

máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 BécsiFehér ***** válasza:
Az előzőt a 90 előtti sorkatonaságra értettem, nem tudom, ma hogyan oldanák meg az illetményt, nagyon másak ma a gazdasági-és jövedelmi viszonyok, mint akkor voltak.
máj. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!