Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Volt arra példa a II. világháb...

Volt arra példa a II. világháborúban, amikor haditengerészeti erők és a velük szemben álló ország szárazföldi ereje közt került sor összecsapásra?

Figyelt kérdés

Tehát olyan alkalomra amikor az egyik fél az egyik fél haditengerészeti egysége (hajó), a másik fél pedig a másik fél szárazföldi egysége (harckocsi, tüzérség).

Még érthetőbben dokumentált esetet amikor például egy tank lőtt szét egy hadihajót, vagy egy hajó tankokat.


2010. nov. 17. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
USA-Japán között elég gyakoriak voltak az ilyenek, bár pontos nevet hirtelen nem tudok.
2010. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem világháború, hanem Kuba, de például a Disznó-Öböl-beli partraszállási kísérletnél a kubaiak tankokkal lőtték a part menti hajókat, jó párat elsüllyesztve. Az Öböl Háborúban meg talán a USS Missouri volt az amelyik ágyúval lőtt iraki állásokat


Szóval elég gyakori.

2010. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyobb partraszállásoknál megesett, hogy hajók nyújtottak tüzérségi támogatást a partraszálló erőknek. Fordítva már ritkábban fordult elő, mivel egy tanknak nincs akkora tűzereje, hogy elsüllyesszen Iowa-osztályú csatahajót, kárt sem igen képes tenni benne.


Az Irak elleni háborúban is hajókról indított rakétákkal (és repülőkkel) támadták a stratégiai célpontokat.

2010. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem, azért kérdeztem mert egy barátom azt mondta hogy a 2. világháborúban sok ilyen volt: azt mondta pl. a mozgásképtelen USS Atlanta cirkálót japán tüzérség süllyesztette el Guadalcanalnál, a német Prinz Eugen nehézcirkáló 48 db T-34-est semmisített meg a Balti-tenger partján, vagy hogy egy német Panzer IV egy francia rombolót süllyesztett el 1940-ben, de ezekről sehol sem találtam információt
2010. nov. 17. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát elméletileg egy tankkal le lehet lőni akár egy alacsonyan repülő vadászgépet is, de attól még kivitelezni szinte fizikai képtelenség :)


Olyan, hogy a hajókról lőtték a partot háborúban part menti harcoknál szinte mindennapos volt. Fordítva viszonylag lassan esett meg, azért, amit előttem is írtak: egy tank nem igazán rendelkezik elég tűzerővel egy csatahajó, nem hogy elsüllyesztéséhez, egyáltalán, megsebzéséhez. Szóval egy tank biztos nem lőtt szét hadihajót.

2010. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A USS Atlanta tényleg Guadalcanalnál süllyedt el, de amennyire én tudom , japán hajókkal vívott csatában, nem pedig a szárazföldi tüzérséggel vívott harcban. Bár a történetek közül még ez a leghihetőbb.


"a német Prinz Eugen nehézcirkáló 48 db T-34-est semmisített meg a Balti-tenger partján,"


Egy (jól működő) Tiger kilövésére is átlagosan csak minden negyedik találat volt képes. Na most egy hadihajó ennél jobban van páncélozva. 300mm-es gránátokat kellett kiállnia, nem 75mm-eseket.


Egyébként meg nem a szovjetek végeztek vele:

[link]


"egy német Panzer IV egy francia rombolót süllyesztett el 1940-ben"


Az 1940-es gyártású panzer IV-esek tűzereje egy T-34-es páncélzatával is csak épp hogy elbírtak. Egy hadihajót elsüllyeszteni egyetlen ilyen harckocsival enyhén szólva is lehetetlen vállalkozás.

2010. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem, de én sem csatahajókra gondoltam, hanem azokra amiket a haverom mondott. mondjuk ezeket sem tudom mennyire kivitelezhetőek, 75 mm-es tanklöveggel egy rombolót vagy 150 mm-es tüzérségi ágyúkkal egy cirkálót elsüllyeszteni
2010. nov. 17. 22:39
 8/9 A kérdező kommentje:

bocs utolsó a tiedet nem láttam, még nem arra reagáltam.

az atlanta állítólag mozgásképtelenné vált az előző éjszakai tengeri csata során és belesodródott a szárazföldi tüzérség hatókörébe,


"Egy (jól működő) Tiger kilövésére is átlagosan csak minden negyedik találat volt képes. Na most egy hadihajó ennél jobban van páncélozva. 300mm-es gránátokat kellett kiállnia, nem 75mm-eseket.


Egyébként meg nem a szovjetek végeztek vele:

[link] "


szerintem ezt félre értetted mert itt azt vetettem fel hogy a német hajó semmisített meg T-34-eseket és nem fordítva. a nagy ágyúival erre lehet hogy képes volt. szerintetek?

2010. nov. 17. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. Félreértettem. 9 óra meló után már nem fog úgy az agyam.
2010. nov. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!